Érzékeny búcsú az NB I. B elitjétől

A békésieknél Kertész megsérült a hétközi edzésen, de végül sikerült „összedrótozni” a találkozóra.

Gajdács Pál

Nagykőrösi Sólymok KE–Omnia Pub&Food Békés 91:76 (15:23, 25:16, 22:15, 29:22)

Kosárlabda NB I. B-s mérkőzés, Piros csoport. Rájátszás, a 9–14. helyért, 3. találkozó, Nagykőrös, 300 néző. V.: Hervay, Balogh Gy., Nepp. Békés: Krisztics (18/9), Balog G. (7), Nagy B. (14/9), Koma (24), Kertész (9/3). Cs.: Gruda (2), Vass, Farkas (2). Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos.

A Nagykőrös legjobb dobója: Viqiera (23(12).

Nyolc–nullával kezdett a Nagykőrös, ami nem sok jót ígért a békésieknek. Aztán csakhamar rendezte sorait a viharsarki együttes és az 1. negyed végére 8 pontos előnyt épített ki magának. A 2. felvonásban többször is hiba csúszott a békésiek védekezésébe, amelynek több faultja is volt ebben az időszakban, míg a hazaiaknál csak egyet fújtak le a játékvezetők.

A 2. félidőben eredményesen támadott a Nagykőrös egymás után hét pontot szerzett úgy, hogy arra a túloldalról nem érkezett válasz. Ez a 7-8 pontos különbség megmaradt a mérkőzés hajrájáig, amikor ellépett a házigazda és a párharcban a második mérkőzést is megnyerte. Mindez nekik a bennmaradást, a békésieknek a búcsút jelentette. A viharsarkiak az NB I. B Zöld csoportjában folytatják ősztől, de még maradt egy párharcuk a szintén kiesett Bonyháddal, amelynek a lényeg szempontjából már semmi jelentősége nincsen.

Az egyik fél két győzelméig tartó csatát a Nagykőrös nyerte 2–1-re.

Balog Vilmos: – Csapatunk mindent megtett a győzelem érdekében, amit nem sikerült megszereznünk. Kevesebben voltunk, a nagykőrösieknek hosszabb volt a kispadjuk. Még hátravan a másik búcsúzó, Bonyhád elleni helyosztó, amely már csak arról dönt, hogy ki végez a Piros csoport utolsó helyén.