2018.03.05. 11:32

Megszorították a tavalyi bajnokot a tarcsaiak

Az NB II-es kézilabda mezőny az alábbiak szerint alakult.

Békéscsabai BDSK–Kiskunhalasi UKSC 24–24 (15–13)

NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Kathi, Oláh B.

Békéscsaba: VLCSKÓ B. – dr. Sári 9, Márton 3, Vörös Á., VLCSKÓ K. 9 (4), Felczán, Farkas B. 3. Csere: Tóth P. (kapus), Morva, Petrovszki G., Skaliczki L., Nemesi, Papp L., Osgyán, Kovács B. Edző: Labos Tibor. A Kiskunhalas legjobb góldobói: Tan 7 (2), Adem Aved 5, Hegedűs 3.

Kiállítások: 8 perc + Skaliczki kizárva, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/4, ill. 3/2.

Jó iramú mérkőzésen, két közel azonos képességű csapat csatázott, így az döntetlen reálisan szemlélve igazságos eredmények tekinthető. Ezzel együtt a házigazdáknak több lehetőségük is volt arra, hogy mindkét pontot begyűjtsék. Az első félidőben a hibák ellenére sikerült kétgólos előnyt kicsikarnia, de szünet után több lett a hiba támadójátékában, amit feljavuló védőmunkával sem tudott ellensúlyozni. Döntőnek bizonyult, hogy három hétméteres is kimaradt, a végén pedig időn túli szabaddobás gólt vett el a házigazdáktól az alapvonali játékvezető.

Túrkevei VSE–Békéscsabai DKSE 18–24 (10–14)

NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Túrkeve, 134 néző. Vezette: Sándor, Szabó B.

Békéscsaba: SZTANCSIK – Szudár 1, FELFÖLDI 7, BALOGH J. 4, NAGY Á. G. 3, Kovács Á. 1, KARÁCS 3. Csere: Kocsor, Masa, Almási, MOLNÁR G. 3 (3), Kepenyes 1, Kéri 1. Edző: Vólent János. A Túrkeve legjobb góldobói: Farkas 5, Keresztes 5.

Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 3/3.

A csabai együttes kezdettől remek védekezéssel lépett fel, ami jó kapus teljesítménnyel társult. Ennek jótékony hatásaként Vólent János legénysége fokozatosan növelve előnyét, a szünetig négygólos előnyt szerzett.

A térfélcserét követően még hatékonyabbá vált a látogatók védőmunkája. Ennek következtében sikerült 8 gólon tartani az egyébként gyors és gólerős játékot játszó Túrkevét. Az ellenfél térfelén Karács Milán jeleskedett leginkább, aki remekül szolgálta ki a társait. A csabai csapat minden tagja átlagon felül teljesítménnyel rukkolt ki, a sikere nem forgott veszélyben.

Karcagi SE–Kondorosi KK 33–45 (15–22)

NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Karcag, 100 néző. Vezette: Dohány, Nagy L.

Kondoros: PANKOTAI – Csonki, RAFFAI 4 (1), KEREKES 14, Kasnyik V. 1, Kósa 5, RAVASZ 8 (1). Csere: Gyurcsán, Mezei (kapusok), Krajcsovicz 1, Nagy J., Tóth G. 2, ZUBOR 7, Istenes 1, Kasnyik T., Simon 2. Játékos-edző: Nagy József. A Karcag legjobb góldobói: Vályi-Nagy 10 (3), Jobbágy 7, Csordás 6.

Kiállítások: 10, ill. 14 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 3/2.

Az első félidő a várakozásoknak megfelelően alakult, a hazaiak nem tanúsítottak komoly ellenállást, ami az eredményben is megmutatkozott. Szünet után a Karcag védekezést váltott, de így is rendre betaláltak a vendégek. Az edzőmérkőzés hangulatát néhány játékvezetői tévedés és több eltúlzott kiállítás tette parázs hangulatúvá.

Kunszentmártoni KSK–Köröstarcsa KSK 24–23 (8–10)

NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Tiszaföldvár, 219 néző. Vezette: Papp D., Tar.

Köröstarcsa: KISS N. – MÉSZÁROS 4, Molnár K. 3, POLGÁR T. 5, NOVÁK 8, Lőrinczi, Szatmári M. Csere: Roncsek (kapus), Borbély 2 (1), Puskás, Molnár B. 1, Bánfi. Edző: Molnár Zoltán. A Kunszentmárton legjobb góldobói: Cselovszki 8 (3), Tóth 6 (3), Gelley 4.

Kiállítások: 6 perc + Danku kizárva, ill. 10 perc + Polgár T. kizárva. Hétméteresek: 7/6, ill. 2/1.

A dobogós helyezésre hajtó bajnoki címvédő nyomban hétméteressel kezdett és 19 percen át vezetett is (6–4). A mérkőzés kezdeti szakasza kemény, helyenként durva játékot hozott, ennek következménye volt a 11. percben Danku kizárása, aki ütés miatt kapott piros lapot. A félidő hajrájához közeledve ötös gólszériával fordított a Köröstarcsa (23. p.: 6–9) és ebből az előnyből a szünetre is maradt.

