Nyílt nap

2025.05.22. 17:59

Óvodások, iskolások látogattak a mentőállomásra - videóval, galériával

Több száz óvodás és általános iskolás látogatott el a gyulai mentőállomásra csütörtökön délelőtt. A Mentők Napja alkalmából rendezett programon a szakemberek bemutatták a gyerekeknek a mentőállomást, a mentőautót, a különböző eszközöket és az újraélesztést is.

Schneider László, az Országos Mentőszolgálat DAR Gyulai Mentőállomás állomásvezető-mentőtisztje elmondta, hosszú évek óta hagyomány náluk, hogy a Mentők Napja apropóján nyílt napot tartanak.

mentők napja
A mentők napja kapcsán óvodás gyerekek is ellátogattak a gyulai mentőállomásra. Fotó: Bencsik Ádám

Mentők napja, bemutatják a mentőállomást

– Ilyenkor mindig meghívjuk az óvodásokat, az általános-, és középiskolásokat, a program keretében pedig bemutatjuk a mentőállomást, a mentőautókat, a felszerelést, valamint egy kis szakmai betekintést engedünk a munkánkba – fogalmazott Schneider László.

A csütörtöki nyílt napon mintegy 250-300 gyermek látogatott el a mentőállomásra. A gyerekeket természetesen mindig a mentőautó, a sziréna érdekli a legjobban, de mindenre kíváncsiak, így a különböző eszközökre is. Így volt ez csütörtökön is.

Hasznos információkat kapnak a gyerekek

Az állomásvezető kiemelte, különösen az iskolásokkal, de az óvodásokkal is beszélnek arról, hogy miként kell mentőt hívni, és a koruknak megfelelően az újraélesztést is megmutatják a kis látogatóknak.

 

 

 

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában