Tenisz

2024.05.15. 10:55

Remek rajtot vett Bondár Anna

Győzelemmel kezdte a madridi 100 ezer dollár összdíjazású női salakpályás ITF tenisz tornát Bondár Anna. A világranglista 95. helyén álló szeghalmi születésű játékos a portugál Francisca Jorge-t verte 1 óra 8 perces csatában.

Bondár Anna tekintélyt parancsoló belépővel indított Madridban. Fotó: MTI/AP

Fotó: Valentin Flauraud

A negyedik kiemelt 26 esztendős sárréti játékos kezdettől nagy kedvvel játszott, 1:1 után kétszer is brékelte ellenfelét, és mivel rendre ültek a szervagémjei, alig félórányi játék után megnyerte a szettet. A WTA rangsor 203. helyén jegyzett luzitán teniszező a folytatásban sem tudta megnehezíteni az egyetlen top-százas magyar dolgát. A második játszma az előzővel teljesen megegyező módon alakult, Bondár Anna könnyed győzelmet aratott. A 8 közé jutásért a kvalifikációból érkező kínai Xiaodi You (WTA-221.), vagy a görög Despina Papamichail (WTA-231.) vár rá.