Ellepték a kóbor macskák a békéscsabai piacot
Mik ezek?
XMintegy száz kóbor macskát tart el a békéscsabai piac. A környéken elszaporodott kóbor állatok ügyében a piac vezetése a városüzemeltetés segítségét kérte.
— Az utóbbi időben nagyon elszaporodtak a macskák, rengetegen ütöttek tanyát itt. Azért fordultunk az önkormányzathoz, hogy segítsen a helyzet megoldásában — mondta — Csanálosi László. A békéscsabai piac igazgatója hozzátette, míg a bérlők egy része panaszkodik, a többi eteti a macskákat. Szerinte a kóbor kutyákhoz hasonlóan ezeket a gazdátlan állatokat is a gyepmesteri telepen kellene elhelyezni. Azt is elképzelhetőnek tartja, hogy végül örökbe fogadnák a macskákat.
A Kétegyházi úti telep azonban nem alkalmas macskák befogadására — érvelt dr. Árusné dr. Juhász Györgyi. A kutyamenhelyet üzemeltető csabai állatvédők egyesületének elnöke elmondta, macskát csak teljesen zárt helyen — a fertőzések elkerülése miatt —, egymástól is teljesen elkülönítve lehetne tartani. Erre azonban nincs kapacitása a telepnek, mint ahogy az állatmenhelyek túlnyomó többségének sincs.
— A macska területkijelölő és azt védő életmódot folytat. Ezért ha néhányat összefogdosunk, a helyükre jön másik. Ugyanakkor fontos szerepet töltenek be a rágcsálók irtásában. Szerencsére hazánkban az állatvédelmi törvény tiltja kiirtásukat, de Dél-Amerikában volt rá példa, hogy pont egy városi piacon megmérgezték az összes macskát. Nem sokkal később elszaporodtak a patkányok. Mi az állatok ivartalanításában, majd az eredeti életterületükre visszahelyezésben látjuk a megoldást.
Csiaki Tamás, a városüzemeltetés vezetője elmondta, hamarosan háromoldalú egyeztetésen próbálnak megoldást találni a problémára.
A macskák egy része veszélyes egysejtűket hordoz
Minden harmadik macska hordozója a toxoplazma nevezetű egysejtűnek, amely a várandós nő szervezetébe kerülve a magzat agykárosodását okozhatja, ha az anya korábban nem szerzett védettséget. Az egysejtű a macska székletével kerül a környezetbe és a porral bárhová eljuthat — figyelmeztetett Lukács Zoltán. A békéscsabai parazitológus elmondta, a kórokozó leginkább a mosatlan gyümölcsök, zöldségek, a nem megfelelően hőkezelt húsok elfogyasztásával jut a szervezetbe.
- A+
- A-
- P
- @>
- |<
Iratkozzon fel!
A ROVAT TOVÁBBI CIKKEI
A cikk küldése e-mailben
XHozzászólások –
eddig 36 hozzászólás érkezett-
36. cikk-cakk 2009. május 8. 09:57
Ohhhhhhh! Else hiszed hogy nekem mennyire tiszta a lelkiismeretem! Bocsesz!:))
-
35. antiklári 2009. május 7. 09:35
bocseszka, valakivel összekeversz - én nem akarok vezetni menhelyet, olyan nincs is itt a közelben!!!
Nem mindenkinek az a mániája, hogy besztárolt "menhely vezető" legyen!
Azután meg..... de hát ezt már mindenki tudja!!!
Azt elhiszem hogy nem tudsz aludni! van egy mondás:
tiszta lelkiismeret - könnyű álom..... -
34. cikk-cakk 2009. május 6. 18:17
Atya ég!!!!!!!! Ez ovoda kisegítő csoport!!!!!!:)))))) Antiklári nem jártál még oviba se! Szégyen! Hogy akarsz menhelyet vezetni!?:))
-
33. antiklári 2009. május 6. 15:04
van egy mondás: akinek nem inge, ne vegye magára!
namármost: ha valaki magára veszi, akkor valószínűleg az az ő inge!!!!!!
de ennyi is volt a cél, ezt bebizonyítani!!!! -
32. cikk-cakk 2009. május 5. 17:03
Gondolkozz már mi előtt beszélsz nem is visznek tőletek kutyát, mit akarsz? Jó ha egy hten elvisznek egyet -kettőt! Na erre büszkék lehettek, csak szaporítsátok őket! Csak tudd meg már TI VAGYTOK A SZAPORÍTOK!!!!! Rosszabbak vagytok mint a Soproni embereke! Atya ég! Ilyet megenged az Önkormányzat!
-
31. antiklári 2009. május 5. 09:48
Hello-bello józan ész!
Milyen feljelentésről beszélsz??? Csak nem a hétfői tárgyalásról? Igen, gennyes dolog is az indokolatlan feljelentgetés - hát képzeld, valaki a múlt héten ott ordított a menhely kapujában, hogy "élvezkedjetek amíg tudtok, mert ki foglak innen üldözni Titeket, mindenhol feljelentlek, ahol lehet!!!"
Ekkora bunkóságot, a belső udvarban ott hallgatták a látogatók, minden szó behallatszott - magadat járattad le, ugyanis el kellett mondani az előzményeket is erre a cirkuszra, megvolt a véleményük, hidd el!!!
Úgy le voltak döbbenve, gondolom majd mesélik széles ismeretségi körben, mit műveltél!
Az a nevetséges, hogy mindig magadat járatod le!!!
Csőváz, hétfőn talizunk!!!!! -
30. józan ész 2009. május 4. 20:28
azt ajánlom mindenkinek, nagy ívben kerülje a kutyatelepet és az állatvédők házatáját. ki ne menjetek.
tombol az őrület a magukat állatvédőknek nevező emberek fejében.
vagy ők a lyukból kimászott patkányok?
mert a nyálukat azt verik rendesen.
de lehet új nevet kéne felvenniük.
az embergyűlölők egyesülete. ez illik rájuk.
minden szavukból süt az őrület határát súroló más emberek iránt érzett kimondhatatlan undor és gyűlölet.
remélem odáig nem fajul a dolog, hogy gázkamrát kezdjenek építeni.
hogyan tudnak ezek az emberek az állatvédelem tiszta nemes erkölcseivel takarózni?
mindenkit feljelenteni, legyalázni, sértegetni , ezt nagyon tudják.
milyen emberek ezek?
-
29. Cikk-cakk 2009. május 4. 19:32
Úristen! hogy itt mennyi hülye ember van! Antiklári neked van macskád? Gondolom csak egy -kettő. ugye mint minden állatvédőnek! ők csak az embereket tudják szidni,vádolni,hogy a hülye, felelőtlen gazdák ezt csinálják meg azt! hát igen akkor mutass példát! Mi az hogy összefogdosni,ivartalanítani aztán elengedi!? atya ég ez a nagy állatvédelem? Ohh megszakad a szívem ha rátok gondolok hogy ennyi eszetek van! Ez már nekem fáj! és utána mi lesz az állatokkal! ? Éhen döglenek és oda a 10-12 ezer ft! nem hogy begyűjtenétek és gazdát találnátok nekik ja tudom nektek nincs helyetek! csak nem tudom mi lett a macskakifutóval amit kellett volna építeni!, ? bravó csak így tovább, egyre több ember" szeret titeket".
-
28. antiklári 2009. május 4. 14:02
Na végre!!!! Már ezt vártam, mikor másznak elő koszos patkánylyukaikból az állatvédőket gyalázó sunyi nyálverők!!!
Hát persze hogy sorba állnak a telep vezetéséért a munkanélküliek - különösen egyről tudok, aki szívesen visszajönne, tovább csinálni a dolgait!! Ugyebár??????
Azt ugye egyik tájékozatlan hozzászóló sem gondolhatja komolyan, hogy az állatvédők kötelesek megoldani a sok szemét, felelőtlen ember okozta gondokat, akinek mindenre van pénze, csak az állatát ivartalanítani nincs, így teleszórja a várost a szaporulattal!!
Azt hogy a több millió mire lett elköltve, megtudnád, ha egyszer is kitolnád a képed a telepre, és látnád milyen munka folyik ott!
Kóborka, a hülye írásodból egyből rád ismertem, látom, nem sokat művelődtél tavaly ősz óta!!!!!
Teljesen gáz vagy: az állatvédők nem szedik össze a kóbor macskákat, mert félnek a nagy kutyáktól, őket nem puszilgatják............
ez olyan értelmes!!!!!!!!
de hát sz....ból várat ugye nem lehet... -
27. cucu 2009. május 1. 06:51
mindenki a patkányokat emlegeti!
emlékeztetnék mindenkit hogy nem a 18. hanem a 21. században élünk.
felelős ember számára elfogadhatatlan ez az érvelés, főleg ha a gyereke szájából szedi ki a macskaszart a homokozás közben
neked van gyereked macsi?
ne etesse őket, hanem fogja meg és vigye haza aki akarja.
ez az igazi gondoskodás.
a kutyatelep is tele van szép kövér patkányokkal. az nem baj?
vagy az másféle patkány? az állatvédős?
vigyék ki oda a macskákat.
de hát oda nem lehet...
lényeg az hogy olyasmit ne kelljen csinálni ami nem tetszik, ugye?
Jelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XHozzászólok a cikkhez
A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá. Miért kell regisztrálnom? Bejelentkezek | Regisztrálok
Miért kell regisztrálnom?
X- Legfrissebb
- Legolvasottabb
- Legvitatottabb
Kiemelt témák - BEOL.HU
Parasztparkoló | Balesetek | Egészségügy | Apróhirdetés | Fociblog | Való Világ 5 | Olcsó ételek | Bűnesetek | BÉKSZI | Kolbászfesztivál | Napi szavazás | Online interjú | Tűzesetek | Babablog | B(eo)log | Hartay Csaba blogja
Róluk írtunk legtöbbet
Baji Balázs | Bende Róbert | Böczögő Dorina | Dancsó József | Erdős Norbert | Farkas Zoltán | Fekete Péter | Fetser János | Frankó Attila | Görgényi Ernő | Izsó Gábor | Karsai József | Kovács József | Miklós Attila | Pásztor József | Siklósi István | Simonka György | Takács Péter | Vantara Gyula | Varga Zoltán
Astronet – A nap gondolata
A legtöbb társaság olyan, hogy aki azt a magányosságra cseréli, az jó vásárt csinál. Schopenhauer-
A barátság és a munkája során számos kapcsolatot köt. Sikersorozat következik életében. Szívügyek terén boldog, s bizakodó lehet.
-
A Vénusz pozitív hatására dinamikus, magabiztos, és bármilyen vállalkozásban megállja a helyét. Párkapcsolat terén vigyáznia kell, nehogy zűrzavarok keletkezzenek.
-
Sokat dolgozik. Ha fáradtságot érez, figyeljen oda magára, ne várja meg, amíg a kimerültség miatt lelassul. Baráti kapcsolatai és a szerelmi élete kedvezően alakul.
-
Jól kezdődik és jól is végződik a mai nap. Ha kellően odafigyel a pénzügyekre és az otthoni dolgaira, akkor nem kell semmilyen bonyodalomtól tartania.
-
Szorgalmasan és kitartóan dolgozik. Segítséget is kap egy fontos feladathoz. Számítson rá, hogy egész nap hajtania kell.
-
Egy peres ügyben csak veszíthet. Sokkal könnyebben kellene élnie. Családtagjai sokat segítenek abban, hogy lazábban fogja fel a problémákat.
-
Anyagi gondok nehezítik a helyzetét. Semmi sem úgy alakul, ahogyan remélte. Meggyűlhet a baja hanyag és nemtörődöm ügyintézőkkel.
-
Otthoni problémája egész nap gyötri. Tudja, hogy a dolognak minél hamarabb meg kell oldódnia, vagy pedig önnek kell orvosolnia valahogy. Ha nem kapkod, minden...
-
Tanulmányaiban kedvező fordulatra számíthat. Mindent elérhet, csak ki kell nyújtani érte a kezét. Ha vannak kapcsolatai, azt most remekül hasznosíthatja.
-
Bolygója kedvezően áll, s főként szakmai életében segíti. Legyen kezdeményező, ragadja meg a nagyszerű lehetőségeket! Pénzbevételre számíthat.
-
Szerelmi életét a Vénusz befolyásolja. Gyengédség, flört vagy hatalmas szenvedély, most mindegyikben bővelkedhet.
-
Bolygójának, a Jupiternek köszönhetően vidámság és nagyon aktív szakmai élet várható. Jó oka van a bizakodásra. Este lazítson, séta után olvasson egy könnyű...









