Legendák

2024.09.21. 08:00

Szeptember végén kerül a mozikba a Kaláka együttesről szóló dokumentumfilm

Az 55 éve muzsikáló Kaláka mindenütt ugyanazt jelenti a magyaroknak, bárhol is éljenek a világban.

MW

A megosztott Kossuth-díjjal idén másodszor kitüntetett Kaláka együttes tagjai, Gryllus Dániel, Radványi Balázs, Gryllus Vilmos és Becze Gábor előadóművészek (b-j) Kapolcson, a Kaláka udvarban 2020. október 2-án

Forrás: MTI

Fotó: Cseke Csilla

Szeptember 26-tól vetítik országszerte a mozik a legendás Kaláka együttesről szóló, Kaláka – a Kárpátoktól a Karib-tengerig című egész estés dokumentumfilmet, Pigniczky Réka rendezését.

A dokumentumfilmben a zenekar négy tagja útnak indul a kolumbiai Cartagenába, ahol életükben először éneklik el Kányádi Sándor Románc című, magához a városhoz írt szerelmes versét – olvasható az MTI-hez eljutatott közleményben.

A filmben 30 megzenésített vers hangzik el – idézi a közlemény Pigniczky Réka rendezőt, aki szerint a film egy külső és belső lelki utazás, amely mindenkinek szól.

Az 1996 óta változatlan felállásban együtt játszó Becze Gábor, Gryllus Dániel, Gryllus Vilmos és Radványi Balázs mellett megszólal a filmben a Kaláka történetében szintén fontos szerepet betöltő Huzella Péter, Major Gábor és Mikó István is.

A közlemény szerint az 55 éve muzsikáló Kaláka mindenütt ugyanazt jelenti a magyaroknak, bárhol is éljenek a világban: nyelvi és kulturális közösséget, összetartozást a verseken és a dalokon keresztül.

A film Budapesten, a Puskin Moziban az országos bemutató előtti vetítéseken is látható, de szerepelt a 2024-es Magyar Mozgókép Fesztivál programjában, majd a Balaton körüli kertmozikban is vetítették. A dokumentumfilm a Nemzeti Filmintézet támogatásával, az 56films gyártásában készült.
 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a beol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!