2018.03.20. 10:58

Egy gól döntött a Belvárosi-Tarcsa rangadón

Mutatjuk a megyei kézilabda mérkőzések eredményeit.

Békéscsabai BDSK–Köröstarcsa KSK 21–20 (12–9)

Kézilabda NB II-es férfi bajnoki mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. V.: Hirth, Tárnyik. Békéscsaba: VLCSKÓ B. – DR. SÁRI 7 (1), Morva 4, VÖRÖS Á. 2, Vörös A., Felczán 3 (1), Farkas B. 3. Cs.: Csörgő, Tóth P. (kapusok), TOKAJI, Papp L., Arbel, Skaliczki L., Papp L., Kovács B. 2. Edző: Labos Tibor.

Békéscsabai BDSK–Köröstarcsa KSK meccs Fotó: Imre György

Köröstarcsa: KISS N. – Mészáros 1, Molnár K. 4 (1), POLGÁR T. 5, NOVÁK 8, Lőrinczi 2, Szatmári M. Csere: Roncsek (kapus), Schupkégel, Puskás, Molnár B., Bánfi. Edző: Molnár Zoltán.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 2/1.

A tabellán elfoglalt helyezése alapján létfontosságú mérkőzés várt mindkét félre, ennek megfelelően nagy elszántsággal vetették magukat a küzdelembe a játékosok. A Békéscsaba kezdett jobban, de a tarcsaiak szívós munkával, jó kapusteljesítménnyel egyenlíteni tudtak (23. p.: 8–8). Ebben az időszakban mindkét oldalon sok volt az eladott labda, a kapusok viszont jeleskedtek.

A szünetig a hajrát megnyomó hazaiak háromgólos előnyre tettek szert, amit a második félidő közepére tovább növeltek (45. p.: 18–13). A vendégek időkérés után minden erejüket mozgósítva, megkezdték a felzárkózást (54. p.: 18–17). A végjáték parázshangulatú, kemény csatát hozott, az egyenlítés után (56. p.: 19–19). A csabaiak jobban koncentráltak, kapusuk sorsdöntő hétméterest védett, így tartották otthon a rendkívül értékes két pontot.

Békéscsabai DKSE–Kiskunfélegyházi HTK 19–20 (8–6)

NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 230 néző. Vezette: Paska, Vastag.

Békéscsaba: Sztancsik – Kéri 2, Felföldi 4 (2), BALOGH J. 5, BALÁZS 3, Kepenyes 1, KARÁCS 3. Csere: Kocsor, Masa, Almási, MOLNÁR G., Kiss, Nagy Á. G., Szudár 1, Kovács Á., Baji. Edző: Vólent János. A Kiskunfélegyháza legjobb góldobói: Béleczki 6, Miksi 5.

Kiállítások: 12, ill. 18 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 2/2.

A csoport rangadója élvezetes kézilabdát hozott. A hazaiak repülőrajtot vettek 14 percen át gólt sem kaptak és már 6–0-ra is vezettek. A félidő második felére a vendégek is „beléptek” a meccsbe, és fokozottan zárkóztak fel, a Pick-Szeged elleni hétközi U20-as bravúr mintha túl sok energiát kivett volna a hazai fiatalokból.

A második félidőben végig kiegyenlített játék folyt, a rutinos félegyháziak már sokkal jobban koncentráltak, de a sikerükhöz szükség volt arra, hogy a végén hazai részről három ziccer is kimaradt. A meccs nagyszerű hírverése volt a kézilabdának.

Makói KC–Kondorosi KK 29–23 (14–13)

NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Makó, 50 néző. Vezette: Major, Szűcs.

Kondoros: PANKOTAI – Tóth 1, Kósa 5, Raffai 7 (4), Kasnyik V., Kerekes 1, Ravasz 4. Csere: Gyurcsán (kapus), Nagy J., Zubor, Istenes, Kasnyik T., Simon 3, Csonki 2. Játékos-edző: Nagy József. A Makó legjobb góldobói: Endrei 6, Szécsi 6, Szilágyi 6.

Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/4.

Jól kezdett a Kondoros, a hazaiak védekezésén lyukat találva rendre góllal zárta támadásait. Sokáig úgy tűnt, hogy a kisebb hibákat is gyorsan góllal büntető Makó hiába vette át a vezetést, a KKK kezében tartja a mérkőzést.

A második félidő elején gyorsan visszavette az előnyt a vendégcsapat, amit a játékrész közepéig sikerült magánál tartania. Ekkor a már-már szokásosnak mondható sorozatos hibák hatására a hazaiak fordítottak. A kondorosi lövéseket rendre a kapus vagy a kapufa állította meg, a kipattanók pedig mindkét oldalon a makóiakhoz kerültek, így a belelkesedő házigazdák a végén már több könnyű gólt is szereztek.

Gyulasport NKft.–Csorvási SK 24–25 (15–10)

Női. Gyula, 150 néző. V.: Serfőző K., Serfőző Zs. Gyula: Borsós – Nagy N., Csapó 3, BUZÁSI 6, Asztalos, Markos 2, LUKOVICZKI 7 (1). Cs.: Nagy B.(kapus), Balázs, Rácz, Kocsis 3, Nagy I., Komlósi, Szabó L., Csiffáry 3 (1), Boruzs. Edző: Barna Károly. Csorvás: Mike – SAJBEN 4, MADAR 6, MITYKÓ, VALACZKAI 3, BIRÓ 9 (3), NAGY A. 2. Cs.: GAJDÁCS N. (kapus), BARÁTH ZS., GAJDÁCS L. 1, Ivanics-Gyemó, Ivanics D., Lévai V., Baráth B., Samu, Petrovszki. Edző: Baráth Lajos. Kiállítások: 4, ill. 4 perc.