A második félidő eleje is jól kezdődött a vendégek számára. A 39 percben már öt góllal is vezettek (10–15). Sorozatos kiállítások után azonban a hazaiak egy ötös sorozattal fordítani tudtak (47. p.: 17–16). A védelmet összefogó Szatmári sérülése sem jött jókor a tarcsaiaknak, akik mindent megtettek a fordítás érdekében.

Az utolsó percben 23–23-as állásnál, egy szabálytalanságnál a játékvezetők büntetőt ítéltek, a reklamáló Polgár Tibort pedig kizárták a játékból. A hetest értékesítették a házigazdák, ellentámadásra már nem maradt idő, noha a harcosan és taktikusan játszó tarcsaiak legalább az egyik pontra rászolgáltak volna.

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE U21–Csorvási SK 17–19 (11–8)

Női. Békéscsaba, 60 néző. V.: Csige, Körmendi. Békéscsaba: Horvát – Milyó 3, Hős 1, Predescu 2 (2), Baranka, Laurinyecz, Vér 3. Cs.: Jani (kapus), Benkő, Pap J., Láza, Szöllősi 2 (2), Tokai, Turák, Vozár, DOMBI 6. Edző: Szabó Károly. Csorvás: MIKE – Valaczkai 4, Réti 3, MADAR 4, Baráth Zs., Mitykó 3, Gajdács L. Cs.: Sajben 1, NAGY A. 1, Ivanics-Gyemó, Petrovszki 2, Samu, Baráth B. 1 (1). Edző: Baráth Lajos. Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 3/1. A 26. percig a Csorvás birtokolt előnyt, de zsinórban lőtt 4 góllal a csabaiak mehettek vezetéssel pihenőre. A 2. félidő elején a fiatal hazaiak 14 (!) percig voltak gólképtelenek, de egyszer még visszajöttek a mérkőzésbe, a vezetést is átvették, de egy 4–0-s csorvási roham után már eldőlt a pontok sorsa.

Szarvasi NKK–Lajosmizsei UKC 34–31 (18–18)

Női. Szarvas, 60 néző. V.: Bugyi, Nász. Szarvas: Juhos –KOVÁCS B. 8, BALOGH V. 6, Szabó 5 (1), RAFFAI-SUCH 8 (3), Hajdu 5, Bagi. Cs.: Kasik (kapus), Mester 2, Ábrahám, Nyerges, Gábor, Olasz, Tasgyik, Trnyik. Edző: Száva Flórián. A Lajosmizse legjobb dobója: Mertlik 9.

Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 6/4. A várakozásokkal ellentétben remekül tartotta magát a Lajosmizse Szarvason. A hazaiak a 42. percben öt góllal elléptek, de a mizseiek nem adták fel, igaz, a szarvasiak már nem engedték, hogy nagyon rájuk jöjjenek.

Gyulasport NKft–Gyomaendrődi NKSE 21–18 (11–10)

Női. Gyula, 150 néző. V.: Molnár J., Szenteszki. Gyula: Nagy B. – NAGY N., Radnóti 1, Csapó 1, BUZÁSI 7 (3), Héjjas 2, LUKOVICZKI 5. Cs.: BORSÓS (kapus), RÁCZ 3, Kocsis, Komlósi, Szabó L., Asztalos, CSIFFÁRY 2 (1), Gyepes. Boruzs. Edző: Barna Károly. Gyomaendrőd: Botos – Dinya 1, Gyuricza 1, Mag 1 (1), Fekécs 1, Szűcs 2, Nagy B. 2 (1). Cs.: Tari (kapus), Frolyó, Kruchió, Bács 7 (2), Farkasinszki Z. 2, Németh L., Baráth K. 1. Edző: Lakatos Tibor. Kiállítások: 8, ill. 7 perc+ Szűcs Beatrix kizárva. Hétméteresek: 7/5, ill. 6/4. Kemény mérkőzésen mindkét csapat a győzelemre tört. Igazi közönségszórakoztató találkozón több jó egyéni teljesítmény jellemezte a hazaiak játékát, akik megérdemelten győztek.

Szeghalom- Abony 32–19 (17–10)

Női. Szeghalom, 70 néző. V.: Kozma, Panyi. Szeghalom: Varga T. – Sáfián 7, Forrás 6, Domokos 8 (2), Tömösközi, Szabó V., Székely 2. Cs.: Balogh P. (kapus), Petri 3, Gyűrű V. 2, Fábián 3, Szántó 1, Gyűrű P., Nagy Á., Oláh Edző: Varga Emese. Az Abony legjobb dobói: Kovács N., Molnár K., Tar 3-3. Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 7/3. A szeghalmiak csapatként harcolták végig az egész meccset és ennek a jutalma lett egy magabiztos győzelem. Minden pályára lépő hazai játékos dicséretet érdemel.

FKSE-Algyő–Felföldi ISE Újkígyós 31–22 (19–13)

Női. Algyő, 100 néző. V.: Kiss Z., Papp T. Újkígyós: DOMOKOS R.  – Lipták, Csomor 1, MÁRTON B. 6 (1), Rákóczi 2, BAKONYI 9 (1), MÁRTON R. 4. Cs.: Zubán, Barna, Oláh, Sipka. Edző: Laurinyeczné Buday Veronika. Az Algyő legjobb dobója: Aracsi 7. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 6/4, ill. 5/2. Maroknyi csapattal állt ki az Újkígyós a bajnokesélyes otthonában, ahol az utolsó pillanatig hajtottak.