2014.10.21. 20:59

Először győzött Békéscsabán a siófoki csapat

A vendég Siófok legyőzte a Békéscsaba csapatát a női kézilabda NB I egyetlen keddi mérkőzésén.

EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE—Siófok KC-Galerius Fürdő 25—32 (11—16)

NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 700 néző. V.: Hargitai, Markó. Békéscsaba: Sipeki — Kovács A., Nyikolajenko 2, SZABÓ V. 3, Glusica 3, Gávai 3, Szögi 2. Cs.: Terenyi (kapus), WALFISCH 6, Sári 2 (1), Török 1, Diószegi 2, Tóth S. 1, Borbély. Vezetőedző: Avar György. Siófok: PASTROVICS — SUCH 7, Szekerczés 3, Wörz 1, Piedade 1, ORBÁN 7, ERDŐSI 4. Cs.: Deáki 1, Németh 1, Szabadfi 1, SZALAI 4, Fauszt 2 (1), Schneider. Golovin Vlagyimir.

Az eredmény alakulása. 3. p.: 0—2. 10. p.: 5—3. 16. p.: 7—7. 23. p.: 8—12. 27. p.: 11—14. 35. p.: 13—19. 40. p.: 14—22. 47. p.: 19—25. 55. p.: 20—28. 59. p.: 24—30.

Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2.

Álmosan kezdett a Békéscsaba, a rendkívül gyors kézilabdát játszó siófokiak rögtön éltek is az adódó lehetőségekkel. A lilák azonban hamar felvették a tempót és a 6. percben már Gávaiék vezettek. A nagy akarat, lelkesedés időnként hibákat szült, de ezeket olykor szép megoldásokkal, szép gólokkal ellensúlyozták és ami nem elhanyagolható tény: kifejezetten jól ment a védekezés. A világbajnokkal (Piedade) is kiálló és esélyesebb és nagyobb sebességi fokozatba kapcsoló Balaton-partiak dolgát a meglehetősen furcsa felfogásban bíráskodó játékvezetők is megkönnyítették. Újra magukhoz ragadták a kezdeményezést és a vezetést is átvették.

8—11-nél Avar György időt kért, hogy megnyugtassa túlságosan is felpörgő játékosait, de nem állt be döntő fordulat. A hajrában megpróbált szűkíteni hátrányán a Békéscsaba, ehelyett a siófoki gólfelelősök, a csabai nevelésű Such Nelli, valamint Orbán Annamária célozgatták meglehetősen nagy eredménnyel a gólokat, kialakítva az addigi legnagyobb különbséget.

• Szünet után sem változott a játék, a siófokiak védőfala áthatolhatatlannak bizonyult, a Csaba átlövői csak szenvedtek a szigorú őrizetben. Magabiztos előnyének birtokában nyugodtan kézilabdázhatott a vendég együttes, túl sok öröme ne volt a szurkolóknak a mérkőzésben. Avar György a 45. percben a félidő során másodszor is magához hívta tanítványait. A lilák igyekeztek elkerülni a nagy vereséget, a játékrész közepén sikerült is faragni valamit a hátrányból.

A sokkal gyorsabb kézilabdát játszó vendégek győzelmének jogosságához nem férhet kétség. A Siófok története során először győzött Békéscsabán.

Nem bírtak megnyugodni a békéscsabaiak

Egy nagyon jó Siófok győzött le bennünket. Nem bírtunk megnyugodni, a Siófok sajnos ránk erőltette az akaratát. Az első félidő huszadik percétől a második játékrész tizedik percéig nagyon hitehagyottan játszottunk — mondta a mérkőzés után Avar György, a Békéscsaba vezetőedzője. Golovin Vlagyimir, a Siófok trénere szerint a hazaiak csak az első tizenöt percben fejtettek ki nagyobb ellenállást. — Sokkal nehezebb mérkőzésre számítottam. Örülök a győzelemnek, pedig mi sem játszottunk olyan jól — zárta a Balaton-partiak orosz származású edzője.

Walfisch Mercédeszt csabai társaihoz hasonlóan nagyon keményen fogták a vendégek, nehezen is találta meg a saját ritmusát.

— Nem gondoltam volna, hogy ilyen nagy lesz a különbség. Nyerni szerettünk volna, de sajnos én is elég későn kezdtem el lőni a gólokat. Baj volt még az is, hogy nagyon sokat kapkodtunk a gyors siófokiak ellen.