Sertéságazat

2024.11.25. 17:47

Az oktatóterem élő állatok nélkül modellezi az üzemi környezetet - galériával, videóval

Az üzleti élet és az oktatás példaértékű összefogásával Mezőhegyesen, a ménesbirtok szakképző iskolájában, olyan korszerű szaktantermet alakítottak ki, ami új környezetbe helyezi az állattenyésztéshez, azon belül a sertéstenyésztéshez kapcsolódó képzést. Az oktatóterem avatóját hétfőn tartották meg.

A Mezőhegyesi Technikum, Szakképző Iskolában a Nemzeti Ménesbirtok és Tangazdaság Zrt, a FirstFarms Hungary Kft. és az Aliter-P Kft., a Big Dutchman technológiai forgalmazó közös projektjeként épült meg a 100 négyzetméteres, a legújabb technológiai megvalósításokat felvonultató gyakorlati terem. 

oktatóterem, gyakorlat, Mezőhegyes
Egyedülálló a gyakorlati oktatóterem a ménesbirtok iskolájában
Fotó: Bencsik Ádám

Az iskola fenntartójának, a ménesbirtoknak nincs sertéságazata, ám a most kialakított oktatóteremben élő állatok nélkül, de teljes körűen tudják modellezni a legmodernebb üzemi környezetet, a technológia állategészségügyi, járványvédelmi előírások szerinti, megfelelő használatát.

A szakmai együttműködésről elsőként Sarusi-Kis Tamás, a FirstFarms Hungary Kft. ügyvezető igazgatója beszélt az átadó ünnepségen.

Gyakorlati oktatóterem, ahol a járványvédelmi szoftver segít megismerni a valóságot

– Bővülő termelésünknek munkaerőre van szüksége, az oktatásnak pedig gyakorlati szemléltetési lehetőségre. A szigorodó járványvédelmi korlátozások miatt az állattartó telepek személyforgalma az elmúlt 30 évben csak az ott dolgozókra korlátozódott. Ma már kivitelezhetetlen diákok csoportos látogatása egy termelő üzemben. Viszont kell, hogy a tanulók lássák, megtapasztalják, milyen körülmények között zajlik a termelés benn, a falak között. Szükség van az elméleti képzés mellett szemléltetésre. Ismerve a jövő munkavállalóinak az érdeklődését, összefogtunk, a megalkotott járványvédelmi szoftver használatával, digitális környezetben tanulják a diákok egy telepre való bejutást és ott az eligazodást. Itt, Mezőhegyesen valószínű, országosan is egyedülálló feltételek között fejlődhetnek a jövő szakemberei – fogalmazott az igazgató.

Az iskola fenntartójának a képviseletében Kovács Norbert vezérigazgató is példamutatónak nevezte az együttműködéssel létrejött projektet, ami a gyakorlati oktatómunkát segíti.

Oktatóterem: a sertéságazat leendő dolgozóinak nyújt gyakorlati ismereteket

– A ménesbirtokon nincs sertéstenyésztés. Viszont képzési kínálatunkban kinyitottuk a kapukat, partnerre találva olyan együttműködés valósul meg, amivel többekké, jobbakká válhat iskolánk és a cégünk is. Ez a partnerség folytatódik, ami jó lehetőség a diákoknak. Ez a gyakorlati oktatóterem arról is szól, hogy ne csak könyvekből tanuljanak, hanem tapasztalással megismerjék ezt az ágazatot a fiatalok. Az a cél, hogy felkészítsük diákjainkat a való élet kihívásaira. Mert csak így lehetnek sikeresek az életben. Hosszút távú célunk pedig, hogy a munkaerőgondokra megoldást adjunk – e szavak kíséretében adta át a gyakorlati termet a ménesbirtok vezérigazgatója.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában