2025.04.24. 13:43
„Brutálisan közlekednek” – fakadt ki a nő, miután egy autós elsodorta édesapját
Brutálisan közlekednek – fakadt ki egy békéscsabai nő, akinek kerékpáros édesapját egy autós elsodorta. A baleset szerda reggel 6 óra körül történt Békéscsabán, a régi Csorvási úton, az autómosó környékén. A balesetnek vannak tanulságai, a családnál és a rendőrségnél is erre hívták a figyelmet. A sofőr pedig megmondta, hogy miért kapta telibe a biciklist.
– A munkából jött hazafelé édesapám, kerékpárral, mindig a régi Csorvási úton közlekedik – idézte fel Renáta, hogy mi történt szerda reggel 6 óra körül. – Azt mondta édesapám, hogy nagy sebességgel jött mögötte egy autós Telekgerendás felől, és, bár szerinte kikerülhette volna, telibe kapta. Csak azt követően fékezett a sofőr, hogy észlelte az ütközést, 15 méterrel távolabb állt meg. A baleset után az autós arra hivatkozott, hogy a szemébe sütött a nap.

Együttműködő volt a baleset után az autós
Renáta elmondta, hogy szerencsére 67 éves édesapjának, Sándornak nem tört el semmije, ugyanakkor zúzódásokat szenvedett. Hozzátette, hogy bár a sofőr nem kért bocsánatot a baleset miatt édesapjától, együttműködő volt, és kártérítés gyanánt elvitte a kerékpárját is megszereltetni, ha minden igaz, akkor a szerelő napokon belül végez is a javítással.
Renáta szerint brutálisan közlekednek az autósok
– Ezzel a történettel arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy a közlekedők figyeljenek jobban oda egymásra. A tapasztalatom szerint vannak olyan autósok, akik brutálisan közlekednek, nem is az útra figyelnek, és hogy a legtöbb esetben pont ők hibáznak – fogalmazott Renáta.
Nem tartott kellő oldaltávolságot a sofőr
A rendőrségen megerősítették, hogy szerda reggel 6 óra körül történt egy baleset a Csorvási úton. A jelenlegi információk szerint az autós nem tartott kellő oldaltávolságot, és ezért sodorta el a kerékpárost, aki megsérült. Hozzátették, hogy vizsgálják a baleset pontos okát és körülményeit.
A baleset tanulsága az lehet, hogy előzés, kikerülés során szükséges megfelelő, kellő oldaltávolságot tartani. Bár a jogszabály nem rendelkezik arról, hogy ez mekkora legyen, az ajánlás szerint legalább 1-1,5 métert érdemes tartani, de, ha a szembe jövő forgalom engedi, akkor lehet több is.
Nőtt a személysérüléses közlekedési balesetek száma
2024-ben Békés vármegyében 505 személysérüléses közúti közlekedési baleset történt, ez 9 százalékkal több, mint a 2023-as adat – derült ki a közelmúltban, amikor a rendőrségi beszámoló napirendre került a Békés vármegyei közgyűlés ülésén.
Tavaly a balesetek 62 százalékáért voltak felelősök az autósok, 14 százalékáért a kerékpárosok, ez a két arány 2023-ban 57 százalék és 18 százalékon állt. Az változatlan, hogy a balesetek főleg az elsőbbségi szabályok megsértése, sebességtúllépés és a kanyarodási szabályok megsértése miatt következnek be.