2014.09.14. 14:08

Éjszakába nyúló szombati csata

Rangos nemzetközi röplabdatornának, a ZéPé Café-Viharsarok Kupának ad otthont a békéscsabai városi sportcsarnok a napokban.

A kétnapos három csapatot felvonultató esemény szombati találkozóján ötszettes, drámai küzdelemben győzött a Linamar-Békéscsabai RSE a román CSM Lugoj ellen.

Linamar-Békéscsabai RSE—CSM Lugoj (román) 3:2 (20, 19, —20, —23, 16)
Felkészülési női röplabdamérkőzés, Békéscsaba, 250 néző. V.: Nagy A. Békéscsaba: Dabics, Soós N., Radonjics, Bodnár, Ilyés, Clement. Cs.: Molcsányi (liberó), Korniss, Bagyinka, Gyenge, Szpin, Kanizsai, Nagy V. Szakmai igazgató: Kormos Mihály.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 5:1, 6:8, 12:10, 14:11, 15:14, 20:16, 24:17. 2. szett: 7:2, 7:7, 14:12, 21:16. 3. szett: 1:3, 4:4, 4:5, 7:5, 9:10, 10:13, 12:16, 16:18, 20:22. 4. szett: 3:0, 4:3, 7:3, 7:6, 11:6, 11:10, 13:10, 16:12, 16:17, 19:17, 19:20, 21:20, 21:23. 5. szett: 2:3, 5:3, 7:4, 9:8, 13:8, 13:13, 14:13, 14:14.

A Békéscsaba—MTK Budapest női kézilabda-mérkőzést még szárazon megúszták a csapatok, de az időközben lezúduló eső miatt a röplabdatorna első találkozójára a szerdai kézilabda-bajnokihoz hasonlóan ismét beázott a csarnok. Előkerültek a vödrök, lavórok, s némi takarítás után sikerült lejátszani a mérkőzést.

Az első szettben remekelt az újjá formálódó hazai csapat, jó benyomást tett a szurkolókra és kívülállókra a három légiós, de a tavalyi szinthez közeli teljesítményt nyújtottak a többiek is.

A második játékrészben villámrajtot vettek a hazaiak, de az ötpontos előnyük gyorsan elolvadt. Aztán szívós munkával ismét fokozatosan elhúztak és a finisre már ismét ötpontos előnnyel kanyarodtak. Végül pedig újra magabiztosan behúzták a szettet.

A harmadik etapban szépített a román csapat. A negyedik szett hullámzó játékot hozott, hol nagyobb, hol kisebb előnnyel vezetett a Csaba, de a koncentrált vendégek kiegyenlítettek.

Az ötödik játszmában a térfélcserére hárompontos előnyre tettek szert a csabaiak. Amit egy ideig növeltek, majd újra eladtak. Végül egy nagyon hosszú végjátékban megnyerték a mérkőzést.

A békéscsabaiak ma a roppant erős szerbiai Szabadkával játszanak 17.30 órai kezdettel.