2015.03.31. 10:50

A megye három hétvégéje

Ez a Pusztaföldvár, már nem az ősszel látott Pusztaföldvár.

Medgyesegyháza—Doboz 3—1 (1—0)

Megyei III. osztályú labdarúgó-mérkőzés, A csoport. Medgyesegyháza, 250 néző. V.: Sándor G. G.: Benyó, Szabó T. (öngól), Huszár (öngól), ill. Váczi S. Jó: az egész csapat, ill. Bordács.

Nemczov Róbert: — Egy nagyon jó, feljövőben lévő Dobozt sikerült megvernünk igazi rangadóhoz méltó játékkal. Remélem, hogy a nézőkkel feledtettük a múlt heti pontvesztésünket. Örülök neki, hogy nem pártoltak el a csapattól.

Hrabovszki Ákos: — Az orkánerejű szélhez jobban alkalmazkodott a hazai csapat. A szerencsével is hadilábon álltunk, kétszer is a saját kapunkba fejeltük a labdát. Két egyenlő képességű csapat közül a jobban akaró Medgyesegyháza győzött.
Uhrin Pál

Nagyszénás—Gádoros 1—4 (1—3)

Nagyszénás, 80 néző. V.: Fehér. Kiállítva: Gyenge (gólba tartó labdába kézzel beleért) a 30., Váczi D. (mindkettő Nagyszénás, durva belemenésért) a 42. percben. G.: Váczi D., ill. Maglóczki, Molnár M. 2-2. Jó: Godár Gy., Mucsi, ill. Pisont J. (a mezőny legjobbja), Molnár M., Liszkai, Maglóczki, Bús, Kabai.

Godár Tibor: — Kettős emberhátrányban más eredmény nem is születhetett. Hriagyel András, a Gádoros elnöke: — A tél folyamán meggyengült Nagyszénás ellen megérdemelt győzelmet arattunk. Bár a két kiállítás minket zavart meg inkább.

Kunágota—Zsadány 5—0 (2—0)

Kunágota, 120 néző. V.: Grósz. G.: Tanner 3, Multyán Cs. 2. Jó: Csatlós, Tanner, Multyán Cs., Juhász, ill. Szűcs, Hegyesi.

Multyán Lajos: — Végig mi domináltunk a mérkőzésen, ahol nem a győzelem, hanem a gólarány volt kérdéses. Muntyán Sándor: — Jó játékvezetés, megérdemelt hazai siker.
M. L.

Mezőmegyer—Köröstarcsa 2—1 (1—0)

Mezőmegyer, 50 néző. V.: Jegyinák. G.: Mochnács, Repa, ill. Zsombok. Jó: Varró, Nagy P., Rubus, Turcsek, Botyánszki, ill. Vámos, Lánczi, Farkas.

Nagy András: — Most ez a gyenge játék is három pontot ért. Remélem, hogy jó futballal is tudunk majd pontokat szerezni. Jó játékvezetés. Tóth István, a Köröstarcsa szakosztályvezetője: — Sportszerű mérkőzésen megérdemelt hazai siker született, mert jobbnál-jobb helyzetekből sem találtunk a kapuba. Ismét ki kell emelnem a korrekt, jó játékvezetést.
V. I.

Agro-Lift Gerla—Kaszaper 1—3 (0—2)

Gerla, 50 néző. V.: Kis P. G.: Kiss G., ill. Szabó G., Béres Á., Garai. Jó: Kiss G., Tímári, ill. Kocsis, Mező, Béres Á., Benyoda.

Tobai László: — A gyenge első félidei teljesítményünk után a másodikban feljavult a játékunk, így a döntetlent megérdemeltük volna. Keresztes István: — Ezt a mérkőzést mi tettük magunknak nehézzé, a végén örülhettünk a három pontnak.
Kacsán Béla

Békéssámson—Pusztaföldvár 1—7 (1—3)

Békéssámson, 50 néző. V.: Fűri. G.: Kovács V., ill. Kránitz A. (egyet 11-esből) 4, Somogyvári T. 2, Bús. Jó: Kovács V., Laduver, ill. Kránitz A., Somogyvári T., Valaczkai, Iványi, Hatfaludy.

