2014.12.17. 20:33

A listavezető szegediek hozták a kötelezőt

A szerda esti dél-alföldi rangadón a vendégek nem számíthattak a sérüléssel bajlódó Buday Dánielre, Németh Gáborra, Benmiloud Yassinére, Matevz Cemasra és a héten belázasodott Németh Lászlóra. Az orosháziakat szép számú szurkoló kísérte el a Tisza-parti városba.

MOL-Pick Szeged—Orosházi FKSE-Linamar 35—25 (19—13)
NB I-es férfi kézilabda-mérkőzés, Szeged, 1200 néző. V.: Bacs, Bóna. Szeged: SIERRA — PRODANOVICS 5 (1), ILYÉS 2, Blazevics, Zubai 2, Källman 1, Mindegia 2. Cs.: Pásztor I. (kapus), VRANJES 7, Balogh Zs. 2, Ancsin 3, Bombac 2, Vadkerti 4, Parrondo 2, Robledo 3. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor. Orosháza: Herjeczki — Benis 2, MILOVICS 5, Morva 2, MAZICS 5, STRANIGG 4, Tárkányi 2. Cs.: Miklós, Ivanisevics (kapusok), Berta, Varsandán Á. 3, Szeitl, Knezevics 2(1), Pásztor M. Vezetőedző: Vladan Jordovics.

Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1.
Az eredmény alakulása: 2. perc: 1—1. 5. p.: 4—1. 10. p.: 7—5. 13. p.: 11—6. 19. p.: 14—8. 21. p.: 14—10. 26. p.: 17—11. 35. p.: 22—15. 40. p.: 24—16. 45. p.: 25—20. 49. p.: 26—22. 52. p.: 29—22. 55. p.: 32—23.

A találkozó első orosházi gólját Benis lőtte, majd a hazaiak fokozatosan elhúztak 4—1-re. A vendégek fiatal átlövője Stranigg János hatalmas gólt lőtt a 6. percben a világbajnok spanyol hálóőrnek, Sierrának.

Az orosháziak igyekeztek tartani a lépést a százszázalékos listavezetővel, így a 10. percben 7—5 volt az állás. A szerb légiós, Milan Mazics jól kezdett a találkozón, ezt igazolja, hogy a 12. percben már harmadik gólját szerezte a beállós.

A vendégek három gólra felzárkóztak a félidő felénél, ám erősített a házigazda együttes, és a balkezes szélső Prodanovics vezetésével 14—8-as előnyre tett szert. A 20. percben a csereként beállt, junior válogatott Miklós Gergő kapus kivédte Parrondo hétméteresét. A 23. percben ötgólos szegedi előnynél, Vladan Jordovics időt kért, hogy megnyugtassa tanítványait.

Négy perccel később a jól játszó Varsandán Áron nagy gólt lőtt a hazaiak kapujába, ez volt a fiatal lövő harmadik találata. A félidő utolsó percében Benis szépített, majd Juan Carlos Pastor időt kér, de már nem tudtak gólt szerezni a hazaiak.

Fordulás után előbb Mazics lőtt a felső lécre, majd egy eladott labda után Tárkányi került nagy helyzetbe, de Sierra bravúrral védett. Az orosháziak jól kezdtek, de gólt nem tudtak lőni, a 34. percben Mazics lövését hárította a rutinos Sierra.

A 35. percben Milovics talált be, a másik oldalon a kétsopronyi, válogatott átlövő Ancsin volt eredményes. A mindössze tizenegy mezőnyjátékossal pályára lépő orosháziak egyre többször hibáztak, amit jól használt ki rutinos ellenfelük, így fokozatosan elhúzott a Szeged, és a 40. percben már nyolc góllal vezetett.

A folytatásban a vendégek is megvillantak, a fiatal Stranigg kétszer is bevette a szegedi kaput. A 48. percben a házigazdák időt kértek, hogy egy utolsó rohamra indulhassanak. Mindez használt, hiszen a szegedeiek zsinórban lőttek három gólt, így nem volt véletlen, hogy Vladan Jordovics időt kért.

Az orosháziak első hetesüket az 53. percben lőtték, Knezevics biztos ítélet-végrehajtónak bizonyult. A hajrában a vendégek mestere ismét időt kért. A küzdelmes mérkőzésen a tartalékos orosháziak helytálltak a rutinos házigazdák ellen.

Vladan Jordovics: — Játszani jöttünk Szegedre, örülök, hogy a fiatalok edzőthettek egy jó csapat ellen.