Labdarúgás

2019.01.16. 16:18

Értékes csabai győzelem Aradon

Felkészülési meccsen győzött idegenben a Békéscsaba 1912 Előre az Araddal szemben.

V. L.

UTA Arad (romániai)–Békéscsaba 1912 Előre 2–3 (1–2)

Labdarúgás Nemzetközi felkészülési mérkőzés, Arad, Motorul stadion, 80 néző. V.: Mircea (román). Arad: Bodea – Domnoroschi, Iuga, Puscasu, Suslak – Vulturar, Hrezdac – Popa, Isac, Rus – Alvarenga. Játszott még Orlic, Costin, El Hasni, Copaci, Coulibaly, Matei. Vezetőedző: Ionut Popa. Békéscsaba: Ribánszki – Pilán, Viczián, Szélpál N., Zahorán – Mezei, Lustyik, Szatmári – Sinanovic. Kokenszky, Sergiu. Játszott még: Uram (kapus), Babinyecz, Mészáros, Mácsai, Király, Gránicz, Urbin, Ilyés, Styecz, Borbély, Zsilinszki. Vezetőedző: Boér Gábor.

19. perc: Sinanovic megszerezte a vezetést a Békéscsabának, 0–1.

22. perc: hazai támadás végén Alvarenga 12 méterről lőtt a békéscsabai kapuba, 1–1.

39. perc: a próbajátékon lévő volt korosztályos román válogatott támadó, Sergiu juttatta vezetéshez a lila-fehéreket, 1–2.

44. perc: a játékvezető a csabai Szélpált kiállította.

76. perc: 11-eshez jutottak az aradiak, amit Matei értékesített, 2–2.

79. perc: a cserként beállt Urbin ismét előnyhöz szerzett a Békéscsabának, 2–3.

86. perc: egy összecsapás után a pálya közepén lökdösődés alakult ki, majd a játékvezető Ilyést és Coulibalyt is kiállította.

Szerdán délben jól előkészített pályán a román II. liga őszi kilencedik helyezettje, az UTA vendége volt Aradon az NB II-es Békéscsaba 1912 Előre együttese. Változatos játékkal kezdődött a találkozó. A félidő közepén a csabaiak szereztek vezetést, amire gyorsan érkezett a válasz. A játékrész hajrájában felpörögtek az események, a 39. percben Sergiu ismét vezetést szerzett az Előrének.

Fordulás után mindkét együttes több helyen változtatott, jobbára mezőnyjáték folyt a pályán. A félidő közepén az aradiak 11-esből egyenlítettek. de három perc múlva ismét a Csabánál volt az előny. A hajrában az emberelőnyben lévő UTA támadott, de a vendégek jól védekeztek, és megérdemelten nyerték a küzdelmes, kemény mérkőzést.

Boér Gábor: – Túl vagyunk a második edzőmérkőzésünkön és úgy gondolom, hogy nagyon hasznos volt, hiszen egy nagyon fiatal csapattal találkoztunk, akik lendületes focit játszottak. Örülök, hogy sokkal szervezettebbnek és agilisabbnak tűntünk, ami az elmúlt években nem mindig volt így, ha román csapattal találkoztunk. Játékban is többet mutattunk, ráadásul ez eredményességgel is párosult – bár továbbra is hangsúlyozom, nem ez a legfontosabb. Voltak megint hiányzóink, akik sérülések miatt nem tudtak szerepelni, de rehabilitációjuk jó ütemben zajlik. Pályára léptek viszont olyan játékosok, akik eddig inkább a második csapatban vagy az utánpótlásban szerepeltek. A próbázók ügyeit szeretnénk a héten lezárni, hogy a jövő héten már olyan kerettel tudjunk dolgozni, amellyel a bajnokságban is szerepelhetünk. Ezzel kapcsolatban mást nem szeretnék elöljáróban mondani, hiszen a vezetőséggel még egyeztetni kell, hogy kit tudunk és akarunk a továbbiakban igazolni – de a fejemben már megvan az elképzelés. Csak olyan játékost szeretnénk magunkhoz kötni, akivel valóban erősödünk és nem csak többen leszünk. Összességében elégedett vagyok a csapat teljesítményével, a meccs abszolút mértékben elérte célját.