Békéscsaba

2025.01.17. 16:45

Újabb áruház jöhet, fontos bejelentést tett Szarvas Péter

Fontos bejelentést tett Szarvas Péter polgármester egy Békéscsabára tervezett áruházzal kapcsolatban. Egy pár éve beharangozott beruházásról van szó. Most kiderült, hogy eddig miért nem kezdődött el a Mömax építése a Szarvasi úti felüljárónál, és hogy egyáltalán megépül-e.

A Szarvasi úti felüljárónál a kitett tábla szerint Mömax áruház épül. A tábla immár évek óta ékesíti a környéket, eddig azonban nem kezdődött el a munka.

Mömax, Békéscsaba, Szarvasi út
A Mömax megépítése még nem kezdődött el, de a terv továbbra is az, hogy nyílik áruházuk Békéscsabán. Fotó: Gettyimages

Kiderült, eddig miért nem kezdték el az építkezést

Szarvas Péter polgármester a pénteken a városházán tartott sajtótájékoztatón megerősítette, hogy az építkezés egyelőre nem kezdődött el, pedig a csabaiak és a környékbeliek érdeke is az, hogy legyen ilyen áruház Békéscsabán. 

A napokban tárgyalt a Mömax képviselőjével. Akkor kiderült, hogy a csapadékvíz elvezetését meg kell oldani a területen, és most már közel állnak ahhoz, hogy megtalálják a megfelelő műszaki megoldást. 

Ezért nem kezdték el egyelőre a beruházást, a szándék azonban továbbra is az, hogy legyen Mömax Békéscsabán.

A tervek szerint ekkora lesz a békéscsabai Mömax áruház

Korábban Opauszki Zoltán tanácsnok számolt be arról, hogy Mömax épülhet a Szarvasi úti felüljárónál. A hírek szerint az áruház alapterülete 7300 négyzetméter lesz, ebből 4780 négyzetméter az eladótér. Az üzlethez 244 parkoló épül, és a zöldfelület is számottevő, 9790 négyzetméteres lesz.

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában