2019.01.12. 20:00

Ennél jobban nem is kezdődhetett volna az év

Győzött a BRSE a Mladost Zagreb csapata ellen.

Mladost Zagreb (horvát)–Swietelsky-Békéscsabai RSE 2:3 (–16, 20, –25, 9, –5)

Röplabda Közép-európai Liga női mérkőzés. Zágráb. V.: Marko Seifried és Sanja Miklosic (szlovénok). Zagreb: Pavicic 10, Butigan 12, Volmut 16, Luketic 21, Lukic 5, Jurisic 4. Cs.: Rajkovic, Matic (liberók), Stimac, Vrbanc 2, Grbavica. Vezetőedző: Sasa Ivanisevic. Békéscsaba: Tálas 6, Glemboczki 15, Ivanovics 12, Szedmák 10, Bodovics 13, Medics 15. Cs.: Szpin, Molcsányi (liberók), Mlinar 3, Fábián. Vezetőedző: Paul Bogdan.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 8:15, 12:23. 2. szett: 4:3, 7:8, 10:10, 16:14, 24:20. 3. szett: 3:6, 10:12, 15:15, 20:17, 21:22, 24:23, 25:26. 4. szett: 13:2, 17:6, 24:8. 5. szett: 1:3, 4:4, 5:14.

Az év első mérkőzését nemzetközi porondon vívta meg szombaton a Swietelsky-Békéscsabai RSE. A sorozat címvédőjeként a horvát Mladost Zagreb csapatához utazott, e találkozó jelentette a debütálást a BRSE kispadján az új edzőnek, Paul Bogdannak.

A Békéscsaba nem teljes létszámmal utazott el a horvát fővárosba, hiszen a montenegrói válogatott szereplése miatt Tanja Bokan, és Nikoleta Perovics is csak később érkezik meg Békéscsabára, míg a horvát Lucija Mlinar pénteken Zágrábban csatlakozott a kerethez. A térdműtétje után lábadozó Pekárik Eszter rehabilitációját végzi Békéscsabán, és kérdésessé vált Bodnár Dorottya játéka is. Utóbbi nem is került be a kezdőhatosba. Kulcsszerep hárult ugyanakkor a magyar fiatalokra és visszatért ugyanakkor a csapatba a még szeptemberben könyöksérülést szenvedő Kszenija Ivanovics.

Az ő és Tálas Zsuzsanna, valamint a liberó Szpin Renáta rutinja, no, és persze a fiatalok lelkesedése is kellett ahhoz, hogy az első játszmát uralja a békéscsabai csapat, amely a játékrész derekán többször is vezetett tíznél is több ponttal. A végén ugyan valamennyire felzárkózott a hazája bajnokságában remeklő zágrábi alakulat, de a csabaiak szettgyőzelmét már nem veszélyeztette.

A második játszmára összekapta magát a Zágráb, ami abban nyilvánult meg, hogy egy-két ponttal vezetett. A hazaiak a hajrában erősíteni tudtak, növelték a különbséget és végül biztosan húzták be a játszmát, kiegyenlítve az eredményt.

Óriási csatát hozott a mérkőzés harmadik felvonása, melyet a Békéscsaba indított jobban. Uralta a mérkőzést, egészen a játékrész derekáig, amikor Luketicék beérték vendégeiket, sőt, a vezetést is átvették. A játszma utolsó szakaszára már hárompontos előnnyel fordultak, de a hosszú kihagyás ellenére is remeklő Ivanovics kézbe vette az irányítást, sorra gyártotta a pontokat, de nem maradt el tőle Szofija Medics és a két fiatal, Glembóczki Zóra, valamint Bodovics Hanna sem, akik 21-nél csavartak egyet az eredményen. Nem akármilyen izgalmak közepette a hazaiak egyszer még átvették a vezetést, de a roppant elszánt magyar csapat végül 29 perces játék után megnyerte a játszmát.

Sokat kivett a csabaiakból az előző játszma, mert a negyedikben nem tudták tartani a tempót a Mladost ellen. Percekig nem született csabai pont, Volmuték alaposan elléptek, már 13 egységnél tartottak, amikor a címvédő újra örülhetett. A horvátok továbbra is hengereltek, a vendégeknek ekkor bizony nem igazán volt értékelhető a játékuk, és lélekben már készülhettek az utolsó szettre.

A jelek szerint az utolsó szettre tartogatta erejét a mérkőzésre mindössze 10 játékost nevező BRSE, hiszen kezdettől fogva sokkal határozottabban játszott és hamar állva hagyta, valósággal legázolta ellenfelét. A Medics-Szedmák kettős rendre jól blokkolt, Bodovics nyitásaival pedig nem tudtak mit kezdeni a hazaiak. A Békéscsaba győzelemmel kezdte az esztendőt egy olyan felállású csapattal, amely így ebben az összetételben még soha nem játszott együtt. Dicséret illeti a játékra már nagyon kiéhezett Ivanovicsot, fiatal társait, de tulajdonképpen az egész csapatot. Ezzel együtt az új vezetőedző bemutatkozása is jól sikerült.

Paul Bogdan: – Büszke vagyok a csapatra, kiváltképp a fiatal magyar játékosokra, akik bizonyították, hogy lehet rájuk számítani. A negyedik szett nagy arányú elvesztése után is felálltak, komoly mentális érőről tanúbizonyságot téve küzdöttek a végsőkig és megnyerték a mérkőzést.

Borítókép forrása: Beol archívum.