Vízilabda

2024.05.13. 11:02

Visszavágott az újpesti gyermek csapat a csabaiaknak

A jelentős felnőtt és utánpótlás háttérrel rendelkező Újpest érkezett vasárnap Békéscsabára, hogy az országos utánpótlás-bajnokság A csoportjában a felsőházi rájátszásában a visszavágón vízre szálljon a viharsarki fiatalokkal szemben az Árpád fürdőben. Az odavágón a fővárosban a csabai gyermek csapat óriási csatában egygólos győzelmet aratott (UVSEؘ–Békéscsaba 10–11), a serdülők kettővel kikaptak (10–8), az ifjúságiak csatája pedig könnyű lila-fehér győzelmet hozott (21–7). Ezen a napon viszont egyik alakulatunknak sem sikerült a fővárosiaktól pontot szerezni.

Gajdács Pál

Zimbran Milán (fehér sapkában) a gyermek és a serdülőcsapat mérkőzésén is medencébe csobbant

Fotó: T. Petka Anita

Swietelsky-Békéscsaba–UVSE 6–9 (1–0, 3–4, 1–2, 1–3)

Országos bajnoki mérkőzés, gyermek korcsoport, Békéscsaba. V.: Pásztor, Berki. Békéscsaba: Gyuricza – Korcsok N. 2 (1), Suhajda Z. 2, Orosz R., Such 1, Zimbran, Nánási 1. Cs.: Kabai (kapus), Restye Zs., Laurinyecz, Machlik, Hajdu Á., Plavecz. Edző: Fodor Ádám. Gól emberelőnyből: 9/4, ill. 7/5. Büntetők: 1/1, ill. 0/0. Kiállítás cserével: Kecskés.

Hamar kétgólos előnyre tettek szert a békéscsabaiak, akik az első félidőben végig nyílttá tették a találkozót. A térfélcsere után is 6–6-ig bármelyik fél nyerhetett volna, ám a finisben már csak az újpestiek találtak be a kapuba, elorozva ezzel a három pontot.

Az élcsoport állása: 1. Miskolc 31, 2. Győr 27, 3. Szentes 26, 5. Békéscsaba 18.

Swietelsky-Békéscsaba–UVSE 3–8 (0–0, 1–2, 0–2, 2–4)

Országos bajnoki mérkőzés, serdülők, Békéscsaba. V.: Berki, Juhász. Békéscsaba: Beregszászi – Szalai, Korcsok N. 1, Suhajda Z., Szatmári L. 1, Pojendán, Pallag 1. Cs.: Bazsó, Szathmáry Zs., Nagy Á., Pónya O., Csüllög, Zimbran. Edző: Ajtai Miklós. Gól emberelőnyből: 6/1, ill. 3/0. Büntetők: 0/0, ill. 3/3.

Zsilák László betegség miatt nem ülhetett a csabai kispadra, ezúttal Ajtai Miklós dirigálta a csapatot. Miként az első mérkőzésen, a serdülők esetében is szoros csatát hozott az első félidő. Itt is a térfélcsere után kapcsolt nagyobb sebességre a vendégcsapat, amivel kiérdemelte a három pontot.

Az élcsoport állása: 1. Miskolc 27, 2. Győr 27, 3. Nagykanizsa 24, 8. Békéscsaba 1.

Swietelsky-Békéscsaba–UVSE 10–19 (3–4, 4–5, 1–4, 2–6)

Országos bajnoki mérkőzés, ifjúságiak, Békéscsaba. V.: Juhász, Pásztor. Békéscsaba: Korcsok P. – Budai 1, Szanyi, Fodor Zs. 2, Pojendán, Hajdu A. 2, Pallag 4. Cs.: Beregszászi (kapus), Lisztes, Szathmáry Zs., Szatmári L. 1, Tasnádi, Szalai, Pónya O. Edző: Ajtai Miklós. Gól emberelőnyből: 9/5, ill. 10/8. Büntetők: 0/0, ill. 1/1. Kiállítás cserével: Schannen. Kipontozódott: Szanyi.

A csabaiak az első félidőben szoros álláson tartották a mérkőzést, a fordulás után azonban fejet kellett hajtaniuk a listavezető előtt.

Az élcsoport állása: 1. UVSE 36, 2. Szentes 26, 3. Cegléd 24, 6. Békéscsaba 9.