kézilabda

2018.09.22. 19:41

Kikaptak az orosházi lányok a fővárosban

A hajrában küzdöttek az orosházi lányok, de nem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz.

V. L.

Szent István SE-OTP Bank–OXXO Energy Orosházi NKC 26–21 (14–10)

Kézilabda NB I B-s női mérkőzés, Budapest, 200 néző. V.: Őri Erika, Pozdena Erika. Orosháza: NAGY É. – Bíró 3, Hatala 1, Dancsó 1, Kamuti 2, Vörös 3, Berta 2. Cs.: Késmárki (kapus), Tóth S. 4 (1), Román 2, Antal 2, Mikula 1. Edző: Papp László. A Szent István legjobb dobói: Schneider 11, Smid 4.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 2/1.

A találkozó elején nehezen születtek meg a gólok, a 7. percben 1–1 volt az állás, majd a 13. percben 4–3-as hazai vezetésnél Papp László időt kért. A folytatásban erősítettek a fővárosiak, és a 21. percben már két góllal vezettek (9–7). A félidő hajrájában a hazaiak akarata érvényesült, akik fokozatosan növelték az előnyt, így a szünetben 14~10-et mutatott az eredményjelző.

Fordulás után a vendégek jobban kezdtek, és a 38. percre faragni tudtak a hátrányukból, ekkor 17–14 volt az állás. Ezt követően ziccert, és hétméterest is hibáztak az orosháziak, így a 45. percben már öt gólos fővárosi előnyt regisztrálhattunk (23–18). A hajrában küzdöttek a vendégek, de nem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz, amely megérdemelten győzött.

Papp László: – Ha határozottabban védekezünk, és jobb a helyzet kihasználásunk, akkor szorosabb lehetett volna a végeredmény.