2014.09.14. 12:13

A megye egy krónikája

Tovább javított mérlegén a Szabadkígyós, hat meccs után is kapott gól nélkül a Kondoros.

BEOL

Rákóczi Vasas—Méhkerék 2—1 (1—0)
Megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés. Orosháza, 200 néző. V.: Szelezsán. Rákóczi Vasas: Lévai — Debreceni, Németh, Ludányi, Boros, Szabó Á., Mazán (Gyarmati), Kánya (Simon R.), Tasi (Lövei), Nyéki, Buza. Edző: Polyák László. Méhkerék: Patka — Pojendán (Balogh Á.), Berényi, Lukucz I., Knyihár (Szarka), Repisky, Ruzsa Sz., Komlósi, Lukucz M. (Vígh), Sztojka, Kovács Gy. Játékos edző: Berényi Tibor. G.: Tasi a 24., Lövei a 90., ill. Vígh a 80. percben. Jó: Lévai, Németh G., Ludányi, Kánya, Tasi, Lövei, ill. Lukucz I., Ruzsa Sz., Kovács Gy., Sztojka.
Polyák László: — A nagyon jól és ügyesen futballozó fiatal méhkeréki csapat ellen a győzni akarásunknak köszönhetjük a három pontot. Ehhez kellett, hogy a Rákóczi Fesztiválról megérkezzen a B-közép. Berényi Tibor: — Küzdöttünk, jól játszottunk, de az elején tizenegyest hibáztunk. A játék és a helyzetek alapján itt hagytunk három pontot.
Bot Ferenc

Békés—Frühwald-Jamina 0—1 (0—1)
Békés, 200 néző. V.: Sechna. Békés: Dominik — Zsibrita, Ollé, Czinanó B., Jánosi, Oláh, Mészáros, László, Kovács L., Római J., Csikós S. Edző: Bíró Péter. Jamina: Borbély — Tárnok, Barna, Kerekes, Ursz, Rotár, Ulrich, Hidvégi (Kondacs), Szűcs, Danczik (Cakaj), Nyúl (Bereczki). Edző: Vantara Zoltán. Kiállítva: Czinanó (második sárga lap után) a 86. percben. G.: Nyúl a 20. percben. Jó: Czinanó B., Kovács L., Római J., ill. Borbély, Tárnok, Barna.
Bíró Péter: — Nyomasztó mezőnyfölényünket nem tudtuk gólra váltani, helyzet nélkül szerezte meg a három pontot a vendégcsapat. A játékvezetők újabban úgy szórják a lapokat, mint bolond pék a lisztet. Lehet, hogy nem csak nekünk magas ez az osztály? A vereségért csak saját magunkat okolhatjuk. Vantara Zoltán: — Az év leggyengébb játékával rukkoltunk elő. Csak a három pontnak örülhetünk.
B. P.

Mezőkovácsháza—Körösladány 0—2 (0—0)
Mezőkovácsháza, 150 néző. V.: Gyuga. Mezőkovácsháza: Szabó A. — Karancsi, Bíró, Földi, Holecz, Pócsik, Túri, Boros, Mazán, Hrabovszki, Tanner (Tóth T.). Edző: Balázs József. Körösladány: Kiss S. — Bagdi, Telek, Novák, Kovács D. (Holóka), Gilik (Molnár M.), Reszelő, Papp M. (Nagy B.), Papp Zs., Bakos, Laksteter. Edző: Árgyelán János. G.: Novák a 83., Laksteter a 87. percben. Jó: Bíró, Tanner, ill. az egész csapat.
Balázs József: — A helyzetek alapján megérdemelt vendéggyőzelem született. Amíg hazai pályán nem tudunk ziccereket kialakítani, más eredmény nem születhet. Árgyelán János: — Egy olyan mérkőzésen nyertünk nehezen, amikor gólarányt is javíthattunk volna.
Szabó Lajos

Szeghalom—Gyomaendrőd 3—0 (2—0)
Szeghalom, 250 néző. V.: György S. Szeghalom: Komáromi J. — Nagy M., Gál, Prokics, Cserna R. (Hajdú), Tatár, Veres, Ladányi (Papp M.), Nagy R., Mészáros, Mező (Barta). Edző: Turcsek Zoltán. Gyomaendrőd: Barabás — Farkasinszki, Takács J., Sódar, Bányai R. (Máté), Kovács I., Erdősi (Szabó P.), Barna (Kovács R.), Werle, Molnár T., Csapó P. Edző: Mazán Zoltán. G.: Mező a 7., Mészáros a 30., a 50. percben. Jó: Nagy R. (a mezőny legjobbja), Mészáros M., Veres, Nagy M., Gál, ill. Barabás, Bányai, Kovács R.Turcsek Zoltán: — Végig nagy nyomás alatt tartottuk a vendégek kapuját és a sok kidolgozott helyzet közül hármat sikerült értékesítenünk. Mazán Zoltán: — Sajnos már a mérkőzés elején óriási hibát követtünk el, amelyből a hazaiak megszerezték a vezetést. Ezután futottunk az eredmény után, de nem volt esélyünk a pontszerzésre.
Zsombok János

