2014.09.01. 14:25

A megye kettőben rúgták

Küzdött és nyert a Battonya, az Elek Szentandráson, az Okány a MÁV-nál akadt el.

Sarkad—Újkígyós 2—0 (1—0)
Sarkad, 150 néző. V.: Korbely. Sarkad: Kurta Lajos —Bende, Boros, Tokaji, Erdei I., Deák (Iszáka Z.), Kurta László, Iszáka I. (Nagy A.), Cseke, Labodár (Perlaki), Molnár J. Edző: Kocsis Zoltán. Újkígyós: Kun – Kocziha, Gyaraki, Szabó D., Lakatos (Tajti), Kovács G. (Varga P.), Szabó Gy., Séllei, Nikula (Piatkó), Rövid (Polyák), Dunai. Edző: Zsiros György. Két veretlen gárda találkozóján a szervezett futball hozta meg az eredményt a jól játszó Sarkadnak. G.: Cseke a 35., Molnár J. a 87. percben. Jó: Tokaji, Erdei, Iszáka I., Boros, Kurta László, ill. Gyaraki, Szabó D., Kocziha, Séllei, Kovács G.
Kocsis Zoltán: — Rangadóhoz méltó futballal, egy jól felkészült Újkígyós ellen, szervezett játékkal itthon tartottuk a három pontot. Zsiros György: — Nagy dolog, hogy már olyan mérkőzést tudtunk játszani, ami rangadónak számít. Ilyen arányban is megérdemelt a hazai győzelem.
Kovácsné Tankó Edit

Sarkadkeresztúr—Csorvás 5—2 (2—1)
Megyei II. osztályú labdarúgó-mérkőzés. Sarkadkeresztúr, 100 néző. V.: Zahorán. G.: Zsoldos a 25., 11-esből a 40., a 80., a 86., Csíkos az 53., ill. Kecskeméti a 21., Simon N. a 62. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Máté, Maczák, Babinyecz, Simon N.
Molnár Gyula: — Végre komplett csapattal tudtunk kiállni és ennek meg is lett az eredménye. Gyimesi András: — Csapatom támadásban a jobbnál-jobb helyzeteket is elrontotta, védekezésben gyermeteg hibákat vétettünk és ezért elszalasztottuk a győzelmet.
Csávás Lajos

Mezőberény—Battonya 0—2 (0—1)
Mezőberény, 100 néző. V.: Barta. Kiállítva: Podina (Battonya, reklamálásért) a 87. percben. G.: Árgyelán (11-esből) a 15., Szabó Zs. a 60. percben. Jó: Tóth J. Csipke, ill. az egész vendégcsapat.
Somvári Zoltán: — Érthetetlen számomra, hogy a hétköznapi munkánk gyümölcsét elhappolják előlünk. Újjá alakuló csapatomnak nincs miért csüggednie, dolgozni kell tovább. István András: — Nagy küzdeni akarásunk mellé ez alkalommal jó játék is párosult. Megérdemelten nyertünk.
Berner Ádám

Kétegyháza—Vésztő 1—2 (1—0)
Kétegyháza, 150 néző. V.: Szokola. Kiállítva: Árgyelán (Kétegyháza, második sárga lap után) 85. percben. G.: Papp az 5., ill. id. Vámos A. 11-esből a 65., a 86. percben. Jó: Bozsó, Cioncioiu, Papp, ill. id. Vámos I. A., Ökrös, Pilán, Rábai, Bessenyei.
Bélteki János: — A szerencsésebb csapat nyert. Horváth Péter: — Addig, amíg ki nem kényszerített hibákból hátrányba hozzuk magunkat, addig nyögvenyelős lesz minden mérkőzésünk.
B. J.

Békésszentandrás—Okány 2—1 (1—1)
Békésszentandrás, 200 néző. V.: Görgényi. G.: Nyemcsok a 23., Kiss T. a 48., ill. Varju R. az 5. percben. Jó: Rácz A., Rácz R., Kiss L., Kiss T., ill. Gróh, Lázár, Prokics, Kata.
Pisont András: — Ha nehezen is, de megnyertük a mérkőzést. A lényeg, hogy a három ponttal felzárkóztunk az élbolyhoz. Cserháti István: — Nyolc játékosunkat nélkülözve remekül helytálltunk, kis szerencsével pontot rabolhattunk volna.
Varga László

Békéscsabai MÁV—Elek 2—1 (2—0)
Békéscsaba, 250 néző. V.: György. G.: Kőszáli a 24., a 36., ill. Rostás a 93. percben. Jó: Kőszáli, Steigerwald, Walfisch, Mágori, ill. Szentgáli, Gál, Szombati.
Braun Attila: — Két lakodalom, hat pont. Sajnos, a jövő héten nem vagyunk esküvőre hivatalosak. Kiss László: — Tudtuk, hogy nehéz lesz, asszisztáltunk ellenfelünk góljaihoz. A hazai csapat megérdemelte a győzelmet.
P. M.

