Visszatért a nagy kedvenc

2025.03.22. 20:07

Sok év után ismét elindult a legendás magyar üdítő gyártása

A napokban indították be az egykoron Békésben is rendkívül népszerű üdítőital gyártását. A Traubisoda hamarosan három változatban kerül a boltok polcaira. A legendás ital Békés megyei kötődése cikkünkből kiderül.

A hazai üdítőital-gyártás egyik piacvezető nagyvállalata a felsőlajosi Márka Üdítőgyártó Kft., amely újabb termékcsaláddal bővítette a cég piaci kínálatát. Az 1971-ben idehaza megjelenő Traubisoda üdítőital gyártása is bekerült a vállalat portfóliójába – számolt be a hírről a Baon.hu.

Traubisoda, gyártása
Újraindult a legendás magyar üdítő, a Traubisoda gyártása. Kép: Baon.hu

A Traubisoda visszatérése kalapemelés a múlt előtt

A cég gyártócsarnokában ismert politikusok, a cég tulajdonos ügyvezetői és a Traubisoda ital védjegytulajdonosa indították el egy jelképes gombnyomással a palackozási folyamatot. Mint ismert, a Márka Üdítőgyár Kft. naponta csaknem egy millió palack italt gyárt, a hazai üdítőitalpiac mintegy 16 százalékát fedi le. Az eseményen Pécskövi Tibor, a Márka Üdítőgyár Kft. tulajdonos-ügyvezetője elmondta, hogy a Traubisoda visszatérése nem csupán egy egyszerű újragyártás, hanem egy kalapemelés a múlt előtt. Kiemelte, hogy a régi idők ízvilága és a modern kor elvárásai találkoznak ebben az új fejezetben. Megjegyezte, hogy a termék három változatban kerül a boltok polcaira: Traubi Kékszőlő, Traubi Zéró és a klasszikus Traubi Szőlő. Szerinte minden palackban ott rejlik a tiszta szőlő frissessége, a tradíciók emléke és az az érzés, amit már jól ismerünk: az otthon íze.

Az üdítő egykor Békésben is nagy kedvenc volt

A ’70-es évek elején a Békés Megyei Hírlapban megjelent Traubisodás hirdetésből kiderül, hogy a vármegyében rendkívül nagy népszerűségnek örvendett a szőlő ízű ital. A gyártó kiemelt figyelmet fordított a térségre, ugyanis itt a fogyasztás országosan is kiemelkedőnek számított. Amellett, hogy a reklámanyagból megtudhattuk, a Nagyszénás melletti Csűri csárdában, valamint a békéscsabai Körös-presszóban szintén jól fogyott a Traubi, az üdítőnek egyébként komoly Békés vármegyei vonatkozásai voltak. A mással összetéveszthetetlen zöld színű üvegek annak idején ugyanis az Orosházi Üveggyárban készültek, míg a vállalat reklámanyagait a békéscsabai Kner Nyomdában nyomtatták.

Emlékezetes reklámfilmek készültek az ikonikus italról

A nosztalgikus íz tehát hamarosan újra a boltok polcain lesz, mielőtt azonban újra megkóstolnánk, érdemes felidézni az üdítőről készült egyik pazar reklámfilmet is.
 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában