2014.11.23. 12:10

Ezt rúgták a megye egyben hétvégén

Valóságos gólzápor volt a hétvégi megyei I. osztályú focimérkőzéseken. A Kondoros alaposan helyben hagyta a Mezőkovácsházát, a gyomaendrődiek sem hozták a legjobb formájukat.

Szeghalom—Tótkomlós 6—2 (2—2)
Megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés. Szeghalom, 100 néző. V.: Juhász. Szeghalom: Komáromi J. — Hajdú (Csák), Juhász, Gál, Ladányi, Cserna R., Tatár, Veres Zs., Mészáros, Mező (Zsombok K.), Boruzs J. (Cserna D.). Edző: Turcsek Zoltán. Tótkomlós: Braun — Kormányos Kristóf, Moszheim, Nagy R., Fazekas (Horváth H.), Bálint, Ibrányi, Séhorcz (Kanabé), Veres F., László, Péli. Játékos edző: Horváth Henrik.
G.: Boruzs J. az 5., a 67., Mészáros a 20., az 53., Veres Zs. a 61., Ladányi a 89., ill. Kormányos Kristóf a 15., Moszheim a 44. percben. Jó: Komáromi, Ladányi, Veres Zs., Tatár, Mészáros, Boruzs, ill. Kormányos Kristóf, Ibrányi, Moszheim, Fazekas.
Turcsek Zoltán: — Az első félidőben pontatlanul, rossz ritmusban játszottunk, de a szünet után ezeket kijavítottuk és igazi gólfesztivált rendeztünk. Horváth Henrik: — Labdarúgásra alkalmatlan pályán lejátszott mérkőzésen a jobb helyzetkihasználás döntött a hazaiak javára. Négy gólt ajándékoztunk a hazaiaknak. Jó lenne, ha az utolsó meccsre mindenki összeszedné magát.
Zsombok János

Körösladány—Mezőhegyes 5—4 (3—3)
Köröstarcsa, 100 néző. V.: Pécs. Körösladány: Kardos — Kovács D., Keresztesi, Holóka, Bakos, Novák, Papp M., Papp Zs., Nagy B., Molnár M., Bagdi (Kádár). Megbízott edző: Keresztesi János. Mezőhegyes: Vígh — Dócza, Kőházi, Mátó, Kovács Z., Szabó R. (Szlovák), Dajcs, Kovács R., Ács, Szabó Á. (Lipták), Nagy Sz. Edző: Mákos Árpád. Kiállítva: Kőházi (hátulról buktatott) a 71. percben. G.: Novák a 3., Molnár M. a 34., 11-esből a 71. és a 82., Nagy B. a 45., ill. Kovács Z. a 12., Nagy Sz. a 21., Szabó Á. a 30., Ács (11-esből) a 73. percben. Jó: Molnár M., Novák R., Nagy B., Papp Zs. ill. Szabó Á., Kovács Z., Ács L., Nagy Sz.
Keresztesi János mb. edző: — Jó csapat ellen fontos győzelmet arattunk, végre a szerencse is mellénk állt. Bízunk a jó tavaszi folytatásban. Mákos Árpád: — Labdarúgásra alkalmatlan pályán a jobbnál-jobb helyzeteket is elpuskáztuk, hátul pedig orbitális egyéni hibákat követtünk el, emiatt veszítettünk pontokat.
Baranya Róbert

