Magyar Kupa: előnyben a Békéscsaba

2017. január 8. 18:40
RÖPLABDA | A címvédő Linamar Békéscsaba három szettben győzött vasárnap Nyíregyházán a női Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén.

Mik ezek?

X
A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.

"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)

A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.

Fatum-Nyíregyháza—Linamar-Békéscsabai RSE 0:3 (—20, —20, —19)
Röplabda Magyar Kupa női mérkőzés, elődöntő, 1. találkozó. Nyíregyháza, 400 néző. V.: Adler, Tillmann. Nyíregyháza: Szombathelyi 10, Vacsi 4, Genesis Francesco 3, Fernandez 13, Leidgeb 6, Villám 6. Cs.: Isis Francesco, Tóth F. (liberók), Kalotai, Andrejkovics, Valdez 1. Vezetőedző: Horváth András. Békéscsaba: Tálas 5, Matics 12, Bodnár 3, Soós N. 7, Szakmáry 15, Clement 8. Cs.: Molcsányi (liberó), Petrenkó, Ludmán. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 1:3, 3:3, 9:10, 11:14, 14:15, 17:22. 2. szett: 1:3, 5:9, 8:9, 11:11, 12:16, 17:19, 19:23. 3. szett: 1:4, 3:7, 4:10, 9:15, 12:17, 14:21.

Októberben a vártnál is könnyebben verte nyírségi ellenfelét a Békéscsaba bajnoki mérkőzés keretében. Bár a vasárnapi összecsapás favoritjának ezúttal is a viharsarki egység számított, ne felejtsük el, egy kupapárharcnak mindig másképpen futnak neki a csapatok. A vendégeknél benevezték az azerbajdzsáni Anna Nazarenkót. Az ukrán születésű center első ízben léphetett pályára új csapata színeiben.

Megtelt a Nyíregyháza ideiglenes otthona, a Bem József Általános Iskola tornacsarnoka. Sok szurkoló elkísérte a Békéscsabát, akik hallatták is a hangjukat. Erőteljesen kezdett a BRSE, igaz a szabolcsiak is igyekeztek tartani magukat, elsősorban a korábban Békéscsabán is megfordult Szombathelyi Szandra, illetve Villám révén. Szorosan alakult az első játszma, egészen a hajráig, amikor a Szakmáry Gréta által vezérelt viharsarki együttes ellépett és megnyerte a játékot.

Hasonlóképpen kezdődött és folytatódott a második játszma, mint az első, annyi különbséggel, hogy egy kicsit hamarabb robbantott a Csaba.

Szakmáry mellé Tatjana Matics is felzárkózott a pontgyártásban, előbbi tizenkét, utóbbi nyolc egységnél tartott két szett után. A házigazdáknál Fernandez volt dicsérhető, de ő is kevésnek bizonyult a határozottabb, az utasításokat betartani igyekvő csabai lányokkal szemben. Nedeljkovics edző nem sokat cserélt, mindössze Petrenkó Brigitta állt be egy szerva erejéig.

A harmadik játékban nagyon gyorsan elhúzott a Békéscsaba, végig öt-hat ponttal vezetett, a kedvüket egyre inkább elveszítő szabolcsiak a végén csak kozmetikázni tudtak az eredményen, s így a BRSE magabiztosan győzött 3:0-ra. A visszavágót január 31-én rendezik Békéscsabán.

Horváth András: — Az első két szettben mutatott játékkal nagyon elégedett vagyok, de sokat kivett belőlünk a folyamatos felzárkózás. Szasa Nedeljkovics: — Kevés hibával hoztuk le az első és a második szettet, a harmadikban pedig megtörtük a Nyíregyháza ellenállását. A találkozó jó felvezetése volt a szerdai kupamérkőzésnek.

A Békéscsabai RSE legközelebb január 11-én, szerdán idegenben, a szerb Jedinstvo Stara Pazova elleni CEV-kupa mérkőzésen lép pályára.