2025.03.12. 19:21
Közösen táncoltak az Esély Pedagógia Központ óvodásai és a Kölcsey utcai óvoda gyermekei
Különleges programot hívott életre a békéscsabai Hétpróbás Néptánciskola. A Kölcsey utcai óvoda gyermekeivel közösen táncoltak az Esély Pedagógiai Központ sajátos nevelési igényű óvodásai. A szakemberek meséltek arról, hogy miért volt fontos ez a program a kicsiknek.

Vaszkó János, a Hétpróbás Néptánciskola igazgatója elmondta, hogy Békéscsabán tízéves az óvodai néptáncoktatás, a szakmai lebonyolító a Hétpróbás Néptánciskola, amely együttműködik valamennyi önkormányzati óvodával. Megkeresték őket az Esély Pedagógiai Központból, hogy óvodáskorú növendékeikkel szeretnének meglátogatni egy néptáncórát, amelyen lehetőleg hasonló korban lévő gyermekek vesznek részt.

Fotó: Hétpróbás Néptánciskola
Az Esély Pedagógiai Központ óvodásai ellátogattak a Kölcsey utcai óvodába
Így jutottak el a Kölcsey utcai óvodába, ahol Nagyné Máté Erika óvodapedagógus és Mlinár-Kőrösi Katalin, a Hétpróbás Néptánciskola néptáncpedagógusa segítségével látták vendégül az Esély Pedagógiai Központ gyermekeit. A kicsik bepillantást nyertek egy óvodai néptáncfoglalkozásba, megnéztek egy rövid bemutatót a néptánciskola növendékeinek tolmácsolásában, majd egy táncház keretében be is kapcsolódtak a programba.
Fontos, hogy más programokon is részt vegyenek a kicsik
Gubucz Ildikó intézményegység-vezető elmondta, hogy az Esély Pedagógiai Központ óvodásai sajátos nevelési igényűek, akik fejlesztő foglalkozásokon vesznek részt. Fontosnak ítélik azonban, hogy részt vegyenek olyan programokon is, amelyeket más óvodásoknak szerveznek, hiszen így nem szakadnak el az integrált intézményekbe járó kortársaiktól. A mostani volt az első alkalom, hogy az Esély Pedagógiai Központ óvodásai közös programban vettek részt kortársaikkal, ehhez nemcsak intézmények, de szakemberek közötti együttműködésre is szükség volt.
Ebben az életkorban befogadóak, rugalmasak a gyermekek
A közös program ötlete egyébként Nagyné Szeles Anitától, az Esély Pedagógiai Központ gyógypedagógusától származik. Mint mondta, tisztában van azzal, hogy ebben az életkorban a gyermekek mennyire rugalmasak, empatikusak és befogadóak, az élmények mennyire fontosak. A közösségnek fejlesztő és személyiséget formáló hatása van. A közös tánc lehetőséget adott arra, hogy az autizmussal élő kicsik tapasztalatokat gyűjtsenek, olyan készségeket sajátítsanak el, amelyek segítenek nekik a későbbiekben. A tánc segít azt is megtanulni, hogy miként kell másokkal együttműködni.

60 éve a pult mögött: Ica néni mosolya mindenkinek jár, a kávéja pedig világbajnok!