Kerekes György: — A vereséget nem lehet megmagyarázni, de tornateremben nagypályás mérkőzésre nem lehet eredményesen készülni. Kormányos Antal: — Egy nagyon jó első félidei játék után a másodikban már könnyű dolgunk volt.
K. Gy.

Magyarbánhegyes—Kevermes 3—4 (2—1)

Magyarbánhegyes, 180 néző. V.: Kovács A. Kiállítás: Fülöp B. (Magyarbánhegyes, ütésért) a 40., ill. Povázsai (Kevermes, második sárga lap után, rossz ütemű becsúszásért) a 38.percben. G.: Lakatos, Matuz T., Bozsár, ill. Túró S. 2, Bauer, Kukla M.

Jó: Marjai S., Lakatos Á., Farkas N., Matuz T., Bozsár G., ill. az egész csapat.

Vágási István: – Igazi rangadó volt, jó játékkal mind két csapat hajtott a győzelemért. Három-kettes állásnál négy óriási ziccert hibáztunk, és jött az örök törvény. Ha a lökésért piros lap jár, akkor a szándékos utánrúgásért milyen színű lap jár Kedves Spori? Mindkét fél kiállítását nagyon erősnek tartom. A két asszisztens remekül látta el a feladatát.

Botás Attila: — Volt itt minden, mint a háborúban, sérülés, sárga és piros lapok, szép gólok, de a csatát mi nyertük meg. Újabb értékes három pontot szereztünk. Elismerésem a játékosaimnak.

Csárdaszállás—Kamut 3—2 (1—0)

B csoport. Csárdaszállás, 80 néző. V.: Rácz A. G.: Orovecz 2, Dinya, ill. Zahorán, Kajlik. Jó: Dinya (a mezőny legjobbja, Gábor, Orovecz, Kiszely, ill. Csók, Braun Gy., Kajlik, Tóth.

Kocsis Zsolt: — Még Dinya Zoltán unokái is erről a szép szabadrúgásgólról fognak beszélni. Benyovszki Róbert: — Elfújta a szél.
K. Zs.

Kardos-Örménykút—Kötegyán 5—0 (2—0)

Kardos, 50 néző. V.: Ottlakán. Kiállítva: Csíkos (második sárga lap után) a 80. percben. G.: Tusjak 2, Bertók, Sztvorecz, Szpisjak. Jó: Bertók, Sztvorecz, Opauszki, ill. Sajti I., Szőke, Kollát.

Galát Pál: — Hoztuk a kötelezőt, a második félidőben már a játék is megfelelő volt. Tóth Sándor: — Egy nagyon jó első félidő után az öltözőben maradtunk.

Medgyesbodzás-Gábortelep—Gerendás 1—0 (1—0)

Medgyesbodzás, 50 néző. V.: Pataki. G.: Laduver. Jó: Németh, ill. Mezőfi , Varga.

Kovács Lajos: — Nagyon gyenge játékkal szereztünk három pontot. Lengyel József: — Kihagyott helyzeteink alapján a döntetlen igazságosabb lett volna.
Győri Ferenc

Kétsoprony—Telekgerendás 2—1 (2—1)

Kétsoprony, 150 néző. V.: Erdősi. G.: Kmecz B. 2, ill. Fabulya. Jó: Kmecz B., Dananj G., Ancsin P., ill. Fabulya, Ágoston.

Véha Zoltán: — Alacsony színvonalú mérkőzésen két szép egyéni villanásnak köszönhetően sikerült győzni. A pályánk talaja sajnos kritikán aluli. Ránkli Ferenc: — Sajnos a múlt héten tapasztalt akaratból nem sikerült semmit átmenteni.
V. Z.

Végegyháza—Nagybánhegyes 2—1 (1—1)

Végegyháza, 200 néző. V.: Gebei. G.: Vajda 2, ill. Varga N. Jó: Vajda, Sári M, Harczman, ill. Saicz, Demkó G., Bereczki.

Szabó József: — Jól előkészített pályán nehéz győzelmet arattunk a lelkes ellenfél ellen. Kovács György: — Sajnos nekünk a vasárnapi mérkőzés nem jön be. Olyan játékosok is elfáradtak, akiknél többre számítottam.