2014.09.22. 14:34

Megyei rangadókkal kezdődött a női NB II-es mezőny

Az alábbi eredmények születtek a női NB II-es kézilabda-mérkőzéseken.

FKSE Algyő II.—Bestwebshop-Békéscsaba 27—24 (14—14)
NB II-es kézilabda-mérkőzés. Férfi. Algyő, 80 néző. V.: Hovány, Ubornyák. L. d.: Bagdi 8, Vlcskó K. 6, Sári 4, Osgyán 3. A csabai együttes becsülettel küzdött, sokat rontott az esélyein, hogy Vlcskó Bence el sem utazhatott, meccs közben pedig hozzá hasonlóan Bagdi és Vlcskó Kelemen is megsérült. Okosabb játékkal így is reális pontszerzési esélye volt a megyeszékhelyi alakulatnak.

Makói KC—Újkígyósi KC 27—23 (16—11)
Férfi. Makó, 150 néző. V.: Hovány, Ubornyák. L. d.: Endrei 13, Plavecz 3. Hét—nullás rohammal kezdtek a makóiak. A második félidőben két gólra felzárkózott a Kígyós, de ez túl sok energiájukat felemésztette.

Gyulai SE—Mezőtúri AFC 29—41 (13—19)
Férfi. Gyula, 200 néző. V.: Asztalos, Bárkányi. L. d.: Molnár 7, Nagy Á. 6, Makay S. 5, Tar, Pap 3-3. A gyulaiak az NB II-es premierjükön szorosabb eredményt is elérhettek volna a Déli-csoport tavalyi bajnokával szemben, de sok ziccert kihagytak, amit a rutinosabb túriak a csorvási származású Tárnyik vezérletével kíméletlenül kihasználtak.

Szarvasi NKK—Gyulai SE 36—29 (17—16)
Női. Szarvas, 130 néző. Vezette: Kiss J., Polgár A. L. d.: Gábor 11, Zelei 7, Buzási 6, Lukoviczki 5, Hajdu 3, ill. Szabó R. 10, Ancsin T. 6, Raffai-Such 4, Semjéni 3.

Az első félidőben rosszul védekeztek a csapatok. Szünet után Gábort és Zeleit megpróbálták kivenni a játékból. A 40. percben Kasik kapus két büntetőt hárított, ennek köszönhetően 27–22-re elléptek a hazaiak. Ha Nagy kapus nem véd olyan jól, akár kétszámjegyű is lehetett volna a különbség.

Csorvási SK—EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE II. 22—30 (13—14)
Női. Békéscsaba, 70 néző. V.: Juhász, Szilágyi. L. d.: Sajben 11, Nagy A. 4, ill. Bottó 9, Borbély 8, Mézes 5, Ilyés 4. Az első félidőben még nyílt csata zajlott, ám szünet után a több NB I-es kerettagot is felvonultató Békéscsaba meglépett vendéglátójától és biztosan győzött.

OXXO Energy Orosházi NKC II.—Hódmezővásárhelyi LKC 31—20 (13—5)
Női. Orosháza, 200 néző. V.: Fogl, Tomkovics. L. d.: Balogh, Zvolenszky 6-6, Kránitz 5, Bene 4, Kecskeméti 3. A szünetig nyolc góllal elléptek az orosháziak. A második félidő elején négy gólra feljött a Vásárhely, de folyamatos frissítéssel újra jelentős előnyt harcolt ki az ONKC.