Keresik 2009 legjobb pálinkáját - megkezdődött a zsűrizés
Mik ezek?
XCsütörtökön reggel megkezdődött Gyulán a XVII. Magyar Országos Pálinka- és Nemzetközi Gyümölcspárlatverseny, illetve az először meghirdetett Kizárólag Pálinka-, Gyümölcspárlat-alapú Italok, Likőrök Versenyére beérkezett „pályaművek” érzékszervi zsűrizése.
Lovász Sándor ötletgazda-főszervező elmondta, hogy idén is nevezési rekordot döntöttek, hiszen a tavalyi 688 pálinka, illetve gyümölcspárlat után 2009-ben 707 nevezés futott be. Így ez a verseny idén is a világ harmadik legnagyobb szakmai megmérettetése. Ráadásul minőségi előrelépés is történt, hiszen tavaly 31 kereskedelmi főzde nevezett, idén 40. A cégek átlagosan kevesebb pálinkát hoztak, a versenyre kizárólag a legjobb termékeiket hozták el.
Így is 400 pálinka, gyümölcspárlat nevezett a kereskedelmi kategóriában, ez összesen harminccal több, mint tavaly. Gyümölcspárlatot küldtek Szerbiából, Romániából, Szlovákiából, Ukrajnából és Ausztráliából. Kínából is neveztek, de ezek a gyümölcspárlatok még nem érkeztek meg Gyulára.
A szakmai válogatáson áteső, 22 tagú nemzetközi szakmai zsűri dr. Panyik Gáborné versenyigazgató vezetésével látott munkához, hogy kiválasszák az érmes, a kategóriagyőztes és különféle különdíjas termékeket. A válogatott szakemberekből álló zsűri arról is dönt, hogy melyik pálinka lesz 2009-ben Magyarország legjobb pálinkája, amelyet megőrzendő nemzeti kincsként december elején elhelyeznek a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban a Szent Miklós Pálinkaünnep keretében.
Lovász Sándor elmondta, egy-egy pálinka vagy gyümölcspárlat zsűrizése nem kevesebb, mint 25 ezer forintba kerül, ebben benne van a laborvizsgálat, a minősítés és a későbbi, esetleges díjak is.
Az ötletgazda-főszervező nem rejtette véka alá, hogy néhány éven belül a jelenleginél is magasabban jegyzetté szeretné tenni a versenyt. A cél az, hogy a gyulai megmérettetés ne „csak” a világ harmadik, hanem a legnagyobb ilyen típusú rendezvénye legyen. Az eredményhirdetésre április 18-áig kell várni, ezt az eseményt a hagyományoknak megfelelően a várudvaron, a X. Kisüsti Pálinkafesztivál, Kiállítás és Vásár keretében rendezik.
- A+
- A-
- P
- @>
- |<
Iratkozzon fel!
A ROVAT TOVÁBBI CIKKEI
A cikk küldése e-mailben
XHozzászólások –
eddig 2 hozzászólás érkezett-
2. ivó 2009. március 27. 10:21
a 22 zsűri díjait és költségeit is a pálinkások fizetik ? Magyarországon hol terem vajon ez a sok gyümölcs, hogy még pálinkát is tudnak főzni belőle.
-
1. békési-ágyas 2009. március 27. 08:36
Lovász keres 25 milliót egy ilyen rendezvényen évről-évre, ez a lényeg.
Közben veszteséges a pálikafesztivál papiron.
Jelentem a moderátornak!
XJelentem a moderátornak!
XHozzászólok a cikkhez
A cikkhez csak bejelentkezett olvasóink szólhatnak hozzá. Miért kell regisztrálnom? Bejelentkezek | Regisztrálok
Miért kell regisztrálnom?
X- Legfrissebb
- Legolvasottabb
- Legvitatottabb
Kiemelt témák - BEOL.HU
Parasztparkoló | Balesetek | Egészségügy | Apróhirdetés | Fociblog | Való Világ 5 | Olcsó ételek | Bűnesetek | BÉKSZI | Kolbászfesztivál | Napi szavazás | Online interjú | Tűzesetek | Babablog | B(eo)log | Hartay Csaba blogja
Róluk írtunk legtöbbet
Baji Balázs | Bende Róbert | Böczögő Dorina | Dancsó József | Erdős Norbert | Farkas Zoltán | Fekete Péter | Fetser János | Frankó Attila | Görgényi Ernő | Izsó Gábor | Karsai József | Kovács József | Miklós Attila | Pásztor József | Siklósi István | Simonka György | Takács Péter | Vantara Gyula | Varga Zoltán
Astronet – A nap gondolata
A legtöbb társaság olyan, hogy aki azt a magányosságra cseréli, az jó vásárt csinál. Schopenhauer-
A barátság és a munkája során számos kapcsolatot köt. Sikersorozat következik életében. Szívügyek terén boldog, s bizakodó lehet.
-
A Vénusz pozitív hatására dinamikus, magabiztos, és bármilyen vállalkozásban megállja a helyét. Párkapcsolat terén vigyáznia kell, nehogy zűrzavarok keletkezzenek.
-
Sokat dolgozik. Ha fáradtságot érez, figyeljen oda magára, ne várja meg, amíg a kimerültség miatt lelassul. Baráti kapcsolatai és a szerelmi élete kedvezően alakul.
-
Jól kezdődik és jól is végződik a mai nap. Ha kellően odafigyel a pénzügyekre és az otthoni dolgaira, akkor nem kell semmilyen bonyodalomtól tartania.
-
Szorgalmasan és kitartóan dolgozik. Segítséget is kap egy fontos feladathoz. Számítson rá, hogy egész nap hajtania kell.
-
Egy peres ügyben csak veszíthet. Sokkal könnyebben kellene élnie. Családtagjai sokat segítenek abban, hogy lazábban fogja fel a problémákat.
-
Anyagi gondok nehezítik a helyzetét. Semmi sem úgy alakul, ahogyan remélte. Meggyűlhet a baja hanyag és nemtörődöm ügyintézőkkel.
-
Otthoni problémája egész nap gyötri. Tudja, hogy a dolognak minél hamarabb meg kell oldódnia, vagy pedig önnek kell orvosolnia valahogy. Ha nem kapkod, minden...
-
Tanulmányaiban kedvező fordulatra számíthat. Mindent elérhet, csak ki kell nyújtani érte a kezét. Ha vannak kapcsolatai, azt most remekül hasznosíthatja.
-
Bolygója kedvezően áll, s főként szakmai életében segíti. Legyen kezdeményező, ragadja meg a nagyszerű lehetőségeket! Pénzbevételre számíthat.
-
Szerelmi életét a Vénusz befolyásolja. Gyengédség, flört vagy hatalmas szenvedély, most mindegyikben bővelkedhet.
-
Bolygójának, a Jupiternek köszönhetően vidámság és nagyon aktív szakmai élet várható. Jó oka van a bizakodásra. Este lazítson, séta után olvasson egy könnyű...









