megyei II. osztály, dél

2018.11.18. 09:26

Hat embert állított ki a játékvezető Gádoroson

Nem a hét gólról és a gádorosiak battonyaiak elleni sikerétől lesz emlékezetes a Déli csoport 15. fordulójának mérkőzése, hanem a 2. félidő közepén történt eseményektől, amikor egy rúgás után elszabadultak az indulatok a pályán.

Lökdösődés kezdődött a játékosok között. A percekig tartó adok-kapoknak azután sikerült véget vetni, s végül Telek játékvezető öt (!) piros lappal hűtötte le a kedélyeket. A csapatok – mivel már az első félidőben is volt egy kiállítás – 8-8 fővel fejezték be a bajnokit.

A forduló legnagyobb meglepetését a Csanádapáca szolgáltatta az eddig még veretlen Mezőkovácsháza idegenbeli legyőzésével.

Gádoros SE–Battonyai TK 4–3 (2–1)

Megyei II. osztályú bajnoki mérkőzés. Déli csoport. Gádoros, 60 néző. V.: Telek. Gádoros: Horváth S. – Pásztor, Iványi, Kiss L., Kánya (Györgyi Z.), Huszár (Györgyi T.), Mucsi, Kun Szabó, Kormányos Kristóf, Krivik, Nagy D. (Dernovics). Edző: Kormányos Antal. Battonya: Erdélyi – Molnár, Kovács Z., Liszkai L., Putnoki, Pajkó, Kiss Z., Liszkai P., Podina, Zsurzs, Szabó Zs. (Hrabovszki). Edző: Lukács István, Kőszegi Antal. Kiállítva: Krivik (második sárga lap után) a 42., Pásztor (dulakodásért), Mucsi (második sárga lap után) mindkettő a 68., ill. Pajkó, Liszkai P., Liszkai L. (mindegyik dulakodásért) a 68. percben. G.: Kiss L. a 16., Nagy D. a 30., a 77., Kánya az 55., ill. Podina a 29., Putnoki a 75., Kovács Z. a 79. percben. Jó: Kánya, Mucsi, Kormányos Kristóf, Nagy D. ill. Putnoki, Podina.

Kormányos Antal: – A hatvannyolcadik percig tudom értékelni a mérkőzést, akkor három–egyre vezettünk. Ötletesen és csapatként futballoztunk, még tíz emberrel is sikerült a vendégek fölé nőnünk, amiért elismerésem a srácoknak! A többiről majd kedd délután!

Lukács István: – Bohózatba illő játékvezetés! A küzdésért óriási elismerés a csapatnak. A mérkőzés végén, ha van egy kis szerencsénk, pontot rabolhattunk volna, bár a hazaiak hamarabb eldönthették volna a mérkőzést. K. A.

Mezőkovácsházi TE–Csanádapácai EFC 0–1 (0–0)

Mezőkovácsháza, 70 néző. V.: György B. Mezőkovácsháza:Németh – László, Csende, Mag, Nagy L. (Fenyves), Túri, Vígh, Mittnacht, Tanner, Sódar, Varga G. Játékosedző: Bíró Tibor. Csanádapáca: Demkó – Juhász, Bereczki, Göcző Cs., Németh, Rakonczai, Kis Á. (Zsíros), Göcző V., Matyelka, Oláh Á., Bozsó M. Edző: Szikora Pál. G.: Oláh Á. a 66. percben. Csanádapácai jók: az egész csapat.

Bíró Tibor: – Jobban akart a vendégcsapat, ennek köszönhető a győzelmük. Minden sorozat megszakad egyszer, ennek ellenére ez is a mi csapatunk.

Szikora Pál: – Nagyon nagy csatában, de teljesen megérdemelten nyertünk. Nagyon nagyot játszott a csapat. Szabó Lajos

Kétegyháza SE–Csorvási SK 1–0 (0–0)

Kétegyháza, 80 néző. V.: Hajdú. Kétegyháza: Gróh – Málik (Lengyel), Jepure, Zemencsik, Kajári, Igricz (Veder), Gulyás (Sipos), Sinkovicz, Dehelán, Grósz, Kasznár. Edző: Árgyelán Demeter. Csorvás: Maczák – Köteles, Lengyel, Balassa, Gerda (Koszna), Valyuch, Babinyecz, Szentesi, Salka (Varga G.), Csicsely, Andrékó. Edző: Zsiga Róbert. G.: Lengyel a 88. percben. Jó: Kajári, Dehelán, Jepure, Málik, ill. Maczák, Valyuch, Babinyecz.

