2025.03.20. 08:41
Ne bízzunk meg akármilyen szakiban, több százezrünk bánhatja, ha nem vagyunk elég óvatosak!
A dugulás az egyik leggyakoribb háztartási vészhelyzet Magyarországon, melyet célszerű mihamarabb elhárítani. A tisztességes mesterekkel nincs baj, ám a csaló duguláselhárító a munka elvégzése után kihasználja az ügyfelek tájékozatlanságát, és irreálisan magas összeget számláz ki.
Az egyik vezető asszisztencia-szolgáltató cég, a Europ Assistance az elmúlt évben összesen több mint 6000 szennyvízkiömléssel járó csatorna-dugulásos káresetet kezelt hazánkban. Ha megtörtént a dugulás és az érintettek ismeretségi körből vagy ajánlás alapján nem tudnak megbízható szakembert találni, akkor nagy valószínűséggel amellett a duguláselhárító mellett teszik le a voksukat, akit a világhálón találnak, és aki a lehető leggyorsabban ki tud menni a helyszínre. A szolgáltatás átlagára 25-40 ezer forint körül mozog. Ugyanakkor az utóbbi időben csalók a munka elvégzése után akár több százezer forintos számlákat is ki szoktak állítani. A kiszolgáltatottságot növeli, hogy a munka elvégzése után derül ki a teljes fizetendő összeg – olvasható a Világgazdaság cikkében.

A csaló duguláselhárító irreálisan drágán dolgozik
Mint ahogy az olvasható, a hatóságok nem igazán tudnak mit kezdeni a csalókkal, mert ez a fajta átverés nem minősül bűncselekménynek. Ezen kívül a károsultak nem tudják alátámasztani a jogsértést, mert legtöbbször nem ismerik sem a cég adatait, sem pedig a hozzájuk érkező vállalkozó nevét.
Így az átvert ügyfelek kártérítésben sem reménykedhetnek. A negatív esetek azt is magukkal hozzák, hogy a munkájukat becsületesen végző szakemberekkel szemben is bizalmatlanság alakul ki. Fontos, hogy a végső árat még a munka elvégzése előtt, előre tisztázzuk!
A csaló vállalkozók állítják, hogy a meglévő lakásbiztosítások bármekkora értékig fedezik a munkadíjat, ez azonban nem fedi a valóságot. A biztosítótársaságok a megkötött szerződések szerint járnak el. A túlárazott, irreálisan magas számlákat nem térítik meg. Ilyen esetekben az sem mindegy, hogy a víz valójában csak lassan lefolyik, vagy pedig visszatorlódik, és kiömlik, ugyanis a biztosítók csak az utóbbi esetben fizetnek.