2004.12.16. 07:21

Elődöntőben a magyarok

A képlet egyszerű, a feladat valamivel nehezebb volt tegnap kora este a magyar női kézilabdaválogatott számára.

Schiller Zsolt

[caption id="" align="alignleft" width="211"] Kulcsár Anita (19) nyolc góljával és csodálatos játékával ismét főszerepet vállalt a magyar győzelemben
[/caption]Ha csapatunk legyőzi a román gárdát, az utolsó középdöntő meccsétől függetlenül már elődöntős az Európa-bajnokságon.

Két hete, szintén a Főnix-csarnokban játszott két felkészülési mérkőzést a magyar és a román gárda, s mindkettőt magabiztosan nyerték a mieink. A két együttes a közelmúltban, négy éve vívott emlékezetes csatát. A romániai Európa-bajnokság elődöntőjében mindent megpróbáltak a házigazdák. Hiába, mert győztünk, sőt az ukránok elleni döntőben is. Pedig a meccs közben leoltották a villanyt, köpködtek és a találkozó előtt kifütyülték  a magyar himnuszt.

A válasz ezúttal elmaradt, a vendégek nyugodtan hallgathatták nemzeti dalukat, bár pár száz magyar szurkoló hátat fordított a pályának. Sajnos nem lehetett politika nélkül megúszni a mérkőzést, mert az előbbiektől felhangzott a „veszszen Trianon” rigmus, míg fölöttük néhány székelyudvarhelyi tett ki egy magyar zászlót, s feliratot: „szurkolók vagyunk, állampolgárok nem”. Mindkét szövegért kár volt…

Az összecsapás előtt elbúcsúztatták a válogatottól a helyiek kedvencét Csapó Erikát, míg Tóth Tímeát 50. válogatottsága alkalmával köszöntötték. Sokáig úgy tűnt korán, mert az első félidő Dunaferr-Románia párharcot hozott. Igaz, egyetlen nem újvárosiként ő legalább kapott másfél percet. Csoda történt! A korábbi szokásokkal ellentétben nem vártak a mieink, s már az első percben vezetést szereztek Nagy Ivett révén. Pálingernél viszont örültünk, hogy tartja magát az elmúlt napokhoz, hat percig mindent védett, közben már 4-0-ra is elhúztak a lányok. Két perccel a szünet előtt pedig már nyolcra nőtt a különbség, a fennmaradó időben azonban jött több hiba és zsinórban négyet kaptunk (17-13).

A második félidő elején csak egy maradt az óriási előnyből (19-18). Ekkor jött Tóth, sőt Radulovics helyett Mehlmann is, aki előbb gólpasszt adott, majd maga lőtt a román kapuba. Kulcsár Anitát most sem lehetett tartani, még az utolsó másodpercben is betalált. A mérkőzést végigtomboló közönség felállva ünnepelte a négy közé jutott hölgyeket (31-25).

Középdöntő, 2. csoport, 2. forduló (Debrecen):

Magyarország–Románia 31-25 (17-13)

5000 néző, V: Rancik, Beno (szlovák),

Magyarország: Pálinger - Lovász 4, Kindl 1, Bohus, Pigniczki 1, Ferling 3, Nagy 4, cserék: Sirina (kapus), Radulovics 9/7, Kulcsár 8, Tóth, Mehlmann 1, Görbicz, Siti

Románia: Dinu - Avadanii 1/1, Lungu 4, Ani-Senocico 1, Manea 1, Gogirla 4/1, Maier, cserék: Radulescu (kapus), Bradeanu 1, Gatzel 3, Ardean-Elisei 7, Varzaru 2, Gilca 1

Kiállítások: 8, illetve 8 perc

Hétméteresek: 7/7, illetve 2/2