2025.06.20. 12:02
A Fidesz szomorúnak tartja, hogy Magyar Péter csabai embereit hidegen hagyja a parajdiak sorsa
A Fidesz-KDNP-frakció nevében Opauszki Zoltán tanácsnok pénteken sajtótájékoztatón értékelte a csütörtöki békéscsabai városi közgyűlést. Beszélt arról, hogy azok, akik részt vettek a szavazásban, egyhangúlag támogatták, hogy 3 millió forintos segítséget nyújtson a békéscsabai önkormányzat Parajd számára a sóbányát is érintő tragédia után. Szomorúnak és sajnálatosnak mondta, hogy voltak, akik nem vettek részt a voksolásban.
– Mindenki kötődik Parajdhoz – mondta Opauszki Zoltán tanácsnok, a Fidesz-KDNP-frakció vezetője. Emlékeztetett: a Megyei Jogú Városok Szövetsége kezdeményezte, hogy Békéscsaba is nyújtson segítséget a parajdiak számára a többek között a sóbányát ért tragédia után. Kiemelte: a békéscsabai városi közgyűlés azon tagjai, akik részt vettek a szavazásban, egyhangúlag támogatták is, hogy biztosítsanak a parajdiaknak 3 millió forintot.

Fotó: Faceboook/Opauszki Zoltán
A csabai „tiszások” kivonultak a teremből, amikor Parajdról volt szó
A téma tárgyalásakor – a Magyar Péter vezette Tisza Párttal több szinten együttműködő, ahhoz közel álló – Pátria Békéscsaba-frakció tagjai ugyanakkor kimentek a városháza díszterméből, tehát nem is szavaztak a 3 millió forintos támogatásról. Mondhatni, nem érdekelte őket a parajdiak sorsa.
A Fidesz-KDNP frakcióvezetője szerint szomorú és sajnálatos, ami történt
– Szomorú és sajnálatos, hogy a „tiszások” kivonultak a teremből és nem vettek részt a voksolásban, pedig ez egy fontos, közös ügy, ahol kifejezhettük együttérzésünket a parajdiak irányába – értékelt a Fidesz-KDNP-frakció vezetője.
Pénzügyekről is tárgyalt a békéscsabai városi közgyűlés
Opauszki Zoltán tanácsnok a többi, városi közgyűlés elé került témáról is beszélt. Elmondta: a gazdasági folyamatokban egyelőre nem látni teljes bizonyossággal, ezért a költségvetésben továbbra is fontos a tartalékolás, illetve, hogy biztosítsák az intézményrendszer működését.
Finomhangolást terveznek a CsabaPark étterménél
Szó volt a városi közgyűlés ülésén a CsabaPark, egészen pontosan a CsabaPark Étterem Kft. működéséről, amely most a városfejlesztési cég tulajdonában, irányításában működik. Megnézik, hogy mi lenne, ha a kft. közvetlenül a Békéscsaba Vagyonkezelő Zrt. tulajdonába és vezetése alá kerülne. Ezzel kapcsolatban kidolgoznak egy üzleti koncepciót.
Elmondta: a CsabaPark fontos szabadidős helyszínné vált, rendezvényeknek ad otthont. Hozzátette: fontos az üzemeltetés finomhangolása, és a cél az, hogy a hungarikum csabai kolbász előállításában is élen járhasson a CsabaPark, megteremtenék a kistermelők, kolbászkészítők számára a bérvágás lehetőségét.
A Mi Hazánk is elítélte a Pátria Békéscsaba távolmaradását
Minden magyar felelős minden magyarért, országhatároktól függetlenül – hangsúlyozta Gyebnár Dávid önkormányzati képviselő (Mi Hazánk), amikor pénteken sajtótájékoztatón értékelte a csütörtöki békéscsabai közgyűlést. Furcsának mondta, hogy a „tiszások”, a Pátria Békéscsaba-frakció tagjai kivonultak a teremből, amikor Parajd mindössze 3 millió forintos támogatása került napirendre.