Árgyelán Demeter: – Nem volt szép játék, a lényeg a három pont begyűjtésén volt, amit nehézségek árán, de sikerrel megoldott a csapat. Zsiga Róbert: – Az első félidőben többet birtokolta a labdát a hazai csapat, ennek ellenére két-három lehetőségünk akadt, amit nem sikerült gólra váltani. A második felvonásban még nagyobb volt a nyomás rajtunk. Egy hibánkat kihasználva a győzelemért többet tevő Kétegyháza nem érdemtelenül szerezte meg a három pontot.

Újkígyós FC–Magyarbánhegyesi FC 2–0 (1–0)

Újkígyós, 50 néző. V.: Fehér. Újkígyós: : Kun – Csatlós (Becsei), Kocziha (Somosi), Gyaraki, Török Sz. (Horváth Z.), Csiernyik, Horváth B., Kovács P., Séllei, Gazsó (Marczy), Danczik (Horváth G.). Játékosedző: Szabó Zoltán. Magyarbánhegyes: Mező – Farkas N., Fülöp B., Simondán, Zábrák, Vágási, Szemenyei, Megyeri (Matúz P.), Hegedűs, Szlanyinka (László L.), Zámbó. Edző: Fejes István. G.: Fülöp B. (öngól) a 18., Marczy a 68. percben. Jó: Csiernyik, Kocziha, Séllei, ill. Mező, Zábrák, Fülöp B.

Fotó: Imre György

Szabó Zoltán: – Végig uraltuk a mérkőzést, sok helyzetet kialakítottunk, de az utolsó passzokba mindig hiba csúszott. Ettől függetlenül megérdemelten nyertünk. Korrekt játékvezetés.

Fejes István: – Nyoma sem volt az elmúlt hetek jó játékának, ezért teljesen megérdemelt vereséget szenvedtünk a kulturáltan játszó hazaiaktól. Jó játékvezetés. Tóth Pál

Kevermes SE–Tótkomlósi TC 0–5 (0–1)

Végegyháza, 40 néző. V.: Ollé. Kevermes: Csóka – Orosz, Kovács J., ifj. Bauer, Ottlakán, Pain, Kócs, Kotroczó A., Rung, Lakatos E., Kukla D. Edző: Lantos Zoltán. Tótkomlós: Asztalos – Jámbor J., Horváth H. (Barna), László (Szabó S.), Jámbor G. (Kocsis), Poljak D., Füredi, Garai, Kovács Á. (Lukács), Kovács I. (Balázs), Koleszár. Edző: Papp Lajos. G.: Jámbor J. a 44., Kovács I. a 65., a 89., Garai a 69., Szabó S. a 84. percben. Jó: Kócs, ill. Jámbor J., Jámbor G., Füredi, Kovács I., Koleszár.

Lantos Zoltán: – Sajnálom, hogy súlyos vereség lett a vége. A mezőnyben jól játszottunk, de helyzetekig ritkán jutottunk el. Megérdemelt vendégsiker született. Papp Lajos: – Sikerült egy mezőnyben jól játszó Kevermest két vállra fektetni, úgy, hogy a helyzeteinket maximálisan kihasználtuk. Elismerésem a csapatnak a hozzáálláshoz. Szeretnénk, ha a hátralévő mérkőzéseken is eredményesek maradnánk. L. Z.

Lőkösháza KSK–Kunágotai TE 2–5 (2–2)

Lőkösháza, 80 néző. V.: Gebei. Lőkösháza: Teresán – Ancsin (Barna M.), Barna A., Fekete, Horváth N., Balla, Dunai, Gyulai, Kása (Gábor), Oláh, Orsós. Edző: Magyar István. Kunágota: Csomós – Sóstai (Sirkó), Sárvári M., Kiss Cs., Sárvári Á., Hajdú, Farkas M. (Balogh K.), Prókai, Multyán P. (Csatlós), Multyán Cs., Kovács A. (Balog A.). Edző: Multyán Lajos. Kiállítva: Horváth N. (második sárga lap után) a 84. percben. G.: Orsós a 2., a 15., ill. Multyán Cs. a 16., 11-esből a 34., az 50., a 83., Hajdú az 55. percben. Jó: Fekete, Barna, Dunai, ill. Kiss, Sárosi M., Sárosi Á., Farkas, Multyán Cs.