Kondoros—Mezőkovácsháza 7—1 (4—0)
Kondoros, 200 néző. V.: Mihálik. Kondoros: Kajári — Somogyi, Kasik, Süli (Benczúr), Valentényi (Vajgely), Klimaj K., Hanyecz B., Hanyecz H., Kajtár, Miklya, Bíró (Harangozó). Edző: Fodor Sándor. Mezőkovácsháza: Ipacs — Karancsi G., Hack, Boros, Benkő (Megyeri), Túri, Hrabovszki, Pócsik (Földi), Balázs T., Mazán, Zábrák. Edző: Balázs József. G.: Somogyi a 6., a 23., a 67., Klimaj a 18., Miklya a 28., az 58., Kajtár a 48., ill. Hrabovszki az 50. percben. Jó: Miklya, Somogyi, Kajtár, Hanyecz H., Klimaj, ill. senki.
Fodor Sándor: — A Mezőkovácsháza felvállalta a játékot, csapatunk azonban szellemesen, ötletesen és gólra törően kiszolgálta lelkes közönségünket. Elismerésem Miklya Miklós századik kondorosi találatához is. Balázs József: — Rég nem látott mélységben a mezőkovácsházi foci. Mindent elárul a városvezetés sportszeretetéről, hogy ma az ifjúsági csapatot sem tudtuk kiállítani. Szégyen!
Jankovics László

Gyomaendrőd—Szarvas 0—4 (0—0)
Gyomaendrőd, 100 néző. V.: Benyovszki. Gyomaendrőd: Sztankó — Máté, Takács J., Farkasinszki, Sódar (Kiszely), Kovács I., Farkas J., Szabó P., Barna, Werle, Csapó P. Edző: Mazán Zoltán. Szarvas: Kiri — Darida N., Zima, Moldván, Filyó, Furár, Kovács S., Szikora, Bogdán G. (Bogdán P.), Szappanos (Stanley), Zsiros. Edző: Rétes Pál. G.: Zsiros az 50., Szappanos a 62., Szikora a 66., Moldván a 74. percben. Jó: Máté, Farkas, Barna, ill. Szappanos, Szikora, Zsiros, Moldván.
Mazán Zoltán: — Az első félidei játék alapján nem gondoltam volna, hogy ez lesz a vége. Megvoltak a helyzeteink, de kimaradtak és a mi bakijainkat az ellenfél egyből gólra váltotta. Rétes Pál: — A második félidei jó helyzetkihasználásunknak köszönhetjük a győzelmünket. A hazai csapat játéka alapján nem ezt a helyezést érdemli.
Szilágyi Anikó

Békés—Rákóczi Vasas 1—3 (0—1)
Békés, 100 néző. V.: Sechna. Békés: Takács T. — Bokros (Római T.), Zsibrita, Minya, Maczák, Ollé, Jánosi, Benedek, Mészáros, Kovács L., Csikós S. Edző: Bíró Péter. Rákóczi Vasas: Lévai — Anda, Szabó Á., Boros, Ludányi, Gulyás R. (Vili), Mazán (Gyarmati), Nyéki, Kánya (Simon R.), Buza, Tasi. Edző: Polyák László. G.: Mészáros a 86., ill. Buza a 42., Tasi az 55., Mazán a 63. percben. Jó: Mészáros, Bokros, Minya, ill. Szabó Á., Tasi, Buza, Mazán.
Bíró Péter: — Végig nagy akarattal játszottunk, több helyzetet is kidolgoztunk, null—egynél ziccert hibáztunk, ráadásul az utolsó húsz percben sérülés miatt emberhátrányban játszottunk. Elismerés jár a csapatnak, hogy az elmúlt hónapok negatív körülményei ellenére is mindig talpra tudott állni. Polyák László: — Több helyzetünk volt, mint az első fordulóban, de ma több kapufát rúgtunk, mint gólt.
B. P.

Füzesgyarmat—Frühwald-Jamina 2—0 (0—0)
Füzesgyarmat, 150 néző. V.: Csonka. Füzesgyarmat: Földesi — Pálinkás, Bányai, Urbán, Farkas Zs., Elek S., Mészáros (Marosvári), Bajnók (Bakk), Kiss D., Tóth L. (Gyáni), Elek T. Edző: Boros Tibor. Jamina: Vastagh — Ulrich, Tóth Kovács, Bereczki (Kondacs), Petri (Kovács P.), Bencsik, Cakaj (Moldovány), Barna, Göblyös, Nyúl, Danczik. Edző: Kiss János. G.: Farkas Zs. a 47., a 67. percben. Jó: Farkas Zs. (mezőny legjobbja), Elek S., Bányai. ill. Nyúl, Bencsik, Bereczki.
Boros Tibor: — Nem volt szép mérkőzés, de a nagyon masszív Jamina ellen, nem is számítottunk másra. Kevés lehetőségünk volt, de azokkal jól sáfárkodtunk.
Vantara Zoltán, Kiss János: — Kiegyenlített első félidő után, a másodikban a hazaiak ránk erőltették az akaratukat és így megérdemelten gyűjtötték be a három pontot.
B. T.

