2015.01.30. 19:39

Fájó vereséget szenvedett Somogyban a Békéscsaba

Az első játszmában jobbára Soósék vezettek, de olykor érezhetően bizonytalanul röplabdázott a BRSE. A fordulatos első szett hajrájában kevesebbet hibázott a bajnoki címvédő Békéscsaba. A szettlabdát a csapatkapitány Soós Nikolett ütötte be.

MCM-Diamant Kaposvári Egyetem—Linamar-Békéscsabai RSE 3:2 (—23, 18, —13, 21, 13)

NB I-es női röplabdamérkőzés, Kaposvár, 300 néző. V.: Szabó P., dr. Árpás. Kaposvár: Rák, Szívós, Szombathelyi K., Horváth A., Harmath, Jenei. Cs.: Fáth, Pintér, Csitári, Kőszegi, Pedranzini, Duduka, Ihász D. Vezetőedző: Mészáros Péter.

Békéscsaba: Bagyinka, Soós N., Bodnár, Radonjics, Molcsányi, Clement. Cs.: Szpin (liberó), Kanizsai, Nagy V., Korniss, Gyenge. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 3:5, 6:5, 10:11, 17:17, 23:24. 2. szett: 1:5, 5:7, 11:11, 16:14, 24:17. 3. szett: 0:8, 4:16, 10:22, 13:24. 4. szett: 5:2, 12:5, 14:10, 19:14, 20:20, 23:20. 5. szett: 5:2, 6:3, 9:3, 10:7, 14:13.

A második játszmát a vendég kezdte jobban, Radonjics vezérletével uralta ezt a szakaszt. Az első technikai szünetet követően azonban Szívós, Jenei és Szombathelyi Kitti jó játékával és a csapat kiváló sáncmunkájával kiegyenlített, majd elhúzott a hatalmas lelkesedéssel játszó somogyi csapat.

A végén Szombathelyi ütése vágódott a csabai sáncról a magasba és ezzel behozta szetthátrányát a Diamant.

A harmadik játszma már ismét a viharsarkiakról szólt, óriási előnyre tettek szert az elején, a hazaiak teljesen megzavarodtak, edzőjük időt is kért. A kaposváriak csak szépítgetni tudtak, nem volt kérdés, hogy kié lesz ez a játékrész.

Nem vette el a hazaiak kedvét a csabaiak előző szettbeli parádézása, Harmath és társai már a negyedik játszma elején átvették a kezdeményezést. A csabaiak szaladtak az eredmény után. Harmath és Horváth labdái ellen sokszor bizonyult tehetetlennek a vendégcsapat. A játszma végén ugyan behozta hátrányát a BRSE, de a Kaposvár jobban koncentrált és Szívós ejtésével ismét egyenlővé vált a szettarány.

Vérszemet kapott a lelkes hazai csapat, amely 5:2-re, majd 9:3-ra is vezetett, de Soósék igyekeztek mindent beleadni, s már-már utol is érték vendéglátóikat. Soós labdája reményt adott a kék-fehéreknek, ám a nyitás rosszul sikerült, Harmath pedig nem kegyelmezett, győzött az egyetemi csapat.