Hétméteresek: 4/2, ill. 3/3. A két megyei csapat igazi presztízs harcot vívott egymással. Az első félidő elején Mike Mária a csorvásiak kapuvédője súlyosnak tűnő sérülést szenvedett és nem tudta folytatni a játékot. A hazaiak a 2. félidő elején már 16–10-re is vezettek. Az 54. percben egyenljtett a Csorvás és ha nehezen is de elvitte a két pontot.

Szarvasi NKK–Felföldi ISE Újkígyós 46–28 (24–15)

Női. Szarvas, 80 néző. V.: Juhász, Szabó I. Szarvas: Juhos – KOVÁCS B. 6, BALOGH V. 7, RAFFAI-SUCH 9 (2), SZABÓ T. 7, HAJDU 7, Ábrahám 1. Cs.: Kasik, Pillár (kapusok), Trnyik 1, Gábor 2, Semjéni 4, Mester, Nyerges, Olasz 2 (2), Tasgyik. Edző: Száva Flórián. Újkígyós: Markó – Lipták 3, Leszkó 1, Márton B. 3 (3), Rákóczi 1, Bakonyi 4, MÁRTON R. 8. Cs.: Almási 1, Csomor 2, Bodor M. 5, Horváth N. Edző: Laurinyeczné Buday Veronika. Kiállítások: 4, ill. 10 perc.

Hétméteresek: 6/4, ill. 5/3. Nem törődtek a csapatok a védekezéssel, az 1. félidőben a szarvasiak minden kígyósi gólra kettővel válaszoltak. A 2. felvonás első 8 percében egy tízes szériát produkált a Szarvas, így a végéig jelentős különbség alakult ki a felek között.

Szeghalmi NKC–Szolnoki KCSE 36–27 (19–15)

Szeghalom, 120 néző. V.: Lengyel Vivien, Sebestyén Fanni. Szeghalom: Varga T. – Sáfián 6, Forrás V. 7, Domokos K. 8 (1), Tömösközi, Szabó V., Székely 1. Cs.: Balogh P. (kapus), Petri 3, Gyűrű V. 7, Gyűrű P. 1, Nagy Á. 1, Szántó 2, Fábián, Hajdú. Edző: Varga Emese. A Szolnok legjobb dobója: Óvári 9. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 6/5. Az első félidő feléig szoros volt a mérkőzés viszont a keményebb védekezésnek köszönhetően gyors gólokkal ellépett a Szeghalom és a szünet után növelte a különbséget.

Békéscsabai ENKSE U21–Makói KC 21–19 (12–10)

Női. Békéscsaba, 70 néző. V.: Gulybán, Örsi. Békéscsaba U21: Horvát – Benkő 1, Laurinyecz, Predescu 3 (2), DOMBI 7, Láza, Vér. Cs.: Jani (kapus), Milyó 2, Pap J., Török 2, Szöllősi 1 (1), Tokai, Hős 5 (1), Vozár, Medve. Edző: Szabó Károly. A Makó legjobb dobója: Draxler 5. Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 4/2. Végig fej-fej mellett haladt a két csapat, a kevesebbet hibázó csabaiak tudták megkaparintani a két pontot.

Lajosmizsei UKC–Gyomaendrődi NKSE 25–24 (12–16)

Női. Lajosmizse, 70 néző. V.: Kovács G., Papp B. Gyomaendrőd: BOTOS – Farkasinszki 1, Gyuricza 1, Mag 6 (2), Baráth 1, Szűcs 4, Nagy B. 8. Cs.: Fekécs 1, Németh L., Bácsi, Kruchió 2. A Lajosmizse legjobb dobói: Torgyik 9, Mertlik 8. Kiállítások: 4, il. 8 perc. Hétméteresek: 10/5, ill. 3/2.

A 11. percben 8–4-re még a Gyomaendrőd vezetett, ám végül küzdelmes mérkőzésen, időn túli hetessel győzött a Lajosmizse. A Békés megyeiek továbbra is pont nélkül állnak tavasszal.

Megállíthatatlan az Algyő

Állás, női: 1. Algyő 32 pont, 2. Szarvas 30, 3. Csorvás 24, 4. Makó 19, 5. Békéscsaba U21, 19, 6. Gyomaendrőd 17, 7. Lajosmizse 15, 8. Gyula 14, 9. Szolnok 7, 10. Szeghalom 6, 11. Abony 5, 12. Újkígyós 4.

Állás, férfi: 1. Mezőtúr 30 pont, 2. Kiskunfélegyháza 25, 3. Békéscsaba DKSE 23, 4. Kunszentmárton 23, 5. Kiskunhalas 17, 6. Kiskőrös 16, 7. Békéscsabai BDSK 13, 8. Makó 12, 9. Köröstarcsa 11, 10. Túrkeve 11, 11. Kondoros 10, 12. Karcag 2.