2025.03.31. 20:20
Kétezer fürdőbelépővel segítettek
Idén ismét 2000 fürdőbelépővel támogatja a Magyar Vöröskereszt Békés vármegyei szervezetének véradásszervező munkáját a Gyulai Várfürdő Kft. – jelentette be dr. Görgényi Ernő, Gyula polgármestere és Kun Miklós, a Gyulai Várfürdő Kft. ügyvezető igazgatója. A hétfői délutáni sajtótájékoztatón a 2000 fürdőbelépő átadása mellett a Gyulai Várfürdő és a karitatív szervezet újabb három évre szóló megállapodást kötött.
Kun Miklós elmondta, a Gyulai Várfürdő több mint 10 éve támogatja a Magyar Vöröskereszt Békés vármegyei szervezetét belépőkkel, hogy ilyen módon is segítse a véradások szervezését.

Fotó: Beol.hu
A Gyulai Várfürdő 2000 belépővel segít
– A társadalmi felelősségvállalás jegyében idén is 2000 fürdőbelépőt biztosítunk a karitatív szervezetnek – tette hozzá az ügyvezető igazgató. – A felajánlás összértéke nettó 7,2 millió forint, és a tapasztalatok alapján a véradók élnek is a belépők adta lehetőséggel, ezért is mindenképpen folytatni szeretnénk az együttműködést. Bejelentette, hogy a sajtótájékoztatón a Magyar Vöröskereszt és a Gyulai Várfürdő újabb hároméves megállapodást köt, amelynek keretében biztosítják a jegyeket.
A véradás mindig aktuális ügy
Dr. Görgényi Ernő elmondta, a véradás támogatása aktuális ügy.
– A kérdésnek mindig aktualitást ad, hogy nincs elég vér a kórházakban. Ezért minden önkormányzatnak és vállalatnak erkölcsi kötelessége támogatni a véradásokat – vélekedett Gyula polgármestere. – A Gyulai Várfürdő a vármegyében az egyik legjelentősebb támogatója ennek a fontos társadalmi ügynek. A cég pedig a következő évekre is elkötelezte magát erre.
A Gyulahús Kft. is segít, és más kezdeményezés is működik
- Kifejtette, a szintén önkormányzati tulajdonú Gyulahús Kft. is támogatja a véradásokat azzal, hogy termékfelajánlásokkal ösztönzi a véradókat.
- Ezen túlmenően az önkormányzat, a cégei, illetve az intézményei bevezettek egy szabályzatot, amelynek lényege, hogy a dolgozók amennyiben vért adnak, akkor bizonyos időközönként, bizonyos számú véradások után pénzjutalmat kapnak a munkáltatótól, és a munkáltató a törvényben őket megillető szabadságon felül egy egész nap szabadságot biztosít számukra a véradásokhoz kapcsolódóan.
A polgármester korábban kezdeményezéssel élt a város jelentősebb munkáltatói felé, amelyben a véradások ösztönzésére kérte a vállalkozásokat, cégeket, intézményeket. Többen kapcsolódtak is a kezdeményezéshez, de ahogy dr. Görgényi Ernő fogalmazott, erre a társadalmi ügyre nem lehet elégszer felhívni a figyelmet.
Közel 19 ezren jelentek meg tavaly a véradásokon
Jankó Erzsébet, a Magyar Vöröskereszt Békés vármegyei igazgatója hangsúlyozta, szervezetük legfontosabb feladata a véradások szervezésre, a véradók megszólítása.
– Békés vármegyében tavaly 18 ezer 839-en, Gyula területén 2700-en jelentek meg véradásokon. Csak a gyulai véradásokon 8100 embernek segítettek, mert egy véradással három életet lehet megmenteni – folytatta a gondolatot. Kiemelte, nagyon fontos az önkormányzatok és a cégek társadalmi felelősségvállalása.
– A Vöröskereszt nagy feladata, hogy a véradásokhoz minél több támogatót szervezzen be – fogalmazott. – A gyulai önkormányzat és a Gyulai Várfürdő a Vöröskereszt Békés vármegyei szervezetének a legnagyobb támogatói.
Az igazgató kitért arra a véradók örömmel fogadják a Gyulai Várfürdőbe szóló belépőket, amit ki is használnak. Bejelentette, a gyulai önkormányzat első ízben nyújtotta be pályázatát a Vöröskereszt Humanitárius település cím elnyerésére. A szakember szólt ennek menetéről.
A sajtótájékoztatón aláírták a Gyulai Várfürdő és Magyar Vöröskereszt Békés vármegyei szervezetének újabb három évre szóló megállapodását.