Magyar István: – Hetek óta próbálunk kijönni a gödörből, ami a meccs első harminc percéig úgy tűnt, hogy sikerül, hiszen nagyon fegyelmezetten és jól játszott a csapat. Ezt követően két olyan bírói döntés született, ami megpecsételte a sorsunkat. A játékosaink ennek ellenére mindent megtettek a tisztes helytállásért, de minden kétes szituációban az ellenfelünket részesítették előnyben. Multyán Lajos: – Az első húsz percben meglepett a hazai csapat, nem is játszottunk jól. Ezután feljavult a játékunk és a végén ilyen arányban is megérdemelten nyertünk. M. I.

Mesterlövészek

A megye II. osztályú gólverseny állása. Déli csoport

29 gólos: Tanner (Mezőkovácsháza), Multyán Cs. (Kunágota). 19 gólos: Nagy D. (Gádoros). 18 gólos: Orsós (Lőkösháza), 16 gólos: Varga G. (Mezőkovácsháza). 13 gólos: Kukla D. (Kevermes). 12 gólos: Török Sz. (Újkígyós), Oláh Á. (Csanádapáca). 10 gólos: Mag (Mezőkovácsháza). 9 gólos: Podina (Battonya). 8 gólos: Hajdú (Kunágota). 7 gólos: Kovács Z. (Battonya), Oláh T. (Lőkösháza), ifj. Bauer (Kevermes), Csicsely (Csorvás), Bódi (Gádoros). 6 gólos: Marczy (Újkígyós), Szentesi (Csorvás), Fülöp B. (Magyarbánhegyes), Györgyi Z. (Gádoros), Kovács I., Szabó S., Garai (Tótkomlós). 5 gólos: Zemencsik (Kétegyháza), Sódar (Mezőkovácsháza), Kaszai (Csorvás). 4 gólos: Prókai (Kunágota), Simondán (Magyarbánhegyes), Barna L., Danczik, Gazsó (Újkígyós), Andrékó (Csorvás), Pásztor, Mucsi, Kiss L. (Gádoros), Grósz (Kétegyháza), Kiss Z. (Battonya). 3 gólos: Simon (Csorvás), Liszkai P., Liszkai L. (Battonya), Koleszár (Tótkomlós), Horváth H. (Tótkomlós), Bagyinszki, Megyeri (Magyarbánhegyes), Hrobár (Csanádapáca), Kajári, Igricz (Kétegyháza). 2 gólos: Jámbor J. )Tótkomlós), Fodor N., Bozsó M., Matyelka, Baukó (Csanádapáca), Hrabovszki (Battonya), Lakatos E., Pain (Kevermes), Hegedűs (Magyarbánhegyes), Gulyás, Kasznár, Lengyel (Kétegyháza), Dernovics, Kormányos Kristóf (Gádoros), Varga A. (Csorvás), Balla, Puporka, Dunai (Lőkösháza), Túri (Mezőkovácsháza), Török A., Gyaraki (Újkígyós). 1 gólos: Jepure, Sipos, Novák (Kétegyháza), Lólé L., Balog A., Farkas M. (Kunágota), Szabó Z., Zsuzsa, Becsei (Újkígyós), Köteles, Salka, Csábi, Gerda (Csorvás), Füredi V., Gyúrós, Jámbor G., Poljak D. (Tótkomlós), Laduver, Hugyecz, Göcző Cs., Juhász, Ordó (Csanádapáca), Rung, Kovács J., Kócs, Povázsai, Túró, Kukla L. (Kevermes), Barna M., Gyula (Lőkösháza), Bozsár, Matúz P. (Magyarbánhegyes), László, Csende, Nagy L. (Mezőkovácsháza), Kun-Szabó, Pásztor, Kánya (Gádoros), Szabó Zs., Putnoki (Battonya).