Az érdeklődők a Minden napra egy kérdés sorozatban megválaszolhatnak sertéstartáshoz kötődő felvetéseket a társaság közösségi oldalán. Nyílt napot szerveznek azoknak, akik kacérkodnak az állattartással, de eddigi ismereteik visszatartották attól, hogy karrierjüket egy állattartó telepen építsék fel.
– Három fiatal hölgy kollégától kellett hosszabb időre búcsút vennünk, akik anyai örömök elé néznek. A cégvezetés úgy döntött, felvesz helyükre új munkaerőt. Számunkra is meglepő volt, hogy érkezett félszáz önéletrajz, de a jelentkezők többségének elképzelése nincs, hogyan néz ki egy munkanap a modern technológiás sertéstelepen. A jelentkezők szerettek volna állatokkal dolgozni, többeknek középfokú szakirányú végzettsége is volt, mégis sokszor elavult képi világgal, háztáji sertéstartásra jellemző ismeretekkel indultak neki a felvételi beszélgetésnek
– osztotta meg tapasztalatait Sarusi-Kis Tamás ügyvezető igazgató. Ez arra inspirálja őket, hogy megmutassák a valóságot.
Az állatszeretetre, a stratégiai gondolkodásra és a digitalizációra helyezik a hangsúlyt /Fotó: BMH/
– A legtalpraesettebbnek vélt jelentkezőket beengedtük egyik telepünkre, hogy megtapasztalhassák, milyen technológiával dolgozunk, hallják a nálunk dolgozók véleményét. Járványvédelmi szempontból ugyan kockáztattunk, de bízunk benne, hogy a rendhagyó felvételi eljárás hosszú távon minket igazol. Három fiatalt felvettünk, akik azóta is a csapatunk tagjai – mondta az ügyvezető igazgató, aki azt is kiemelte, hogy nagy hangsúlyt fektetnek az új dolgozók beilleszkedésének a segítésére, a technológia és a genetikához kapcsolódó tudásanyag megszerzését belső tréner segíti, aki az első hónapokban amolyan „nagy testvérként” kíséri szemmel az újoncok munkáját.
A mezőgazdasági termelés, így a sertéstartás is felelősség, a termelők szakértelmén múlik, hogy mi kerül a családok asztalára.
– Azon kell dolgoznunk, hogy újrateremtsünk egy olyan generációt, amelynek tagjai tisztelettel fordulnak az állatok és a természet felé. Ez a generáció már a digitalizáció gyermeke. Meg kell mutatnunk nekik, hogy a digitalizáció, a stratégiai gondolkodás és az állatszeretet ma már szimbiózisban van az állattartó telepeken, és alappillérét adják az eredményes termelésnek
– tette hozzá a cégvezető, aki azt is elmondta, hogy bár a 2020-as év több szinten kihívás elé állította őket, mégis bizakodóak.
A sertéspestis terjedése miatt a járványvédelem prioritássá vált, miközben az emberi erőforrás is veszélybe került, a COVID–19 fertőzés és az azzal járó karanténkötelezettség miatt, ami kérdésessé tette a mindennapi munkafolyamatok zavartalan biztosítását.
– Minden intézkedés csak akkor ér valamit, ha egy összetartó csapat áll mögötte, ezért kiemelném a csapatmunkát, a türelmet és lojalitást, amivel kollégáink dolgoznak a kiváló eredményekért. Miközben vigyáznak egymásra is
– mondta az ügyvezető.
Cél, hogy megóvják termelésüket
2020-ban a járványvédelemre fókuszáltak. A legfontosabb az volt, hogy megóvják a termelésüket, és minden telepükön a leghatékonyabb védekezési módokat és technológiát meghonosítsák.
– Fejlesztettük a telepek körüli úthálózatunkat és számos, fertőtlenítést szolgáló beruházást megvalósítottunk. Mindemellett újra a figyelem középpontjába került a cég bővítési törekvése is, amivel a jövőben megduplázhatjuk a termelési kapacitást, miközben új munkahelyeket is teremtünk. A két projekthez – járványvédelem és bővítés – kapcsolódóan éltünk a pályázati lehetőségekkel. Bízunk benne, hogy a kihívásokkal teli időszak után megnövekedett kapacitással használhatjuk ki a termelési eredményeken alapuló sikereket – fogalmazott Sarusi-Kis Tamás.