Úszó Eb

2018.08.09. 18:28

Burián Katalin bronz-, Késely Ajna ezüstérmet szerzett

A 400 gyorson sokáig vezető Késely Ajna végül a második, 200 háton pedig Burián Katalin új egyéni csúccsal a harmadik helyen ért célba.

Glasgow, 2018. augusztus 8. Burián Katalin a glasgow-i úszó Európa-bajnokság nõi 200 méteres hátúszásának elõfutamában 2018. augusztus 8-án. (MTI/EPA/Patrick B. Krämer)

Újabb magyar érmek születtek a glasgow-i úszó Európa-bajnokságon: Burián Katalin kiváló úszással, szoros versenyben harmadik lett 200 háton, Késely Ajna győzelme pedig hajszálon múlt, de ezüstöt szerzett 400 gyorson csütörtökön, a kontinensviadal zárónapján.

A 200 hátat megnyerő Panziera megdöntötte Egerszegi Krisztina 27 éve fennálló Európa-bajnoki csúcsát, az athénban úszott 2:06.62-t, 2:06.18-at ment.

A 16 éves Késely Ajna 4:03.57 junior Európa-csúccsal csapott célba, ez tehát egyéni és korosztályos csúcs is.

Késely – aki korábban 800 méteren ezüst-, 1500 méteren pedig bronzérmet szerzett – 4:08.77-tel a legjobb idővel várta a finálét. A rajt után az élre állt, féltávnál vezetett, az utolsó ötven méteren legnagyobb riválisával, Simona Quadarellával vívott élet-halál harcot, de a benyúlás a nagyobb fizikai paraméterekkel rendelkező olasznak jött ki jobban, s 22 századdal hamarabb érintette a falat.

Borítókép: Burián Katalin a glasgow-i úszó Európa-bajnokság női 200 méteres hátúszásának előfutamában 2018. augusztus 8-án.

Forrás: MTI/EPA/Patrick B. Krämer