Kézilabda: Hazai pályán nyert a Békéscsaba

2016. február 6. 20:01
Alsóházi rangadón meccselt szombat este az addig tizedik, ötpontos Békéscsaba és a tizenegyedik, négypontos Mosonmagyaróvár. A két egylet a hatodik fordulóban találkozott egymással, akkor 14-8-as félidő után 30-19-re verte a Mosonmagyaróvár az Előrét. Volt tehát miért visszavágnia a lila-fehéreknek.

Mik ezek?

X
A sorban látható gombokkal a webes közösségi hálózatokon - Facebook - fejezheted ki egy kattintással tetszésedet vagy
oszthatod meg a cikkel kapcsolatos véleményedet ismerőseiddel.

"Tetszik" / "Like" gomb. Ezzel a gombbal a Facebookon fejezheted ki tetszésedet a cikkel kapcsolatban - üzenőfaladon
egyszerűen csak annyi jelenik meg, hogy kedveled ezt a cikket. Ha most éppen be vagy jelentkezve a Facebookra, akkor azt is
látod, hogy ismerőseid közül valakinek tetszett-e már ez az írás. Ha nem vagy bejelentkezve, a gomb megnyomása után ezt
egyszerűen megteheted. (Ez a gomb tényleg csak egy szimpla tetszésnyilvánítás - ha a cikkel kapcsolatban egyből véleményt is
megosztanál, akkor használd a cikk alatti szürke hátterű sorban található "Facebook" feliratot.)

A felugró ablakban beírhatod véleményedet is, és ha épp nem vagy bejelentkezve, egyben azt is megteheted.

EUbility Group-Békéscsaba Előre NKSE - Mosonmagyaróvár KCSE 29-27 (15-14)
Kézilabda NB I-es női bajnoki mérkőzés. Békéscsaba, városi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Dobrovits Csaba, Tájok Péter.
Békéscsaba: Terenyi – Gávai 3, Walfisch 6 (1), Szögi 3, Nikolayenko 12 (5), Kovács A. 2, Zöldi-Tóth 2. Csere: Futaki, Kölcze (kapusok), Szabó V. 1, Dajka, Török, Tóth S. Megbízott edző: Szabó Károly.
Mosonmagyaróvár: Szemerey – Szepesi 4 (2), Gyimesi 4, Hanczvikkel, Kiss N. 6, Katona, De Araujo 2. Csere. Stojak (kapus), Dombi 2, Gerháth 2 (1), Filipovic 4, Puhalák 1, Bouti 1, Bízik 1, Vékássy. Edző: Hlavaty Tamás.
Kiállítások: 4 perc, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 6/8, ill. 3/6.
Eredmény alakulása: 5. perc: 2-4, 10. p.: 4-5, 15. p.: 7-7, 20. p.: 10-9, 25. p.: 13-11, 35. p.: 17-16, 40. perc: 21-16, 45. p.: 23-19, 50. p.: 27-22, 55. p.: 28-24.

Nemcsak azon törhette fejét Szabó Károly megbízott edző, hogy ezt miként valósítsák meg a lányok, hanem azon is, hogy a múlt heti csúfos, Budaörs elleni vereséget miként feledtesse a csapat – ráadásul az elmúlt héten, egy edzés során az arcán megsérült, így a találkozót kihagyni kénytelen Glusica Leposava nélkül, aki a lelátón csücsült, onnan biztatta társait.

Kapkodott az Előre a meccs elején, a Mosonmagyaróvár pedig kettővel meglépett. A 10. perc környékén kétszer is egyenlíthettek volna a lilák, de Szögi pontatlanul indította Gávait, aztán pedig még a labdavezetés is nehézséget okozott Walfischnak. A 13. percig kellett várni az ikszre – ekkor már jött a taps a lelátóról -, a 14. percig arra, hogy Walfisch révén átvegye a vezetést a Békéscsaba.

Fej-fej mellett haladt a két egylet, 10-9-nél aztán hetest védett Futaki, így kettővel meglépett az Előre. Bár 12-10-nél, amikor szintén büntetőt hárított a kapus, illetve az utolsó percben is lett volna esélye a liláknak arra, hogy hármat tegyenek közé, elszórakozták a lehetőségeiket. Így az első játékrész végére mindössze egy lett a különbség.

A lilák védekezésével nem volt gond a második félidő elején sem, a támadásaival azonban igen. Néha egy-két villanás erejéig kézilabdázott az Előre – azokból az akciókból születtek a gólok -, de máskor érthetetlen módon nem húzták le szélre vagy elvállalták a lövők 10 méterről. Aztán Nikolayenko a szélről is betalált, majd Szabó Valéria sikeresen tört előre, így 20-16 lett a 38. percre.

Bár már öt gól is volt közte, folytatódott az Előre látványos szenvedése a támadásokat tekintve, hol leadta kettőre az előnyét, hol növelte ismét négyre, majd Gávai szemfülességének köszönhetően 10 perccel a vége előtt ismét ötre. 26:19-nél 28-24-et mutatott az idő- és eredményjelző, amikor Szabó Károly időt kért: meg kellett nyugtatni a lányokat, onnan már nem bukhatták el a meccset.

Nem bukták el, de azért volt miért izgulni: a támadások során továbbra is döcögött a gépezet – két büntető is kimaradt, igaz, Walfisch dobott egy csodagólt a lefújás előtt közvetlenül -, szerencsére Futaki sorsdöntő pillanatban védett egy büntetőt, amikor kettőre olvadhatott volna az előny. Az Előre megszerezte szezonbeli harmadik győzelmét, visszavágott a vendégeknek az idegenbeli vereségért, és 3 pontra ellépett a Mosonmagyaróvártól.

Szabó Károly: - Kiélezett, küzdelmes találkozó volt. A második félidőben jobban irányítottunk, és a megfelelő előny birtokában már nyugodtan kézilabdázhattunk, ami meghozta a győzelmet.

Hlavaty Tamás: - Nem volt jó a védekezésünk és a kapusteljesítményünk, pedig ez a találkozó és a két pont azon múlott. A dobott gólok mennyiségével elégedett vagyok, ugyanakkor sokat kaptunk.