Nagy segítség

2025.02.12. 17:59

Érkezik a 13. havi nyugdíj: mindenki arra költi, amire szüksége van – videóval

Szerdán érkezett meg a bankszámlákra a 13. havi nyugdíj, s a következő napokban a postások is kiviszik azoknak, akik így kérték. Békésben közel százezer ember számára jár most a 13. havi nyugdíj.

Ezekben a napokban kétszer annyi pénzt kapnak a nyugdíjasok és az egyéb ellátásban részesülők, ugyanis érkezik a 13. havi nyugdíj, amely országosan csaknem 2,5 millió, Békés vármegyében pedig 94 ezer embert érint. Előző év elején az érintettek országosan átlagosan 211 ezer forintot vehettek kézhez ilyen juttatásként, Békés vármegyében pedig 185 ezret. Mivel a nyugdíjak és az egyéb ellátások emelkedtek 2025 elején, a most érkező plusz pénz is magasabb lesz.

13. havi nyugdíj, idős, nyugdíjas, pénz
Kocsor István Sándorné tapasztalatai szerint mindenkinek jól jön a 13. havi nyugdíj. Fotó: Beol.hu

Orbán Viktor: nagy dolog ez!

,,Nagy dolog ez, olyan eredmény, amiért a magyar gazdaság minden szereplője napról napra megdolgozik” – fogalmazott Orbán Viktor miniszterelnök a közösségi oldalán. A 13. havi nyugdíj, a pénzen túl a megbecsülésről is szól. „Amíg mi állunk a kormányrúd mögött, addig mindenki nyugodt lehet, meg fog érkezni a 13. havi nyugdíj”– mondta a miniszterelnök.

Örülnek a 13. havi nyugdíjnak az idősek

A 13. havi nyugdíjnak minden nyugdíjasunk örül, lesz mire költeni, mindenki arra költi, ami a leginkább szükséges a háztartásban – mondta hírportálunknak Kocsor István Sándorné, a Békési Nyugdíjasok Egyesülete elnöke. Nyugdíjas pedagógusként szintén nagyon örül a 13. havi nyugdíjnak a békéscsabai Mészáros Ilona. Mint fogalmazott, nagyon jól időzítette a kormány, hogy így év elején kapják meg ezt az összeget, mert karácsonyra, az év utolsó napjaira mindannyian kiköltekeztek.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában