2014.07.30. 09:58

Úszás: négy csabai is a döntőben

Debrecen adott otthont a 2014. évi nyílt felnőtt országos bajnokságnak. A rangos viadalra több nemzetből is érkeztek versenyzők, többek között az olasz és lengyel válogatott tagjai is rajtkőre léptek.

BEOL

A Békéscsabai Előre Úszó Klub versenyzői is ott voltak az ob-n, és értékes döntős helyeket szereztek, mind az egyéni mind a váltó számokban.

Egyéniben Hajtman Tamás szerepelt a legjobban, aki több számban is a legjobb nyolc magyar között végzett, illetve a váltószámokban is erősítette a csabai csapatot. Eredményei. 50 méteres pillangóúszás: 6. hely, 25,44 másodperc. 100 m pillangóúszás: 5. hely, 55,64. 50 m gyorsúszás: 8. hely, 23,71.

Egyéniben még Sprőber Soma került a legjobb nyolc közé, mégpedig az 50 méteres mellúszásban, ahol 8. lett, 30,64-es idővel.

Középdöntőt érő időt úszott Okos Glória, aki 50 m mellúszásban lett 14. (34,37), a 100 méteres távon 13. (1:15,85), a 200 m mellen pedig 10. (2:41,49). Nagy Noémi több számban is középdöntőt érő időt ért el, így 50 m háton 13. (31,05), 100 m háton 11. (1:05,96), 200 m háton pedig 9. (2:24,86). Az amerikai tanulmányokat folytató és nyárra hazatért Fehérvári Júlia 50 m gyorson 11. (27,19) lett. Okos Ákos 200 m mellen ért el 10. helyezést (2:24,11).

Négy békéscsabai váltó is a döntőbe került. A 4x100 m mix gyorsváltó (Hajtman Tamás, Nagy Noémi, Okos Glória, Fehér Benjámin) hatodik lett 3:47,13 perces idővel. A 4x100 m mix vegyes váltó (Nagy Noémi, Okos Glória, Hajtman Tamás, Fehér Benjámin) hetedik (4:14,50). Ugyancsak 7. helyezett lett a 4x100 m férfi gyorsváltó (Valach Dávid, Fehér Benjámin, Okos Ákos, Hajtman Tamás) 3:43,33 perces idővel. A 4x100 m férfi vegyes váltó (Bajusz Soma, Sprőber Soma, Hajtman Tamás, Fehér Benjámin) a nyolcadik lett 3:58,45 perces időeredménnyel.