Elfogás

2025.03.20. 09:33

Lebuktak a lakatlan ház láncfűrészesei

Lakatlan házba tört be két férfi Békésen. Úgy gondolták, nem veszi majd észre senki, mit csinálnak. De a szomszéd éber volt, és a rendőrök is perceken belül érkeztek, majd elfogták a menekülő párost. A lakatlan házba szerdán délelőtt tört be a duó.

A szomszéd látta meg, hogy két idegen egy láncfűrésszel távozik az egyébként lakatlan házból. Hívta a rendőrséget, és közben autóval a menekülő betörők után indult.

lakatlan ház, betörő
A lakatlan ház betörőit gyorsan elfogták.

Lakatlan ház: percek alatt megérkeztek a rendőrök

A rendőrök is percek alatt megérkeztek, először a páros egyik tagját kapták el, majd a társát is előállították. Egyikük azt állította kihallgatásán, hogy a másik volt az ötletgazda. Úgy gondolta, mivel a ház elhagyatott, lakatlan, nem buknak majd le, senki nem veszi észre, mit visznek el. Lefeszítették a kapuról a lakatot, majd benéztek a konyhaablakon, és meglátták a láncfűrészt. Belökték a konyhaajtót, magukhoz vették a gépet, amit útközben elrejtettek, aztán szétváltak, külön mentek tovább.

Visszakapta a láncfűrészt

A ház tulajdonosa a rendőröktől tudta meg, hogy meglopták, de a rossz hírrel együtt jött a jó is. Sértetlen állapotban kapta vissza a láncfűrészt. A Békési Rendőrkapitányság mindkét férfi ellen eljárást indított.

 

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában