2014.12.17. 19:54

Drámai végjáték, újpesti továbbjutás

„Csúszni-mászni kell a győzelemért és a továbbjutásért” — nyilatkozta a mérkőzés előtt Kormos Mihály, a hazai alakulat szakmai igazgatója.

Gajdács Pál

Linamar-Békéscsabai RSE—Újpesti TE 3:0 — aranyszettel: 3:1 (21, 20, 11, —13)
Magyar Kupa női röplabdamérkőzés, negyeddöntő, visszavágó. Békéscsaba, 1000 néző. V.: Bodrogi, Suba. Békéscsaba: Dabics 5, Soós N. 13, Bodnár 6, Radonjics 14, Molcsányi 10, Clement 12. Cs.: Szpin (liberó), Korniss 1. Szakmai igazgató: Kormos Mihály. UTE: Ancsin K. 1, Iricsanin 9, Humphries 4, Lakatos 8, Hornok 2, Leidgeb 5. Cs.: Hadnagy (liberó), Szűcs 6. Vezetőedző: Milodanovics Andrea.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 2:0, 6:2, 9:4, 12:5, 14:8, 17:11, 20:14, 23:21. 2. szett: 1:4, 4:4, 8:5, 11:7, 11:10, 14:11, 15:15, 19:15, 21:18, 24:19. 3. szett: 6:0, 10:1, 11:4, 13:5, 16:6, 24:10. Aranyszett: 2:0, 7:1, 8:7, 10:8, 11:11, 12:13,

A bajnokságban is menetelő, jelenlegi 4., volt csabaiakkal telitűzdelt újpestiek ellen minden erőtartalékot mozgósítaniuk kellett. Kifehéredett a lelátó, a csabai klubvezetés kérésére a közel ezerfőnyi publikum nagy része fehér felsőben érkezett a kupacsatára, az összefogást demonstrálandó.

Alaposan feltüzelve vonult ki a békéscsabai alakulat, gyorsan lendületbe jött, s korán leszakította vendégét. Soósék az újpesti találkozón már tapasztalhatták, elég egy pillanatnyi kihagyás, a lila mezesek máris büntettek és zárkóztak. A héten kisebb sérüléssel és betegséggel küszködő Clement hatékony játéka ellen azonban a vendégek nehezen találták az ellenszert: az amerikai különösen a sáncmunkában jeleskedett.

Jól játszott a Békéscsaba, mentek előre, érett a szettgyőzelem. Egy 5:2-es újpesti széria után azonban Kormos Mihálynak időt kellett kérnie, ugyanis veszélyesen feltornázta magát a vendégcsapat. Későn „hajrázott” az UTE, ugyanis egy remek nyitásra nem tudtak válaszolni.

Leragadtak a második játszma kezdetén a békéscsabaiak, de még időben eszméltek és fordítottak. Kapaszkodott az UTE, de a BRSE sokáig visszaverte a próbálkozásaikat. 15:15 után viszont ismét felvette a fonalat a BRSE és elhúzott négy egységgel, amit többé-kevésbé végig tartott, majd Clement blokkolása után alakult ki a 2:0-s állás.

Szenzációsan rajtolt a 3. felvonásban a BRSE, az újpest 6:0-nál ütötte be az első pontot. Nem volt gyenge láncszem a csapatban, Soóstól—Molcsányiig mindenki odatette magát védekezésben és támadásban egyaránt, abszolút uralta a meccset a Csaba és pillanatok alatt eljutott a játszmalabdáig. Ancsin ért a hálóhoz, s következhetett az aranyszett.

Ott folytatta a Csaba, ahol az előző játékban abbahagyta, parádézott a hatalmas hangorkánban. „Még, még!” — kiabálta 7:1-nél Kormos edző lányainak, s igaza volt, mert az UTE összeszedte magát, vérszemet kapott, és 11-nél beérte vendégét. Idegölő volt a végjáték. Radonjics kétszer is a blokkba pofozta a labdát, majd Molcsányi ütése volt széles, így aranyszettel az Újpest jutott a négyes döntőbe.

Kormos Mihály: — A kiesés után egy-két dolgot nekem és a vezetésnek is át kell gondolni. Semmit nem ér az, hogy három szetten keresztül jól játszunk, ha az utolsót mentálisan nem bírjuk.

Milodanovics Andrea: — Az Újpest három éve nem nyert mérkőzést Békéscsabán. Sokat hibáztunk, de az aranyszettben 7:1-ről visszazárkózva hatalmas tettet hajtottunk végre. A négy közé jutással teljesítettük idei tervünket.