A gasztronómia művészete

2024.11.23. 06:35

Ételcsodák születtek Wenckheim és Fodor módra a békéscsabai Téglában

Különleges élményt nyújtott a résztvevőknek, akik a békéscsabai Tégla Alkotóházban szerdán este együtt főzhettek Fodor Mihály mesterszakáccsal, és együtt készíthettek cukrászati remekműveket Galgóczi László mestercukrásszal. Az inspiráció Bauer Barbara: Egy estély a kastélyban című könyvének receptjei adták.

A rendezvény kezdetén a résztvevők már izgatottan gyülekeztek a Békés Megyei Népművészeti Egyesület hangulatos termében, és megérkezett Bauer Barbara is.

Bauer Barbara, kastély, grillázs
Fodor Mihály mesterszakács (balra) Bauer Barbara könyvének receptjei szerint készítette az ételeket a résztvevőkkel együtt Fotó: Békés Megyei Népművészeti Egyesület/Facebook 

A roppanós grillázs az édességek koronája lehet

Pál Miklósné, az egyesület elnöke kiemelte, az est célja nem csupán az, hogy az egyes ételek elkészítési módját elsajátítsák a résztvevők, hanem, hogy mindenki belemerüljön a főzés örömeibe, miközben saját ételsorait is elkészíti.

– Mindenki kézbe vette a serpenyőt, a habverőt és a fűszereket, hogy saját egyedi étkezési élményét hozza létre, ezáltal közelebb kerüljön a gasztronómia titkaihoz, a gasztronómia művészetéhez – hangsúlyozta Pál Miklósné.

A különleges fogások sorában nem mindennapi ételek szerepeltek, például áttört sűrűleves Snedvise módra, rákragu tojással bélelt zellerrel. A grillázs és a cukrászművészet ezen az estén központi szerepet kapott. Galgóczi László mestercukrász lépésről lépésre elmagyarázta, hogyan készíthetünk tökéletes, roppanós grillázst, ami az édességek koronája lehet.

Bauer Barbara bemutatta a 19. századi főúri világot történeteivel

Bauer Barbara közben az irodalmat kínálta terítékre, a résztvevők elé tárva tárva a főúri élet mindennapjait és kulisszatitkait a leggazdagabb árva, Wenckheim Krisztina szabadkígyósi kastélyából. Az étkezés végére a helyiségben igazi kulináris varázslat alakult ki. A 12 résztvevő közül mindenki elmondhatta, hogy egy olyan estét töltött el, amely nem csupán a főzésről szólt, hanem az ízek, illatok és a kreativitás felejthetetlen ünnepléséről is.

Pál Miklósné kiemelte, a programsorozat hat alkalma az Egy estély a kastélyban című kötet 12 fogása mentén halad majd a későbbiekben is.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában