Asztalitenisz

2018.10.31. 19:28

Szántosi Dávid két, Hudák Dorina egy aranyat nyert

Orosházán az Eötvös téri sportcsarnokban immáron tizenegyedik alkalommal rendezték meg az egykori kiváló orosházi játékos, edző és sportvezető, Pintér Attila tiszteletére a hagyományos I. osztályú utánpótlás emlékversenyt, amelyre több mint négyszáz nevezés érkezett.

A kétnapos viadalon kiválóan szerepeltek a Békés megyei fiatalok, akik három első helyet szereztek. A fiúknál a szarvasi Szántosi Dávid az U13-as korcsoportban egyéniben győzött, míg serdülő párosban Kizakisz Georgisz Nikolaosszal (Yorgos SE) az oldalán nyert aranyérmet. A serdülőknél egyéniben a 12 éves Szántosi Dávid harmadik lett, így Fest Attila edző tanítványa három éremmel zárta a jól szervezett viadalt.

Az U13-as lányoknál a PET-BAU ASE Orosháza tehetséges fiatalja, Hudák Dorina győzött. Serdülő párosban a Varga Bernadett, Balogh Ágnes Kyra duó kiváló játékkal jutott a döntőbe, ahol nagy küzdelemben 3:2-re (a döntő játszmában 11:9-re) kikapott a serdülő válogatott Laskai, Pad kettőstől, így ezüstérmet nyertek.

A békéscsabai Serleg Centrum által a legeredményesebb orosházi versenyzőnek felajánlott különdíjat Hudák Dorina nyerte el.

Békés megyei helyezettek. Fiúk. Serdülők. Egyéni: 3. Szántosi Dávid (Szarvasi Körös ASE), 6. Szűcs Sándor (Békési TE). Páros: 1. Szántosi Dávid, Kizakisz Georgisz Nikolaosz (Szarvasi Körös ASE, Yorgos SE). U13: 1. Szántosi Dávid (Szarvasi Körös ASE), 8. Molnár Levente (HED-LAND Mezőberényi SE).

Lányok. Serdülő egyéni: 4. Hudák Dorina (PET-BAU ASE Orosháza), 7. Balogh Ágnes Kyra (Békési TE-PET-BAU ASE Orosháza). Páros: 2. Varga Bernadett, Balogh Ágnes (PET-BAU ASE Orosháza, Békési TE-PET-BAU ASE Orosháza). U13: 1. Hudák Dorina (PET-BAU ASE Orosháza).U11: 5–8. Szilágyi Lívia (Békési TE).