Szabadkígyós—Méhkerék 4—1 (1—0)
Szabadkígyós, 120 néző. V.: Barta N. Szabadkígyós: Farkas Zs. — Szegfű (Frankó), Farkas F., Futaki, Ferenczi, Ekker A., Ekker G. (Gazsó), Szabó Z., Farkas V., Cseke, Tóth A. (Tolnai). Játékos edző: Ekker Attila. Méhkerék: Patka — Balogh Á. (Sós), Komlósi (Dohányos), Lukucz I., Knyihár, Repisky, Ruzsa Sz., Lukucz M., Sztojka, Kovács Gy., Kiss T. Edző: Bíró Róbert. G.: Cseke az 5., 83. – 11-esből), Gazsó a 69., Frankó a 74., ill. Patka (11-esből) az 50. percben. Jó: Farkas Zs., Farkas V., Tolnai, Gazsó, ill. Ruzsa, Knyihár, Kovács Gy.
Ekker Attila: — A remekül és bátran focizó Méhkerék ellen a kapusunk tartott meccsben bennünket az első félidőben. Szünet után a cseréinknek is köszönhetően fölé nőttünk ellenfelünknek és megérdemelten nyertünk. Bíró Róbert: — Az első félidőben naggyá tettük az ellenfél kapusát, a másodikban három pontrúgás miatt vereséget szenvedtünk.
Krizsán Pál

Csabacsűd—Dévaványa 1—3 (0—2)
Csabacsűd, 150 néző. V.: Gyuga. Csabacsűd: Nagy Zoltán (Jansik) — Petykó, Varga T., Szilágyi D., András, Virág (Szilágyi B.), Gulyás Á., Borgulya, Sovány, Lós (Viszkok), Sonkoly. Játékos edző: Szilágyi Balázs, Varga Tamás. Dévaványa: Kálmán — Szalai (Pálfi), Séllei L., Diós, Nyíri (Czakó), Kálai, Bakó, Adamecz, Kéki, Ernyes (Nagy Zoltán), Molnár J.  Edző: Tagai Attila. Kiállítva: Petykó (második sárga lap után) az 56., Sonkoly a (ütésért) 87. percben. G.: Gulyás a 48., ill. Ernyes a 3., Adamecz a 40., a 79. percben. Jó: Jansik, Gulyás, Szilágyi D., ill. Ernyes, Adamecz, Kálmán, Bakó, Kéki.
Szilágyi Balázs, Varga Tamás: — Elismerésünk a vendégcsapatnak. Tagai Attila: — Az eredmény nem tükrözi hűen a látottakat. Nagyot küzdve a kiállítások után már nem forgott veszélyben a győzelmünk.
Szilágyi Mihály

Ifjúságiak:
Szeghalom—Tótkomlós 1—3, Körösladány—Mezőhegyes 6—1, Gyomaendrőd—Szarvas 1—4, Békés—Rákóczi Vasas 2—6, Füzesgyarmat—Frühwald-Jamina 0—5, Szabadkígyós—Méhkerék 8—0, Csabacsűd—Dévaványa, Csabacsűd—Dévaványa 4—4. A Kondoros—Mezőkovácsháza mérkőzés elmaradt.

