2024.11.06. 06:52
Farkas István Péter Liszt-díjas harsonaművész tart előadást Békéscsabán
Csütörtökön Dr. Farkas István Péter Liszt-díjas harsonaművész, a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának professor emeritusa tart előadást a békéscsabai zeneiskola Bartók-termében. A rézfúvós hangszerek történetéről beszél majd, a téma annyira szerteágazó, hogy nem csak rezeseknek lehet izgalmas.
Kalmár Zoltán harsonaművész-tanár elmondta, Dr. Farkas István Péter előadását intenzív rézfúvós szakmai nap, hangszeres mesterkurzus előzi meg; Bakos Tibor és Farkas István tanítja, instruálja majd a szakgimnázium és a zeneiskola harsonás diákjait.
– A fúvós és azon belül a rézfúvós hangszerek fejlődéstörténete párhuzamosan haladt az emberiség, az emberi civilizáció fejlődésével. Találtak fúvós hangszereket őskori, ókori leletekben, az egyiptomi fáraók temetkezési helyein, sőt, a zsidó kultúra ősi rituáléiban meghatározó volt a sófár. Farkas István Péter, a PTE professzor emeritusa már több évtizede a szakterület kutatója, eredményeit életszerű példákkal, érdekes szemléletmóddal, interaktív eszközökkel mutatja be. Az előadásra mindenkit várunk – sorolta Kalmár Zoltán.
Farkas István Péter zenei tehetsége hamar utat tört
Hozzátette, a professzor zenei tehetsége hamar utat tört, megnyerte a Liszt Ferenc Zeneakadémia Centenáriumi Verseny első díját (harsona), 1979-ben pedig Párizsban a Budapest Rézfúvós Kvintett tagjaként szintén első helyezést ért el a Maurice André Nemzetközi Versenyen. Másodjára látogat Békéscsabára.
A mesterrel korábban készült interjúban gazdag életút villan fel.