2025.07.05. 17:25
Jól időzített kánikula, sokan kerestek felfrissülést a medencékben - galériával, videóval
Volt, akiket felpörgettek az elmúlt napok. Várták, hogy a hűs szobákból kiszabadulva a strandolás élményének hódolhassanak a nyitásra váró Gyopárosfürdő medencéiben. A kánikula jól időzített: kinyitott ezen a hétvégén az Alföld gyöngyszemeként emlegetett fürdő. Hűsítő kaland volt ott lenni a szárazon, a parkfürdőben, miközben rengetegen pancsoltak négy medencében.
Hónapok óta tartó találgatások végére került pont, amikor a polgármester pénteken délután bejelentette a nagy hírt. Szombaton kinyit Gyopárosfürdő. Pontosabban annak a parkfürdője. Ahogy arról mi is többször beszámoltunk már, 2025 januárban részlegesen bezárt a fürdő, a gyógyászat azonban működött tovább. Gyopárosfürdő újranyitása érdekében egy alapítvány és sok önkéntes összefogott, elvégezték a karbantartási munkákat, a felújításokat és ez a szombati nap arról szólt, hogy a strandolók, a kíváncsi vendégek előtt kitárták a fürdő kapuját.

Gyopárosfürdő a nyárra gyúr
Mi is a kíváncsiskodók közé tartoztunk. Reggel már a gyopárosi tó hídján nézelődő Fazekas Ferenccel, a Vasemberrel találkoztunk, majd a horgászok mellé szegődtünk, akik elmondták, szeretnék, ha újra, régi népszerűsége visszatérne a fürdőnek.
A fürdőbe a déli órákban betértünk azokkal, akik családjaikkal, sok gyermekkel érkeztek. Békéscsabai házaspár volt a nap első vendége, de sokan a megye más településeiről is strandoltak Gyopároson, egy pár Békésről a termál medencét választotta. Három napig (hétfőig) egységesen 2500 forintos belépőjegyekkel lehet a parkfürdőbe bejutni (a belépés 14 év alattiaknak ingyenes felnőtt kísérettel). A gyermekmedencében ottjártunkkor nem hallottunk magyar szót, külföldiek hancúroztak gyermekeikkel.

Négy medence üzemel
Sokszor és sokan kérdezték: mit jelent az, hogy részleges nyitás? A parkfürdőben a tanmedence, a toronymedence, a sokszögű, köznyelven kacsás, valamint a Miki egérrel, mini csúszdával is felszerelt gyermekmedence fogadja a vendégeket egyelőre. S ahogy élettel telivé vált a strand, eszünkbe is jutott a pancsoló kislány...
,,Íjjaj, úgy élvezem én a strandot, Ottan annyira szép és jó, Annyi vicceset látok hallok, És még bambi is kapható...,, És igen, láttunk sok vicceset, sok szépet és jót, az árnyékban hűsölőket, szomjukat oltó vendégeket, hiszen kinyitottak a büfék is. Sőt! A páratlan természeti környezetére méltán büszke fürdő hatalmas zöld, ligetes területeit is elfoglalták a vendégek, elkészült a móló, a kikötő, ahonnan majd vízre szállhatnak csónakokkal, vízibiciklikkel is a fürdőzők.
Szezonnyitás Gyopárosfürdőn
Fotók: Csete IlonaBármerre jártunk, hangos, pancsolós hancúrt láttunk, ez minden medencére jellemező volt. A fürdő körül is pezsegni kezd az élet, a parkolók is megteltek, a szállodák, a szállásadók bizakodva tekintenek a nyár további részére.