2014.10.30. 20:05

Tizenhét gólos vereség Érden

Csütörtökön este az eddig hét pontos Érd otthonában léptek pályára az eddigi hét forduló során hat pontot gyűjtött békéscsabai kézilabdás hölgyek. A hazaiaknál több egykori lila-fehér játékos is szerepelt a keretben, így Szekeres Klára, Kovács Anna és Kisfaludy Anett.

Érd—EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 32—15 (15—11)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Érd, 450 néző. V.: Bacs, Bóna. Érd: JANURIK — Mester 1, KLIVINYI 6 (3), PÁLOS-BOGNÁR 4 (2), Vukcevics 2, Signate 3, Krpez 3. Cs.: Gridnyeva (kapus), Kovács Anna 3, Kosztjukova 1, Szekeres 2, Kisfaludy 1, Takács K. 2, SCHATZL 4. Vezetőedző: Szabó Edina. Békéscsaba: Sipeki — Kovács Anett, Nyikolajenko 4 (1), Szögi 1, Szabó V. 2, Glusica 3, Gávai 4. Cs.: Kölcze (kapus), Walfisch 1, Tóth S., Török, Sári, Diószegi, Mézes, Bottó. Vezetőedző: Avar György.
Kiállítások: 8, ill. 18 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 2/1.
Az eredmény alakulása: 4. perc: 2—2. 9. p.: 3—4. 15. p.: 9—5. 20. p.: 10—7. 24. p.: 12—8. 27. p.: 13—10. 34. p.: 17—11. 38. p.: 19—13. 42. p.: 22—14. 48. p.: 25—14. 53. p.: 28—14.

A találkozó elején a vendégek harcosan játszottak, és 2—2 után, a 9. percben Szögi góljával megszerezték a vezetést. A folytatásban erősített a hazai csapat, amely rendre büntetőket dobhatott, így a 15. percben az Érd 9—5-re fordított. Avar György nem várt tovább, és a 16. percben időt kért, mert érezte meg kell állítani a házigazda együttest. Ezt követően felváltva estek a gólok, a Pest megyei csapat tartotta három-négy gólos előnyét. Az első félidő hajrájában Nyikolajenko révén 12—9-re feljöttek a lila-fehérek.

Nagy küzdelem folyt a pályán, mindkét együttes tagjai jól harcoltak. A félidő utolsó másodperceiben Walfisch lőtte a vendégek tizenegyedik gólját.
Szünet után nagy lendülettel kezdett a házigazda, a 33. percben Glusicát kiállították, ez volt a csabaiak ötödik két perces büntetése, amit kihasznált az Érd, és 17—11-re elhúzott. A 35. percben Szögi megkapta harmadik kétperces kiállítását, és ezután villant a piros lap is.

A 37. percben Avar György időt kért, hiszen új helyzet állt elő, a csabai irányító, Szögi kiválása miatt. A 40. percben hatgólos hazai előnynél, Szabó Edina is kikérte idejét. A folytatásban a válogatott átlövő, Klivinyi góljaival, fokozatosan növelte előnyét a Pest megyei alakulat. A 44. percben Avar György ismét időt kért, ám nem sokat változott a helyzet, a jobb erőkből álló érdiek a 48. percben már tizenegy góllal vezettek.

A csabaiak kihagyják a helyzeteket, amit az Érd góllal büntet. A hajrában tizenégy perces gólcsend után Gávai lőtte a vendégek tizenötödik találatát. Az 59. percben a csabaiak hétméterest hibáztak. Az 59. percben Kovács Anett megkapta harmadik kétpercesét, és így a piros lapot is.

A látottak alapján a második félidőben remeklő hazaiak sikere teljesen megérdemelt.