Bucsa—Csanádapáca 5—1 (2—1)
Bucsa, 150 néző. V.: Belicza B. G.: Kránitz (öngól) a 20., Bányai a 32., Kulik Cs. az 53., Földi a 65., Lázók a 90., ill. Hrobár R. a 44. percben. Jó: Lázók, Bányai, Pekár, Homoki, Kovács Zs., ill. Csende, Matyelka.
Bujdosó Attila: — Minden elismerésem a szurkolóinknak, hogy a nehéz időkben is kitartottak a csapat mellett. Pálfi Zoltán: — Négy emberemet kiállították, három emberem súlyosan megsérült — botrányos volt a játékvezetés. Ez megnehezítette a jövő heti mérkőzésünket is. Mindezek mellett a hazai csapat megérdemelten nyert.
Nagy Ferenc

Lőkösháza—Dombegyház 4—2 (2—0)
Lőkösháza, 200 néző. V.: Kovács A. G.: Puporka a 24., a 41., az 55., a 75., ill. Vasadi az 59., Szűcs (öngól) a 80. percben. Jó: Puporka (a mezőny legjobbja), Mittnacht, Becsei, Rakonczai, Balázs, ill. Vasadi, Zámbori, Lugasi.
Domsik Tibor: — Remélem, hogy ez a győzelem önbizalmat ad a további mérkőzésekhez. Megérdemelten győztünk. Ménesi Róbert: — Ennél sokkal több volt bennünk, mint amit ezen a mérkőzésen kiadtunk.
Varga István

Ifjúságiak: Sarkadkeresztúr—Csorvás 0—5, Mezőberény—Battonya 10—0, Kétegyháza—Vésztő 0—3, Sarkad—Újkígyós 7—2, Békésszentandrás—Okány 10—3, Békéscsabai MÁV—Elek 0—0, Bucsa—Csanádapáca 2—4, Lőkösháza—Dombegyház 3—1.

Mesterlövészek
A góllövőlista állása a megyei II. osztályban. 8 gólos: Zsoldos (Sarkadkeresztúr). 6 gólos: Adamik D. (Mezőberény). 5 gólos: Puporka (Lőkösháza), Molnár J. (Sarkad). 4 gólos: Dunai (Újkígyós), Kardos (Elek), Ugrai (Békésszentandrás), Kecskeméti (Csorvás). 3 gólos: id. Vámos A. (Vésztő), Rostás (Elek), dr. Bányai T. (Sarkad), Kata (Okány), Grósz (Kétegyháza), Takács (Békéscsabai MÁV). 2 gólos: Kőszáli (Békéscsabai MÁV), Dániel, Bányai (Bucsa), Rövid, Polyák, Szabó Gy. (Újkígyós), Kopács (Elek), Lengyel, Papp (Kétegyháza), Rácz R. (Békésszentandrás), Pap Zs. (Vésztő), Balla (Battonya), Susánszki, Varju R. (Okány). 1 gólos: Kocziha (Újkígyós), Csíkos, Csige, Kozma, Balogh Á., Kóra (Sarkadkeresztúr), Farkas Gy., Petneházi, Szűcs (Mezőberény), Vasadi, Vezér, Plástyik, Lugasi, Zámbori, Hoksza (Dombegyház), Lengyel, Kolimár (Kétegyháza), Árgyelán, Szabó Zs., Putnoki (Battonya), Kordó, ifj. Vámos A. (Vésztő), Kis P., Nyemcsok, Kiss T. (Békésszentandrás), Lázár (Okány), Gál, Lázok (Elek), Kránitz, Matyelka, Benyó, Hrobár R., Hrobár L. (Csanádapáca), Kulik Cs., Földi, Lázók (Bucsa), Cseke, Erdei I. (Sarkad), Mazán, Bíró (Békéscsabai MÁV), Simon N. (Csorvás).