Füzesgyarmat—Szabadkígyós 2—3 (2—2)
Füzesgyarmat, 150 néző. V.: Viczián. Füzesgyarmat: Takács Gy. — Ruzsa, Tóth L. (Farkas Zs.), Bányai P. (Pálinkás), Elek S., Marosvári, Elek T., Bajnók, Kiss D., Bakk (Gyáni), Urbán. Edző: Boros Tibor. Szabadkígyós: Farkas Zs. — Farkas F., Murvai, Futaki, Ekker A. (Frankó), Ekker G. (Juhász), Ferenczi, Szegfű, Cseke, Farkas V., Tóth A. Játékos edző: Ekker Attila. G.: Urbán a 19., a 36., ill. Murvai a 6., Tóth A. a 27., Farkas V. az 57. percben. Jó: Urbán, Ruzsa L., ill. Murvai, Ferenczi, Farkas V., Juhász.
Boros Tibor: — Ebben a szezonban három játékhelyzetből kaptuk a gólokat, erre ma is készültünk, de sajnos nem tudtuk elhárítani. Kétszer is felálltunk döntetlenre, kettő-kettőnél még tizenegyest is hibáztunk, így nem lehetett más az eredmény. Ekker Attila: — „Ikszes” mérkőzést sikerült megnyernünk leginkább annak köszönhetően, hogy a második félidőre rendeződött a csapat védekezése.
B. T.

Mezőhegyes—Kondoros 0—3 (0—2)
Mezőhegyes, 320 néző. V.: Csamangó. Mezőhegyes: Vígh — Kovács R., Dócza, Szlovák, Lipták, Mátó (Fekete), Kovács Z. (Kőházi), Szabó Á., Ács, Karancsi N., Dajcs (Nagy Sz.). Edző: Mákos Árpád. Kondoros: Kajári — Süli, Kasik, Vajgely, Valentényi, Kajtár, Hanyecz B., Harangozó (Somogyi), Klimaj, Miklya (Hanyecz H.), Szabó T. Edző: Fodor Sándor. A hazai csapat az első félidőben két védelmi hibából gólt „rúgatott” a vendégekkel, utána már szaladt az eredmény után. Szünet után a kondorosiak fölénybe kerültek és megérdemelten vitték el a három pontot. G.: Miklya a 10., Vajgely a 44., Szabó T. a 48. percben. Jó: Dócza, Kőházi, ill. Miklya, Hanyecz B., Klimaj, Vajgely.
Mákos Árpád: — Amíg falfehéren és remegő lábakkal lépünk pályára, addig egy ilyen rangadón vereségre vagyunk ítélve. Fodor Sándor: — Végig motiváltan és fölényben játszottunk, ami jó helyzetkihasználással is párosult.

Perlaki János

A Dévaványa—Tótkomlós és a Csabacsűd—Szarvas mérkőzés elmaradt.

Ifjúságiak: Békés—Frühwald-Jamina 1—4, Mezőkovácsháza—Körösladány 1—5, Szeghalom—Gyomaendrőd 7—1, Füzesgyarmat—Szabadkígyós 2—2, Rákóczi Vasas—Méhkerék 8—0, Mezőhegyes—Kondoros 0—3.  A Dévaványa—Tótkomlós és a Csabacsűd—Szarvas mérkőzés a pálya használhatatlansága miatt elmaradt

Két bajnokit is elmosott az eső

Mesterlövészek

A megyei I. osztály góllövőlistájának élmezőnye. 8 gólos: Ács (Mezőhegyes). 7 gólos: Furár (Szarvas). 6 gólos: Tasi (Rákóczi Vasas), Szabó T. (Kondoros), Laksteter (Körösladány). 5 gólos: Miklya (Kondoros), Kéki (Dévaványa). 4 gólos: Nyúl (Frühwald-Jamina), Urbán (Füzesgyarmat), Erdősi (Gyomaendrőd), Szlovák, Szabó Á. (Mezőhegyes). 3 gólos: Vígh (Méhkerék), Novák (Körösladány), Mészáros (Szeghalom), Tóth A. (Szabadkígyós), Kis M., Borgulya (Csabacsűd), Moldván (Szarvas), Mazán, Lövei (Rákóczi Vasas). 2 gólos: Ernyes (Dévaványa), Cseke (Szabadkígyós), Oláh (Békés), Kiri (Szarvas), Lukucz M. (Méhkerék), Balázs T., Hrabovszki (Mezőkovácsháza), Csapó P. (Gyomaendrőd), Prokics, Mező (Szeghalom), Ludányi (Rákóczi Vasas), Nagy Sz., Mátó (Mezőhegyes), Bálint (Tótkomlós). 1 gólos: Molnár J. (Dévaványa), Cserna R., Nagy M., Prokics (Szeghalom), Zsiros (Szarvas), Göblyös, Danczik, Hidvégi, Ursz (Frühwald-Jamina), Szabó Á., Buza, Nyéki, Lévai (Rákóczi Vasas), Dócza, Varga P. (Mezőhegyes), Gilik, Papp M., Reszelő, Telek (Körösladány), Patka (Méhkerék), Futaki, Ferenczi, Frankó, Farkas V., Murvai (Szabadkígyós), Elek T., Bajnók (Füzesgyarmat), Máté, Molnár J. (Gyomaendrőd), Karancsi G., Bíró, Túri (Mezőkovácsháza), Kajtár, Harangozó, Süli, Rafaj, Somogyi, Kasik, Valentényi, Benczúr, Vajgely (Kondoros), Virág, Szilágyi D., Gulyás (Csabacsűd), Csikós, Jánosi, Mészáros, László N. (Békés), Moszheim (Tótkomlós).

Két bajnokit is elmosott az eső A nagy mennyiségű esőből Békés megyére is bőségesen jutott a napokban, emiatt a megyei első osztályban két bajnoki is elmaradt. Szombaton a Dévaványai SE–Tótkomlósi TC vasárnap pedig a Csabacsűd SE–Szarvasi FC összecsapást töröltek hasonló okok miatt. Utóbbi helyszínen a folyamatos esőzés miatt víz alatt áll a játéktér. A találkozók új időpontjáról a napokban döntenek.