Exatlon Hungary

2020.05.29. 10:51

Kiesett a versenyből Kempf Zozo

A Tv2 Exatlon Hungary műsorának csütörtöki adásában Zozónak Dave-vel kellett összemérnie erejét, hogy bekerüljön a döntőbe.

T. N.

Kempf Zozo és Böjte Dave /Fotó: tv2.hu/exatlon/

A párbaj során a versenyzőknek 2 szettet – 1-1 szett 3 győzelemből áll – kellett megnyerniük ahhoz, hogy továbbjussanak a döntőbe. Zozónak Dave-vel kellett megküzdenie azért, hogy ő is ott lehessen a legjobbak között.

Mindegyik futamnál a kihívó hozta győztesen az akadálypályát. Az első párbaj során amerikai focilabdákat kellett a kosárba bedobni. Bár sokáig a bajnok vezetett, végül a kékek játékosának sikerült behúzni az ügyességi feladatot.

A második futam során ismét a gyulai fiatalember dobta be az első, majd a második labdát a kosárba. Dave azonban gyorsan ledolgozta a hátrányát és egyből kettőt dobott be. A fiúk innentől fej fej mellett küzdöttek a győzelemért, mely most Zozónak sikerült.

Ahogy az előző futamoknál, úgy most is a bmx világbajnok előnyre tett szert az ügyességi feladatnál. Sokáig úgy tűnt, hogy ezt a végégig meg is tudja tartani, és behúzza a futamot, azonban Dave ismét győzedelmeskedett.

A folytatásnak Zozo elszántan vágott neki, és ez meg is hozta az eredményét, hiszen ő nyerte a meccset. Így már 2:2 az állás.

Az ötödik futam során mind a két fiú a győzelemért hajtott, hiszen aki ezt megnyeri, az közelebb kerül ahhoz, hogy ott legyen a legjobbak között. Az akadálypálya első eleménél Zozónak elgurult a labdája – amit vissza kellett tennie -, így Dave most tetemes előnyre tett szert. Ugyan a bajnok az ügyességi feladatnál ledolgozta a hátrányát, végül a kihívó nyerte a párharcot.

Az első szettet Dave nyerte, ezért Zozo most mindent megtett, hogy a második forduló az övé legyen. Ez meg is látszott, hiszen egyből két totemoszlopott sikerült ledobnia, majd némi próbálkozás után a harmadikat is, ezzel nyerte a futamot.

A két fiú pokoli lendülettel harcol azért, hogy bekerüljenek a végső döntőbe. Az akadálypályán Dave-t továbbra sem lehetett legyőzni, azonban Zozónak nincs párja a totemoszlopoknál. Ezzel a bajnok 2:0-ra vezet a kihívó ellen.

A gyulai fiatalembernek már csak egy nyert meccs kell a szettgyőzelemhez, ami nem is váratott magára sokáig, hiszen a dobofákkal ismét ledöntötte mind a három oszlopot, így ismét behúzta a győzelmet.

A folytatásban Zozo és Dave közötti párbaj harmadik és egyben végső fordulója következett. A kihívó és a bajnok továbbra is elszántan küzdött, azonban ez alkalommal Dave célzott jobban a homokzsákokkal.

A kékek játékosa 1:0-ra vezet az utolsó fordulóban. A kihívót most nem csak az akadálypályán de az ügyességi feladatnál sem lehet megfogni. Ezzel 2:0 az állás az ő javára.

A következő futamban minden eldőlhet, ugyanis Dave-nek meccslabdája van a végső szettben. Zozónak ezzel már csak egy esélye van arra, hogy továbbjusson. Mind a két fiú elszántan küzdött, de a szerencse ismét a kihívó mellé állt, így a bajnok számára véget ért az exatlon.

Az előzményeket IDE KATTINTVA olvashatja el.