2015.11.30. 19:38

Röplabda: Fiatalokkal is sima siker

A vendégek mindössze hét játékossal érkeztek Békéscsabára a Magyar Kupa nyolcaddöntőjének visszavágójára.

Linamar-Békéscsabai RSE—Budaörsi DSE 3:0 (17, 16, 18)
Magyar Kupa női röplabdamérkőzés, nyolcaddöntő, visszavágó, Békéscsaba, 200 néző. V.: Bátkai-Katona Ágnes, Ujházi Mónika. Békéscsaba: Clement 7, Tálas 2, Szakmáry 13, Nagy V. 8, Soós 4, Ilyés 6. Cs.: Molcsányi (liberó), Fábián 1, Korniss I. 5, Kanizsai 2. Edző: Szasa Nedeljkovics. Budaörs: Szabó K. 2, Bleicher, Kaloda 6, Schumiczky 3, Imreh 4, Izsák 2. Cs.: Ádám (liberó). Edző: Szél Márta.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 4:6, 10:11, 13:11, 19:13, 23:14. 2. szett: 0:2, 2:6, 8:10, 16:10, 21:14. 3. szett: 3:1, 3:3, 7:3, 14:4, 14:8, 18:9, 19:15, 22:15, 22:18.

Nem tudni, hogy az egy nappal korábbi fáradtság, vagy egy kicsit nagyobb mellény okozta, de a találkozó elején a Budaörs vezetett, az első technikainál például egy ponttal. A pályaválasztó a vendégek hibáinak jóvoltából tartotta a lépést. Később azért jöttek az akciók és a pontok is.

A második szettben Fábián váltotta Tálast a feladó poszton. Nem bizonyult jó cserének, kevés igazán jó labdát kaptak tőle a társak. Persze érthető Szasa Nedeljkovics kísérletezése: hát mikor, ha nem az újonc ellen próbálja ki a kispadosokat? De azért az ütők megoldották ezt a szettet is a játékrész középső harmadában.

A harmadik etapban sem volt nyoma az Újpest elleni teljesítménynek, de végül ezt is behúzta a BRSE. Továbbjutott a Békéscsaba kettős győzelemmel (6:0). A következő ellenfél a negyeddöntőben a TEVA Gödöllő RC. Ellenük már december 2-án, szerdán, 18 órakor Békéscsabán pályára lépnek Clementék. Visszavágó: december 22., kedd.