röplabda

2018.09.23. 18:55

A Békéscsabai RSE nyerte a három napon át tartó Boraqua Kupát

A Békéscsabai RSE női röplabdacsapata nyerte a városi sportcsarnokban három napon át tartó Boraqua Kupa nemzetközi felkészülési tornát.

A péntek esti nyitótalálkozót 3:0-ra megnyerte az ötszörös magyar bajnok Békéscsabai RSE az elmúlt szezon szlovák nemzeti bajnokság első helyezettje, a Strabag Bratislava ellen.

Az első szett nagy küzdelmet hozott, jól tartotta magát a szlovák bajnok, azonban a végén a házigazdák koncentráltak jobban, így 26:24-el nyerte az első etapot a BRSE.

A második szettet jobban kezdte a vendégcsapat, azonban kezdeti lendületük alábbhagyott, fokozatosan őrölte fel ellenfelét a magyar bajnok. Ebben a periódusban lendületesen és tetszetősen játszott Kormos Mihály együttese, mindezt vastapssal jutalmazta a szép számú közönség. 25:18-ra nyerték ezt a játékrészt Molcsányi Ritáék.

A 2:0-ás előny birtokában sem engedett ki a házigazda, a pozsonyiak megtörtek és kiengedték kezükből a mérkőzés sorsát. Lehetőséget kaptak a csabai fiatalok, Bodovics Hanna, Szedmák Réka és Fábián Fanny remekül szállt be, utóbbi játszi könnyedséggel húzta át a mérkőzéslabdát, így a csabai csapat 3:0-ra győzte le a szlovák bajnokot.

A torna záró mérkőzésén a Békéscsaba és a Temesvár találkozott. A pénteki összeállításhoz képest egyetlen változás volt a csabai kezdőben, Medics helyett Pekárik állt csatasorba.

Egy darabig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd fokozatosan ellépett román vendégétől a Békéscsaba. Paul Bogdan, a Temesvár trénere cserélt is, de Carbuneanuval sem lett sokkal hatékonyabb csapatának a játéka. A házigazdák játéka frissebbnek tűnt, bár olykor-olykor becsúszott egy-egy, később már aligha megengedhető hiba, de így is magabiztosan nyerte az 1. játékot a BRSE.

A 2. játszmában másik arcát mutatta a Temesvár, amely aktívabbá vált, Koseková labdái jobban megtalálták a társakat, csapata uralta a játékot. 14:21-nél időt kért Kormos Mihály, aki látva a hibákat, kénytelen volt kicsit felemelni a hangját. A játszma mindenesetre már elszállt, 1:1-ről folytathatták a felek.

A 3. játék elején Szedmák zsinórban három pontot szerzett és ezzel lépett meg 8:5-re a BRSE. Remekül játszottak az ekkor mindössze egy légióssal pályán lévő kékek, ültek a labdák, megérdemelten hozta a szettet a BRSE.

A 4. játékban nagy erőbedobásra késztette vendéglátóját a Temesvár, de 13:13 után beindult a csabai pontgyártás, s végül nemcsak a játszmát és a mérkőzést, hanem a tornát is megnyerte a Csaba.

Békéscsabai Röplabda SE–Strabag Bratislava 3:0 (24, 18, 16)

Békéscsaba, 800 néző. V.: Ujházi Mónika, Halász Enikő. BRSE: Tálas 3, Glemboczki 11, Bodnár 4, Perovics 9, Mlinar 14, Medics 10. Cs.: Molcsányi, Szpin (liberók), Szedmák 4, Bodovics 3, Fábián 1, Pekárik. Szakmai igazgató: Kormos Mihály. Strabag: Oveckova 7, Hudecova 4, Hronska 5, Pavlovics 8, Yaneva 6, Stumpelova 6. Cs.: Jancova, Spankova (liberó), Sevarika 4. Vezetőedző: Bernath Pavel.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 7:8, 16:14, 21:18. 2. szett: 8:5, 16:12, 21:14. 3. szett: 8:6, 16:11, 21:15.

Békéscsabai RSE–Agroland Timisoara 3:1 (20, –18, 10,

Békéscsaba, 800 néző. V.: Ujházi Mónika, Halász Enikő. BRSE: Perovics, Glemboczki, Tálas, Pekárik, Mlinar, Bodnár. Cs.: Szpin, Molcsányi (liberók), Szedmák, Fábián, Bodovics, Sebestyén. Szakmai igazgató: Kormos Mihály. Timisoara: Iancu, Koseková, Orlandea, Vasilica, Jovanovics, Lupescu. Cs.: Catargiu (liberó), Carbuneanu, Jovanovics, Miclaus. Vezetőedző: Paul Bogdan.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 11:6, 17:11, 22:16. 2. szett: 6:10, 14:21, 18:23. 3. szett: 8:5, 16:9, 24:10. 4. szett: 9:4, 13:13, 21:13.

A szombati találkozón: Strabag Bratislava–Agroland Timisoara 3:0 (20, 18, 17).