Mesterlövészek
A megyei I. osztály góllövőlistájának élmezőnye. 16 gólos: Miklya (Kondoros). 15 gólos: Furár (Szarvas), Ács (Mezőhegyes), 14 gólos: Tasi (Rákóczi Vasas). 12 gólos: Szabó T. (Kondoros). 11 gólos: Cseke (Szabadkígyós), Laksteter (Körösladány), Urbán (Füzesgyarmat). 10 gólos: Kéki (Dévaványa), Borgulya (Csabacsűd). 8 gólos: Hrabovszki (Mezőkovácsháza), Kasik, Somogyi (Kondoros). 7 gólos: Boruzs J. (Szeghalom), Zsiros (Szarvas), Virág (Csabacsűd), Sztojka (Méhkerék). 6 gólos: Ernyes (Dévaványa), Buza (Rákóczi Vasas), Elek T. (Füzesgyarmat), Nyúl (Frühwald-Jamina), Csapó (Gyomaendrőd), Prokics D., Mészáros (Szeghalom), Szlovák, Szabó Á. (Mezőhegyes), Vígh (Méhkerék), Valentényi, Kajtár (Kondoros). 5 gólos: Mazán (Rákóczi Vasas), Péli (Tótkomlós), Bajnók (Füzesgyarmat), Erdősi (Gyomaendrőd), Szilágyi D. (Csabacsűd), Tóth A. (Szabadkígyós), Boros (Mezőkovácsháza). 4 gólos: Adamecz (Dévaványa), Molnár M., Novák (Körösladány), Moldván (Szarvas), Farkas (Füzesgyarmat), Lukucz M. (Méhkerék), Nyéki (Rákóczi Vasas), Futaki, Ekker A. (Szabadkígyós), Mező (Szeghalom), Bíró (Kondoros), Oláh (Békés), Göblyös (Frühwald-Jamina), Kis M., Gulyás (Csabacsűd). 3 gólos: Tóth L. (Füzesgyarmat), Petri, Danczik (Frühwald-Jamina), Bíró, Balázs T. (Mezőkovácsháza), Bálint (Tótkomlós), Harangozó, Klimaj (Kondoros), Mátó, Nagy Sz. (Mezőhegyes), Gilik (Körösladány), Kiri, Bogdán (Szarvas), Lövei (Rákóczi Vasas). 2 gólos: Kormányos Kristóf, Moszheim (Tótkomlós), Veres (Szeghalom), Szikora (Szarvas), Patka (Méhkerék), Bányai (Füzesgyarmat), Kálai (Dévaványa), Papp M. (Körösladány), Ferenczi, Farkas V., Gazsó, Frankó (Szabadkígyós), Werle (Gyomaendrőd), Benczúr, Süli (Kondoros), Lós (Csabacsűd), Jánosi, Kovács L., Mészáros (Békés), Túri, Tanner (Mezőkovácsháza), Szabó Á., Kánya, Ludányi (Rákóczi Vasas), Karancsi N., Kovács Z., Varga P., Dócza (Mezőhegyes). 1 gólos: Molnár J. (Dévaványa), Nagy R., Cserna R., Nagy M., Ladányi, Tatár (Szeghalom), Kerekes, Hidvégi, Rotár, Ursz, Bereczki (Frühwald-Jamina), Vili, Lévai, Németh (Rákóczi Vasas), Dajcs (Mezőhegyes), Laczó, Keresztesi, Reszelő, Telek, Papp Zs., Bakos, Nagy B. (Körösladány), Berényi, Sós (Méhkerék), Piti, Murvai, Juhász, Farkas F., Milek (Szabadkígyós), Máté, Molnár J., Kovács I., Molnár T., Takács J. (Gyomaendrőd), Balázs J., Pócsik, Karancsi G. (Mezőkovácsháza), Rafaj, Vajgely (Kondoros), Sonkoly (Csabacsűd), Római J., Jánosi, Csikós, László N. (Békés), Nagy R., Barát, Ibrányi, László, Séhorcz, Kovács I. (Tótkomlós), Zima, Szappanos (Szarvas), Mészáros (Füzesgyarmat).