2024.08.13. 10:04
Recsegtek a bútorok, kilengett a csillár: földrengés volt Magyarországon
Magyarországi településeken is érezhető, 4,4-es erősségű földrengés volt kedd reggel Horvátországban, a magyar–horvát határ közelében.

Forrás: Shutterstock
Fotó: Belish
A HUN-REN Földfizikai és Űrtudományi Kutatóintézet Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatóriumának MTI-hez eljuttatott közleménye szerint 8 óra 43 perckor, mintegy 15 kilométerre a magyar határtól, Kapronca közelében volt a rengés epicentruma.
Az első fél órában Zalaegerszegről, Pécsről, Őrtilosból, Nagykanizsáról, Kaposvárról, Szekszárdról, Komlóról és Marcaliból érkeztek bejelentések, de a földrengést több határközeli településen is érezhették.
Kósi Zsolt, a Zala Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-nek elmondta: károkról az első fél órában nem érkezett bejelentés.
Nagykanizsán és környékén a közösségi oldalak bejegyzései és az MTI tudósítója által tapasztaltak szerint több helyen megmozdultak, recsegtek vagy összekoccantak a bútorok, berendezési tárgyak, kilengtek a csillárok. A szabadban állók is érezték az enyhe morajlást és a földmozgást, akadt, aki az autójában ülve is érzékelte a rengést.
Borítókép: illusztráció
Krimi
- Életveszélyes módon „kotyvasztott” drogokat bérházi lakásában egy férfi
- Hatalmas vihar csapott le a magyarok egyik kedvelt üdülőhelyére, többen megsérültek (videó)
- Tragédia a hegyekben: villámcsapás végzett a túrázókkal
- Halálos földrengés: autóra dőlt egy fal, amiben egy 36 éves férfi utazott (videó)
- Előkerült a lezuhant Air India gép második feketedoboza is