A támogatási okirat alapján nemzeti forrásból mintegy 2,9 milliárd forintos fejlesztési forrást ítéltek meg a Gyulai Várfürdő számára. A támogatás intenzitása 90,5 százalékos, azaz az említett összeg, illetve a 280 millió forintos önerő mellett, összesen 3 milliárd 185 ezer forintból valósulhatnak meg a beruházások a fürdőben
– fogalmazott a témában megtartott szerdai sajtótájékoztatón dr. Görgényi Ernő polgármester.
Kun Miklós ügyvezető igazgató, dr. Görgényi Ernő polgármester és dr. Kovács József országgyűlési képviselő mutatta be a fejlesztést /Fotók: Lehoczky Péter/
Mint emlékeztetett rá, a támogatás megszületésének előzményei évekkel ezelőttig nyúlnak vissza. A teljesség igénye nélkül kifejtette, 2013 karácsony adták át az AquaPalotát, a fedett családi élményfürdőt. Az elképzelésük már ekkor is az volt, hogy minden évtizedben valósuljon meg jelentősebb beruházás a Várfürdőben.
2014 szeptemberében elkészült a Gyulai Várfürdő középtávú fejlesztési terve, amit nem sokkal később megismerhettek a helyi turisztikai szakma képviselői is. 2017-ben egy olyan tanulmány, szakmai anyag született, amely az alapjait képezte a szerdán bejelentett fejlesztéseknek.
Dr. Görgényi Ernő hangsúlyozta,
a beruházás révén a várfürdő középtávon is a régió egyik első számú turisztikai attrakciója maradhat.
Dr. Kovács József országgyűlési képviselő elsőként arra hívta fel a figyelmet, hogy országos szinten is magasan jegyzik a Várfürdő szolgáltatásait. Reményét fejezte ki, hogy az újabb beruházás-sorozat eredményeként folytatódnak a szálláshely-fejlesztések is a városban.
Elmondta,
terveik között szerepel a gyulai kórház reumatológiai osztályának átköltöztetése, amely jelenleg a Várfürdőben területén működik. Az elköltözést követően a kezelések, a vizsgálatok a kórház területén lesznek majd elérhetők.
Kun Miklós, a Gyulai Várfürdő Kft. ügyvezető igazgatója hangsúlyozta,
történetének egyik legnagyobb beruházása előtt áll a Gyulai Várfürdő, olyan fejlesztések valósulhatnak meg, amelyek nagy mértékben meghatározhatják a Várfürdő és a turisztikai régió következő évtizedeit.
Az előkészítés az idei évben megtörténik, és jövőre, a főszezon után kezdődhet a konkrét munka, amely 2023 őszére fejeződik majd be.
A szakember elmondta, két kiemelt célcsoportjuk van, a gyermekes családok és a gyógyulni vágyó idősek.
– A családok még jobb kiszolgálása érdekében megvalósul a vízi gyermekparadicsom rekonstrukciója, amelynek jelenlegi 400 négyzetméteres kapacitása a duplájára emelkedik. Olyan szabadtéri, nyári, vízi élménypark épül, melyben SprayPark, gyerekpancsoló, kombinált vízi játszótorony létesül csúszdaparkkal, vizes élményelemekkel és játszótér is helyet kap
– tette hozzá.
Jön a termál „AquaPalota”
A második célcsoport, az egészségtudatos idősebb generáció számára „termál AquaPalotát” alakítanak ki, ami küllemében is emlékeztetni fog a már működő AquaPalotára
– Tapasztalataink szerint a vendégek kedvelik a kiúszó-, beúszó rendszerű medencéket. Az igények még jobb kiszolgálása érdekében bővítik a termálmedencét és átépítik a kapcsolódó épületet. Központi fedett üvegházból csápszerűen kialakított medencerendszert hoznak létre, egy további kültéri és két beltéri medencét alakítanak ki. Az épület átépítésével jelentős zöldfelület-növekedés érhető el, hiszen annak nagy része jelenleg nem tölt be sem turisztikai, sem kiszolgáló funkciókat – részletezte Kun Miklós.
Harmadik fejlesztésként egy Medical Wellnes Szolgáltató központot alakítanak ki a főépületben, a jelenlegi reumatológia területén, mely az egészségtudatos, fizetőképes szenior vendégkör kiszolgálására alkalmas. Ez a réteg, mely egész évben, mellékszezonban is, akár kéthetes tartózkodási idővel látogatja a fürdőt, és amely piaci szegmensben a legmagasabb a visszatérő vendégek aránya.