Fotókiállítás

2025.06.23. 09:31

Beköltöztek Erdély arcai és izgalmas helyei a Békés Megyei Könyvtárba

Be lehet barangolni egész Erdélyt több tucatnyi fénykép segítségével a békéscsabai bibliotékában. A Békés Megyei Könyvtárban szombaton, a Múzeumok Éjszakája keretében nyílt meg Szabó Károly székelyudvarhelyi könyvtáros, fotós és dokumentumfilmes Erdélyi anzix című fotókiállítása.

Juhász Zoltán, a Békés Megyei Könyvtár igazgatója elmondta, hogy kézzel fogható az együttműködés a békéscsabai bibliotéka és a Székelyudvarhelyi Városi Könyvtár között. Ennek keretében érkezett Szabó Károly Erdélyi anzix című fotókiállítása is a földszinti kiállítótérbe. Bemutatta a fotóst, aki gyermekként kezdett fényképezni, megörökítette az 1989-es forradalmi eseményeket Székelyudvarhelyen, dokumentumfilmesként dolgozott Budapesten is, de a honvágy hazavitte, most a helyi könyvtár látvány- és hangzóanyag részlegét vezeti.

Békés Megyei Könyvtár
Varga Tamás alpolgármester, Szabó Károly fotós és Juhász Zoltán igazgató az Erdélyi anzix fotókiállítás megnyitóján a Békés Megyei Könyvtárban /Fotó: Licska Balázs/

Erdélyi anzix: a fényképek valójában üzenetek

Varga Tamás, Békéscsaba alpolgármestere a megnyitón ismertette, hogy igazából mit is jelent az anzix, és hangsúlyozta, hogy Szabó Károly fényképei valójában üzenetek, szavak nélkül is megérintik a látogatókat. A fotókiállítás egy útinaplóval ér fel, el lehet jutni Erdélybe. Szólt arról, hogy Békéscsaba 1989-ben fogadta mondhatni örökbe Székelyudvarhelyt, ezt követően jött létre a testvérvárosi kapcsolat. A könyvtárak is szövetséget kötöttek, ennek eredményeként érkezett például tavaly a LézerSzimfónia interaktív hangszerkiállítás Békéscsabára. 

Szabó Károly tárlatvezetést is tartott a Békés Megyei Könyvtárban

Szabó Károly rögtönzött tárlatvezetést is tartott a fotókiállításban – amely augusztus 21-ig tekinthető meg –, mindegyik fényképről mondott néhány mondatot. A fotókon megjelenik többek között Szászfehéregyháza – amely immár világörökségi helyszín –, de ott van

  • a kerci ciszterci kolostor,
  • a csíkrákosi határkereszt,
  • Kőhalom felújított vára,
  • a kacskaringós transzfogarasi út.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!